حیات و زندگی مردم آذربایجان به احیای دریاچه ارومیه وابسته است

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر ضرورت احیای هرچه سریعتر دریاچه ارومیه، از تخصیص نیافتن اعتبارات به این دریاچه انتقاد کرد و گفت: بی‌توجهی به احیای دریاچه ارومیه منجر به کوچ ۳ میلیون نفر و از بین رفتن کل زمین‌های کشاورزی منطقه می‌شود.

نادر قاضی‌پور در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با مثبت ارزیابی کردن اقدام به موقع دولت در جهت احیای دریاچه ارومیه، افزود: تاکنون ۷۰ درصد آب دریاچه ارومیه خشک شده و متاسفانه ۳۰ درصد باقی‌مانده از آن نیز در حال خشک شدن است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بدون‌ شک حیات و زندگی مردم آذربایجان به احیای دریاچه ارومیه وابسته است و امیدواریم با اقدامات جدید دولت شاهد احیای این دریاچه باشیم.

قاضی‌پور در مورد تخصیص اعتبارات در نظر گرفته شده برای احیای دریاچه ارومیه، افزود: متاسفانه تخصیص اعتبارات به دریاچه ارومیه وضعیت نامناسبی داشته و تاکنون هیچ پولی برای احیای آن اختصاص پیدا نکرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است تا احیای این دریاچه با همت مسئولان عالی‌رتبه نظام و ملت عزیز ایران به سرعت انجام گیرد.

+1
0
  

4 دیدگاه

 1. سعید هاشمی می‌گوید:

  تازه فهمیدن مثل این که

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 0

 2. فرشید می‌گوید:

  ساعت خواب

  پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

 3. امیر می‌گوید:

  ایکاش به وضعیت تالاب گاوخونی هم رسیدگی میشد به علت خشکشدن زاینده رود تمام فضای سبز اصفهان وحاشیه رود زاینده رود به خصوص چنارهای کهنسال ومعروف ان منطقه ناژوان وروستاهای اطراف که تولید کننده برنج خوشبوی معروف لنجان بودن در معرض نابودی وساخت وسازهای بی رویه قراردارد در سالهای نه چندان دور در داخل شهر اصفهان وسی وسه پل پرندگان مهاجر منظره زیبایی به شهر میدادند که سالهاست به علت عدم کفایت مسئولین وبرداشت بی رویه اب در بالا دست رودخانه معضل زیست محیطی بزرگی اتفاق افتاده است

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

 4. مرتضی خاکپور می‌گوید:

  تنها راه حل دریاچه ارومیه طرح ماندگار من در وبلاک من است .
  که انتقال آب از دریای خزر است . بدون تصفیه و بسیار کم هزینه و خیلی سریع و فوری قابل اجرا است . راه های دیگر پر هزینه و خسارت بار است .

  و باید که از دریاچه ارومیه شروع کنند که اولویت و فوریت دارد وهم در کمتر از یکسال اجرایی می شود .
  http://mkhakpour9.persianblog.ir

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>