کاهش ۶۳ درصدی بارش در استان تهران / وضعیت آب تهران در شرایط هشدار

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: گزارش بارش در ۱۱ ایستگاه بارانسنجی شرکت آب منطقه ای تهران از ثبت افزون بر ۲۵٫۶ میلیمتر بارش در سطح استان های تهران و البرز خبر می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۱۳۹۲) تاکنون (شنبه ۱۳۹۲/۸/۲۵) بارش در استان های تهران و البرز با ۶۳ درصد کاهش در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته و ۴۰ درصد کاهش در مقایسه با دوره بلند مدت ۴۵ ساله به بیش از ۲۵٫۶ میلیمتر رسید.

بر اساس این گزارش، بارش های ثبت شده در زمان مشابه سال گذشته ۴۳ میلیمتر و دوره بلند مدت ۴۵ ساله، ۷۰ میلیمتر بوده است.

پیش از این در ابتدای ماه جاری، شرکت آب و فاضلاب استان تهران در اطلاعیه‌ای وضعیت آب تهران را در وضعیت هشدار اعلام کرده و در در اطلاعیه عنوان نمود:

بر اساس پیش‌بینی‌ها، در طول پاییز امسال میزان بارندگی‌ها بسیار ناچیز خواهد بود و همین مسئله موجب کاهش حجم آب مخازن سدهای اطراف تهران تا ۵۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شده است.

با توجه به وضعیت پیش‌آمده، مشارکت یکایک شهروندان استان تهران یگانه راهکار موجود برای ممانعت از بروز هر گونه محدودیت توزیع آب (قطع یا افت فشار آب در مناطق مختلف) به شمار می‌آید.

در پایان این اطلاعیه، شرکت آب و فاضلاب استان تهران از شهروندان استان تهران درخواست کرده دست‌کم ۲۰ درصد از میزان مصرف روزانه آب خود را کاهش دهند تا از هر گونه محدودیت توزیع آب طی روزهای آتی جلوگیری شود.

 

+102
0
  

1 دیدگاه

  1. پروین می‌گوید:

    الان که با مشکل کم ابی روبرو شدیم چرا کارهای تبلیغاتی برای این کمبود بطور روزانه در رادیو و تلویزیون انجام نمیشود ؟
    مسلما برنامه هایی مانند اقا برقی بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

    پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>