دستگیری شکارچیان مرال که با ایجاد درگیری قصد خلع سلاح محیط بانان را داشتند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست منطقه حفاظت شده پرور با اطلاع از وقوع شکار غیرمجاز و آگاهی از قصد شکارچیان جهت خروج شبانه از منطقه نسبت به ایجاد راه بندان در تاریکی شب اقدام نموده و به انتظار متخلفین نشستند.

پس از مدتی اولین خودرو متخلفین در راه بندان ایجاد شده متوقف و محیط بانان در بازرسی از خودرو ضمن رویت آثار خون در کف صندوق، موفق به کشف یک قبضه اسلحه گلوله زنی می شوند.

پس از چند لحظه خودروی دوم نیز از راه می رسد که متخلفین با مشاهده نور خودروی دوم به منظور آگاه ساختن آنان از حضور محیط بانان اقدام به ایجاد درگیری و داد و فریاد نموده و سرنشینان خودروی دوم با پیوستن به متخلفین گروه اول با فحاشی و ایراد ضرب و شتم مأمورین، قصد خلع سلاح نمودن محیط بانان را داشتند که خوشبختانه موفق نشده و از محل متواری می شوند اما یکی از متخلفین در حین فرار توسط مأمورین دستگیر می شود.

بعد از فرار متخلفین، محیط بانان به جستجوی منطقه پرداخته و موفق به کشف سه عدد کوله پشتی می شوند که توسط متخلفین در حین فرار در تاریکی رها شده بود.

کوله پشتی ها حاوی لاشه یک رأس مرال و یک قبضه اسلحه شکاری قاچاق بوده و در نزدیکی محل توقف خودروی دوم قبل از فرار توسط متخلفین رها شده بودند.

محیط بانان پس از شناسایی هویت شکارچیان غیرمجاز ،با همکاری نیروی انتظامی به محل سکونت افراد متواری مراجعه کرده و موفق می شوند در بازرسی از منزل متخلفین، از درون لانه مرغ و داخل تنور پخت نان حدود ۱۰ کیلو گوشت مرال که به طرز ماهرانه ای مخفی شده بود را کشف و ضبط نمایند.

+73
0
  

5 دیدگاه

 1. مسعود ش می‌گوید:

  درود و صد درود به این محیطبانان از جان گذشته درود به شرافتتون.

  پر طرفدار Thumb up 26 Thumb down 2

 2. احمد می‌گوید:

  ای کاش یه قانون برا استفاده از سلاح به محیط بانان میدادن نه مثل الان که به عنوان مترسک استفاده میشه

  پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 3

 3. amir می‌گوید:

  دستشون طلا و مرسی ی ی ی

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 0

 4. امیر' می‌گوید:

  تا زمانی که نواقص و خلأهای قانونی در خصوص مقابله محیط بانان با شکارچیان غیر مجاز و نیز مجازاتهای شکار غیرمجاز برطرف نشود، مشکل شکار غیرمجاز حل نخواهد شد.

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

 5. احسان می‌گوید:

  با سلام
  من از شهرستان سلماس در آذربایجان غربی هستم.
  چند روز پیش در ارتفاعات این شهرستان و در محلی معروف به دره دریک یک قلاده گربه وحشی ماده توسط شکارچیان شکار شد. متاسفانه به دلیل ضعف اداره محیط این شهرستان و نبود مناطق چهارگانه شاهد کشتار حیواناتی از قبیل قوچ وحشی – گراز وحشی و پرندگان مختلف و اخیرا شاهد مرگ گربه وحشی ماده هستیم. خواهشمندم پیگیری فرمائید

  پر طرفدار Thumb up 7 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>