درگیری مسلحانه در پارک ملی دنا و کشف ۳ قبضه اسلحه جنگی ژ۳ / اختصاصی

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر ورود گروهی از شکارچیان غیرمجاز به ارتفاعات پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنا در تاریخ ۹۲/۷/۵، اکیپی ۸ نفره از مجرب ترین نیروهای یگان محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد وارد عمل شده و به جستجوی منطقه پرداختند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: پس از یک شبانه روز جستجو، نهایتا در تاریخ ۹۲/۷/۶ رد متخلفین در ارتفاعات بالای ۴۰۰۰ متر پارک ملی دنا بدست آمده و محیط بانان به تعقیب آنها پرداختند.

جمشید عبدی پور افزود: چهار نفر شکارچی غیرمجاز که متوجه حضور محیط بانان شده بودند به دو گروه ۲ نفره تقسیم شدند. یک گروه بدون اسلحه و مهمات و گروه دوم اسلحه ها و مهمات را به همراه داشتند.

گروه اول از متخلفین که بدون هرگونه اسلحه و مهماتی بودند به سادگی خود را تسلیم ماموران نمودند با تصور اینکه محیط بانان از تعداد نفرات آنها اطلاعی ندارند و با دستگیری آنان تعقیب و گریز پایان یافته و گروه دوم به همراه سلاح و ادوات جرم منطقه را ترک خواهند کرد.

 

اما نیروهای یگان محیط زیست که از حضور ۲ نفر دیگر در منطقه اطلاع داشتند پس از دستگیری گروه اول به عملیات پایان نداده و به تعقیب گروه دوم ادامه دادند.

جمشید عبدی پور گفت: متخلفین مسلح با مشاهده محیط بانان اقدام به تیراندازی به سمت ماموران با اسلحه جنگی نمودند.

متخلفین که در حلقه محاصره نیروهای یگان محیط زیست گرفتار شده بودند پس از ساعتی مقاومت و درگیری مسلحانه پس از شلیک حدود ۴۰ گلوله ژ۳ به سمت محیط بانان و تمام شدن فشنگ های متخلفین، نهایتا عصر روز ۹۲/۷/۶ دستگیر و از ارتفاعات به پایین منتقل شدند.

از این گروه شرور و خطرناک که ساکن سردشت لردگان در استان چهارمحال و بختیاری بودند ۳ قبضه اسلحه جنگی ژ۳ و سه خشاب مربوطه کشف و ضبط گردید.

همچنین در بازرسی از گوشی تلفن همران متهمین تصاویر زیادی از شکار غیرمجاز حیات وحش بدست آمد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: متخلفین به همراه ادوات جرم و مدارک مربوطه تحویل مقامات قضایی گردیده و با حکم قاضی پرونده هم اکنون در زندان یاسوج بسر می برند.

منطقه حفاظت شده و پارک ملی دنا در سال های اخیر صحنه درگیری متعدد شکارچیان غیرمجاز و محیط بانان و متاسفانه کشته و مجروح شدن تعدادی از هر دو طرف بوده است.

+9
-4
  

19 دیدگاه

 1. مجتبی می‌گوید:

  اسله جنگی حکم اعدام داره اگر کسی ندونه فکر میکنه این دزدهای بی شرف رفتن برای جنگ
  یادمه در شهر ارد شهرستان فارس از یکی اسلحه کلاش گرفتن حالا پنج ساله معلون نشد چکارش کردن.
  قاضی باید هر چهارتا اینها رو یا ۹ سال بندازه زندان یا ۵۰۰ میلیون جریمه ۶ سال اب خنک براشون تعیین کنه

  پر طرفدار Thumb up 40 Thumb down 13

  • امیر امینی می‌گوید:

   آقا مجتبی اینا دیگه کارشون از دزدی گذشته.اینا رسما رو ملت ایران اسلحه کشیدن.اون محیط بانی که اونجا جلوی این بی شرفا وایستاده سربازه این مملکته که داره از حیات وحش ما دفاع میکنه اینا هم متجاوزین به این مملکتن.
   شکار بدون مجوز یعنی تجاوز به مملکت ما یعنی دست درازی به اموال مردم ایران ،یعنی نابودی حیات وحش کشور.
   تا کی باید با اینا مماشات کرد؟شکار در این وضعیت یعنی خیانت وشکارچی یعنی دشمن ایران و ایرانی.

   پر طرفدار Thumb up 33 Thumb down 6

 2. سجاذ می‌گوید:

  بابا اینا دیگه کین؟؟؟؟
  پدر کشتگی دارن با حیوونای زبون بسته؟ ژ۳!!!!!
  چند وقت دیگه فکر کنم با تانک برن شکار. اگه پارک ملیه دنا, باید تعداد ماموراشو بیشتر کنید. از پارک دنا هیچیز نمیمونه ها. این جماعت واقعا دیگه شورشو در آوردن. زمان جنگ تموم شده اگه دوس دارید برید جنگ برید افغانستان خدمت کنید. اگه دوس دارید خون ببینید برید … اینقدر آدمایی مثل خودتون هستند بیوفتید بجون هم. کوچ کنید برید دس بردارید از این حیات وحش دنا. ولش کنید جناب آدم. انسان. هرچی میشه اسمتو گذاشت

  پر طرفدار Thumb up 27 Thumb down 4

 3. مهری می‌گوید:

  اسلحه ی ژ۳ بسیار خطرناک است و خدا به زن و بچه های محیطبانان دنا رحم کرده که ۴۰ تا تیر به سمت اونا شلیک شده و تونستند جان سالم بدر ببرند. پاییز سال ۸۹ یکی از محیطبانان خراسان شمالی ، سعید پرهام، بر اثر اصابت گلوله ی اسلحه ی ژ۳ به ناحیه ی سر کشته شد ولی متاسفانه قاتل وی قصاص نشده است و اگر سازمان محیط زیست به کوتاهی خود ادامه دهد این قاتل تبرئه خواهد شد. خدا رو شکر می کنم که حادثه ی ناگواری در درگیری دنا رخ نداده.

  پر طرفدار Thumb up 30 Thumb down 2

 4. شفایی می‌گوید:

  من از طرف تمامی دوستداران محیط زیست و حیات وحش استان کهگیلویه و بویراحمد از همه عذرخواهی میکنم.
  واقعا خجالت میکشم.
  اینجا کشتن و شکار غیرقانونی مایه افتخار و بزرگیه و تعداد اسلحه حتی مجاز از حیات وحش بیشتره.
  یه سر باید بیایین مغازه های شکار و ببینید چه خبره انگار نقل و نبات پخش میکنند.
  محیط بانان بیچاره چه کنند.
  بابا خیلی حرف دارم واسه زدن……

  پر طرفدار Thumb up 28 Thumb down 3

 5. مصطفی می‌گوید:

  ک خزنده جدید در پارک ملی دریایی ایران در نایبند کشف شد.

  مسئول حفاظت محیط زیست پارک ملی دریایی ایران در نایبند گفت:این خزنده به نام ((جکوی نایبند)) نامگذاری شده از گونه های بومی و ناشناخته نایبند است که پس از بررسی و مـطالعات علمی اطلاعات بیشتر درباره آن اعلام می شود.

  آقای موذنی افزود: این خزنده با اندازه ای کوچک دارای پوزه ای گرد بوده و از جمله گونه های شب فعال است که بر روی سطح زمین زندگی می کنند.

  وی افزود: در سال ۲۰۱۱ دو گونه خزنده دیگر نیز در پارک ملی دریایی نایبند مورد شناسایی و ثبت شد که گونه اول ((جکوی ایرانی)) و دیگری به افتخار دانشمند ایرانی دکتر کیابی ((جکوی کیابی)) نامگذاری شدند

  پر طرفدار Thumb up 7 Thumb down 3

 6. مسعود ش می‌گوید:

  قابل توجه اونایی که از این جنایتکارا حمایت می کردن و شکار و کشتار رو جزىی از فرهنگ این جانیها می دونستن می بینید که اینا به راحتی می تونن به محیط بانان تیراندازی کنن تو این مدت چند بار از این نوع خبرها شنیدیم حالا اگه می تونید بیاید از وحشی گری این وحشی ها حمایت کنید

  پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 2

 7. توحید می‌گوید:

  از این میترسم که با پارتی بازی و پول آزاد بشن

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 3

 8. علی می‌گوید:

  حکم مقاومت و درگیری مسلحانه با اسلحه اساس قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز:
  ماده۱۵ـ هرگاه مرتکبین جرائم موضوع مواد (۵)، (۶)، (۱۱) و (۱۲) این قانون یا یکی از آنها مسلح باشد، حسب مورد مجازات، یک درجه تشدید می‌شود و چنانچه در برابر مأموران دولتی مقاومت مسلحانه نمایند، در صورتی که محارب شناخته نشوند، به حبس تعزیری از بیست و پنج تا سی سال محکوم می‌شوند.
  منتظر نتیجه دادرسی قضات محترم هستیم.

  پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 2

 9. تیلما می‌گوید:

  باز میگه اعدام

  داغ Thumb up 4 Thumb down 6

 10. امیر' می‌گوید:

  باید حکم محارب برای این افراد صادر شود وگرنه وضعیت روز به روز حادتر خواهد شد. امیدوارم وجدانهای خفته بعد از اینهمه اتفاقات ناگوار بیدار شود.

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 5

 11. سعید هاشمی می‌گوید:

  ادم یاد تروریستها میفته
  ۳ تا ژ۳ برداشتن اومدن شکار واقعا اینا چه فکری کردن ؟
  احتمالا محیطبانها هم قایم شدن و منتظر موندن تا تیر اینا تموم بشه چون اجازه تیر که ندارن
  این افراد قانونا باید به حداقل ۱۸ سال زندان محکوم بشن و یا جریمه خیلی سنگینی پرداخت کنن
  البته اگه کسی پشتشون نباشه

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 0

 12. حسین می‌گوید:

  سلام
  واقعا جای تاسف داره که محیط زیست و خصوصا حیات وحش این سرزمین مورد این چنین بی رحمی قرار میگیره.
  در اینجا میخوام به تمام محیطبانان کشور خدا قوت بگم و از خدا برایشان سلامتی آرزو کنم و امیدوارم در مقابل این نامردها خدا پشت و پناهشون باشه.
  این نامردها فقط باید اعدام بشن تا عبرتی بشه برای بقیه نامردها که با اسلحه شکاری یا جنگی به شکار غیر مجاز نرن و به روی محیطبان شلیک نکنن.

  پر طرفدار Thumb up 7 Thumb down 2

 13. vetement sport femme می‌گوید:

  I am bookmarking your feeds also It was a quite wonderful topic! Just wanna say thank you for the info you have apportioned. Just proceed creating this sort of put up. I will be your true reader. Many thanks again.
  vetement sport femme http://maillot-de-foot-marseille.menabwn.com

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

 14. امیرحسین می‌گوید:

  اینا همش بخاطر بی کفایتی و نا کارآمدی مسئولان محیط زیست و قوانین …,
  تو ایران محیط بانان تفنگ دارن ولی حق استفاده از اونو در برابر نجات جون خوشون ندارن.
  نمیدونید خانواده این محیط بانان کشته شده تو چه بدبختی بسر میبرند

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 1

 15. حسام می‌گوید:

  اینها شکارچی نیستند بلکه شرور هستند اقدام اونها هم به علت استفاده از اسلحه جنگی اقدام علیه امینت ملی محصوب میشه و مجازات سنگینی در پر داره .
  این خبر واقعا ارزش خبری داره ولی مثلا محیط زیست چلغوز آباد سفلا یه ننه مرده با یه تفنگ زیر خاکی رو میگیره که مثلا طرف تو ذهنش فکر شکار قهرمانانه یک گنجشک ۱۴۰ ساله رو داشته ، اونوقت این سایت که کمر به پاک سازی جهان از شکارچی رو بسته با چنان آب و تابی اونو منعکس میکنه که انگار مهمترین خبر قرن و منتشر کرده . خوبه به بعضی از مثلا خبرهای که درج میکنید یه کم بیشتر دقت کنید. البته درج این اخبار قهرمانانه مایه شادی اوقات دوستان خواهد شد.

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 2

 16. محمدمهدی می‌گوید:

  ژ-۳ چجوری گیر آوردن؟

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>