دستگیری شکارچیان یک راس کل ۷ ساله و دو سر خرگوش در تویسرکان

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست تویسرکان در جریان گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده خانگرمز متوجه صدای شلیک گلوله و حضور شکارچیان غیرمجاز در منطقه شده و طی یک عملیات منسجم موفق به دستگیری دو شکارچی متخلف شدند.

مدیر کل محیط زیست استان همدان در این باره گفت: از متخلفین لاشه یک راس کل وحشی ۷ ساله، لاشه دو سر خرگوش، دو قبضه اسلحه شکاری، پروژکتور، ساطور و تعدادی فشنگ کشف و ضبط گردید.

دکتر محمدپور افزود: فرد مذکور بازداشت، سلاح و ادوات شکار به همراه لاشه حیوان توقیف و پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

+1
-18
  

21 دیدگاه

 1. saeed hashemi می‌گوید:

  خرگوش واسه چی زدن؟؟؟؟؟؟

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 2

 2. saeed hashemi می‌گوید:

  این صد در صد شب شکار شده چون ساچمه زنی دارن سخت میشه روز کل و زد بی انصاف عجب حیوون قشنگیه

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 2

 3. متاسفم بابت نامهربانی هایی که مردم به حیات وحش روا می دارند

  پر طرفدار Thumb up 21 Thumb down 2

 4. وحید می‌گوید:

  خدا قوت محیط بانان دلاور..
  آقای هاشمی شکارچی ها پلی فاژ هستند یعنی هر چی روی زمینه برای اونها خوشمزست پس تعجب نکن خرگوشو خوردن من تا اسب هم دیدم …

  پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 4

 5. سامان می‌گوید:

  صادق هدایت در کتاب فوائد گیاهخواری با قلم توانای خود تصویر قابل توجهی از وضعیت حیواناتی که برای کشته شدن به سلاخ خانه فرستاده می شوند ارائه می دهد – « گله های حیوانات از شهرهای دور دست در مدت پانزده یا سی روز بضرب چوب و تازیانه رانده می شوند اگر بین راه از خستگی بیافتند با سیخک بلندشان می کنند و گاهی چندین روز بدون خوراک زیر تابش آفتاب سوزان یا در آغل های چرک و متعفن بسر می برند.

  بعضی از آنها می میرند و هرگاه یکی از آنها در بین راه زائید برای اینکه از کاروان عقب نماند بچه او را جلو چشم مادرش سر می برند، هنوز حیوانات بیچاره از خستگی راه نیاسوده اند که با تازیانه بسوی سلاخ خانه روانه می شوند. بمحض ورود در این ساختمان کثیف غم انگیز بوی خونی که خفقان قلب می آورد، زمین نمناک، خون تازه ای که از هر سو روان است، فریادهای جانگداز حیوانات، جسدهائی که بخون خود آغشته شده و با تشنج میلرزند. اسبهای لاغر نیمه جان که دو طرف آنها لاشه آویخته اند و قصابهائی که برای خرید لش مرده، آمد و رفت می کنند و از طرف دیگر ناله گوسفندان و همهمه صدای دشنام و داد و فریاد آدمیان، حیوانات بیچاره از این منظره چرکین و بوی گوشت گندیده و خون برادرانشان پیش بینی سرگذشت هولناک خود را می نمایند .
  پذیرائی کنندگان آنها با چهره های درنده و طماع جلو آمده هر کدام کارد و ساطور خونین بدست دارد و روی پیش دامنی آنها از خون بسته شده ی سیاه رنگ و چربی برق می زند سپس آنها را بزحمت از همدیگر جدا کرده کشان کشان به گوشه ای می برند بعد دستها و پاهای حیوان را گرفته تا می کنند و اگر خواست استقامت بماید با لگد و زور ورزی او را زمین می زنند. حیوان دیوانه وار کوشش می کند تا خودش را از زیر دست دژخیم رها بنماید اما سر او را پیچ داده گلویش را با کارد پاره می کند. آنوقت خون فوران می زند هر دفعه که هوا از ریه های او بیرون می آید صدای خشکی تولید کرده خون به اطراف پاشیده می شود. پس از آن مدتی دست و پا زده در خون خودش غوطه می خورد و هنوز جانش بیرون نرفته که سر او را جدا نموده بادش می کنند. چشمهای سیاه و درخشان حیوان که تا چند دقیقه پیش، از زندگی سرشار بود غبار مرگ پرده ای روی آن را می پوشاند و زبان از دهانش با کف خونین بیرون می آید بعد از آن شکمش را شکافته دل و روده حیوان را بیرون می کشند. بوی پشگل و بخاری که در هوا پراکنده می شود و خون غلیظ گندیده که مگس و پشه روی آن پرواز می کنند منظره ای چرکین و مهیبی را نمایان می سازد.
  قصابها تا بازوی خودشان را در روده و خون حیوان فرو میبرند پس از آن پوست او را جدا می کنند و بعد آن لاشه های لرزان حیوانات را با سرهای بریده و شقیقه های کبود و شکم های پاره شده و جگرهای سرخ که اغلب داغ چوب و تازیانه ای که پیش از کشتن بحیوان زده اند روی گوشت او نمودار است در گاری به چنگ آویخته و یا روی اسب انداخته به دکانهای قصابی می فرستند. آنها این لاشه ها را گرفته تکه تکه نموده دستها و پیش بند خود را از نو خون آلود می نمایند و این تکه های گوشت کشته شده فروخته می شود.
  مردم شکم خودشان را پر از این گوشت مردار کرده در همه خانه ها هنگام خوراک بوی دل بهم زدن عضلات سرخ کرده و پخته شده با هزار گونه آب و تاب رنگرزی پیرایش کرده اند بلند می شود- بچه، زن، مرد از این تکه ها می خورند و اینها همان مردمانی هستند که لاف تربیت و ظرافت اخلاق و پاکدامنی و پرهیزکاری و مهربانی می زنند .»

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 5

  • مسعود ش می‌گوید:

   ایول سامان جان امیدوارم حرفات نهیب یا حداقل تلنگری به خیلی از کسانی باشه که فقط اسمشون انسانه و در واقع هیچ بویی از انسانیت نبردن امیدوارم روزی اونطوری که شایسته است به حقوق دیگر مخلوقات خداوند احترام بذاریم
   البته شخصا مخالف گیاه خواری هستم

   داغ Thumb up 6 Thumb down 4

   • مهرداد می‌گوید:

    گوسفندی که آدم خودش پرورشش میده برای اینکار خیلی فرق داره با اون کلی که جزوی از طبیعته و پرورش داده نشده برای کشته شدن
    شکارچیا هم برن گوسفند بخرنو بزرگش کننو بعدم بکشنش کسی حرفی بشون نمیزنه
    فقط به مال طبیعت دست درازی نکنن

    پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 5

  • محمد می‌گوید:

   … محـــــــــــــــــــــــــض !!!
   خداوند متعال حیوانات حلال گوشت را برای استفاده انسان آفریده و حیوانات حرام گوشت را برای چرخاندن چرخه طبیعت.

   با این همه آیات نورانی کتاب خدا درباره حلال و حرام بودن گوشت حیوانات بازهم حرفی برای گفتن دارید؟؟؟
   پس لطفا چرندیات شخص معلوم الحالی مانند صادق هدایت را … نفرمایید.
   اگر صادق هدایت مخالف خوردن گوشت بوده، پس بهتر که عقایدش رو واسه خودش نگهداره و سعی نکنه حلال خداوند رو حرام جلوه بده.
   الله اعلم

   داغ Thumb up 9 Thumb down 9

   • پدرام می‌گوید:

    در جواب محمد
    به شما چه ربطی داره که یه نفر دوست داره صرفا گیاهخوار یا گیاهخوار خام خوار باشه خداوند نگفته هر کس که گوشت نخوره جاش بیخ جهنمه!؟
    خداوند میگه حقوق حیوانات را رعایت کنید به اونها ظلم نکنید اگه قصد زبح حیوانی رو دارید جلوی همنوعاش سر نبرید حیوان رو سیراب کنید بعد سر ببرید و…
    پیامبر میفرمایند حتی در کشتن حیوانات موزی هم سریع عمل کنید و اونرو آزار ندین
    به قول خودمون حیوان رو زجر کش نکنید و شما از کل کامنت سامان همون قسمتی رو گرفتی که به شکمت ربط داشت کل حرف سامان در شکم ختم نمیشه به انسان بودن و اشرف مخلوقات بودن اشاره داره
    پس محمد خودت داری چرند میگی

    داغ Thumb up 3 Thumb down 4

   • محمد می‌گوید:

    جناب آقای مدیر سایت
    واقعا دست مریزاد ؛ دم شما گرم که آیات قرآن رو که بنده اینجا نوشته بودم سانسور کردی !!!!
    از شما اصلا انتظار همچین کاری رو نداشتم ؛ برادر عزیز اگه حرف کسی رو سانسور میکنی اشکالی نداره ولی کلام خدا رو فکر نکنم باید سانسور کرد.

    موافقم / مخالفم Thumb up 2 Thumb down 2

    • دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران می‌گوید:

     محمد عزیز، با سلام
     درج عبارت عربی و ترجمه فارسی آیات به دلیل امکان اشتباه از طرف شما و عدم امکان کنترل دقیق از سوی ما ممکن است با کوچکترین غلط تایپی یا نگارشی منجر به هتک احترام آیات شریف گردد.
     با سپاس از حسن نیت شما

     پر طرفدار Thumb up 6 Thumb down 1

 6. اهورا می‌گوید:

  یدرود
  یا خدااااا. بخدا شما شکارچیان بو از انسانیت نبردبن شما هرگز انسان نیستید…
  محیط بانان گرامی از تمام وقتشان می زنند که نسل این جانوران بی گناه نابود نشود آن وقت شماها این بدبختها را شکار می کنید
  خدایا خودت فکری به حال این سنگدل ها بکن

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 7

 7. محیط بان امید عزت پور می‌گوید:

  مشکل اینجاست که شکارچیان اکثرا بی سواد هستند نمی توانند بیان تو اینترنت و تازه دنبال سایتهای شکار می روند اگه بیایند

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 3

 8. قاسم می‌گوید:

  سلام به جمع دوستان
  اینجانب از ابتدای گزارش شلیک تا اکنون در گیر این پرونده بوده ام موضوع دو فقره شکار است که متاسفانه در قالب یک تصویر آمده
  پس از دستگیری شکارچی کل ۷ سال وتحویل آن به مراجع انتظامی در ساعت ۲۲:۴۵ دقیقه (لازم بذکر است که متخلف ساعت ۷:۳۰ دقیقه غروب در هوای سرد وتاریک ویه کم بارانی منطقه حفاظت شده خانگرمز دستگیر شد) هنگام مراجعت به پاسگاه محیط بانی همکاران اینجانب به یک خودروی پیکان که در اطراف منطقه بوده مشکوک وپس از بازرسی از داخل خودرو لاشه دوسر خرگوش ودو قبضه سلاح را کشف می کنند . لذا دو پرونده در قالب یک تصویر گزارش شده اند . لازم بذکر است که یکی از گروه شکارچیان کل ۷ سال پس از تیر اندازی بطرف مامورین (که کاری بسیار جاهلانه ودیو صفتانه است که در تاریکی ظلمانی شب کوهستان که به جرات قسم می خورم حداکثر دید کمتر از ۲ متر بود ) نموده ومتواری شد .
  از نظراتتان بسیار متشکرم

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 1

 9. Hossien می‌گوید:

  حیف بابا نزنید. گناه دارن. حیف این خوشگلی نیس

  پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

 10. امین احمدی می‌گوید:

  این حیوانات بعد از کشف و ضبظ چطور میشند؟ چکارشون میکنند؟

  پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

 11. حمید حیدری می‌گوید:

  با سلام
  دستگیری شکارچیان غیرقانونی، هیچ کمکی به حفظ حیات وحش ایران و جلوگیری از انقراض گونه های جانوری نمیکند و در واقع نوشدارو پس از مرگ سهراب است. بعلاوه اینکه تعداد بسیار اندکی از شکارچیان غیرقانونی دستگیر می شوند. جرایمه و محکومیتها هم بسیار سبک است. مجوز حمل سلاح گلوله زنی شکاری هم به سهولت به هر کسی داده میشود.
  تنها راه نجات حیات وحش ایران، اگه نمیتوان کاری برای جلوگیری از تخریب زیستگاهها کرد، جلوگیری و پیشگیری از شکار غیرقانونی است نه دستگیری شکارچی غیرقانونی پس از ارتکاب جرم. راهکار عملی تصویب قانونی است که به موجب آن، اسلحه شکارشکاچی غیرقانونی درصورت ارتکاب جرم توسط دولت ضبط و مصادره گردد و برای همیشه محروم از مجوز حمل سلاح شکاری شود. درصورت وجود چنین قانونی کسی جرات شکارغیرقانونی به خود نمیدهد.
  جالب اینجاست اکثر شکارچیان غیرقانونی دستگیر شده دارای سلاح شکاری قانونی (دارای مجوز حمل) هستند!
  در پایان این را هم بگویم که خودم و خانواده ام (زنده یادان پدربزرگ مادری و پدری، پدر، عمو، دایی و برادر) همگی دارای اسلحه شکاری بوده و هستیم و با این وجود از تنها راهکار نجات حیات وحش ایران که گفتم استقبال میکنیم.

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 1

 12. محمد سلیمانی می‌گوید:

  با عرض سلام وخسته نباشی
  مطلع شدم که در روستای کنجوران وسطی ، پلنگ به یکی از جوانان روستا حمله کرده وجوان مورد حمله واقع شده توسط دو جوان دیگر از دست پلنگ رهایی میابد و توسط مامور محیط زیست از اثار جراحات وارده تصویر برداری میگردد
  سوال من این است که ایا واقعاً این موضوع صحت دارد یا خیر . واگر صحت دارد چرا اخباری از آن منتشر نگردیده است

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>