اجلاس جهانی آب و هوا با سکوت برای قربانیان حملات تروریستی پاریس آغاز شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): کنفرانس آب و هوایی پاریس موسوم به «کُپ۲۱» (COP21) امروز (دوشنبه) با یک دقیقه سکوت به یاد قربانیان حملات تروریستی ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) پاریس و با حضور ۱۵۰ نفر از سران کشورهای مختلف جهان فعالیت خود را آغاز کرد.

اجلاس جهانی آب و هوا با سکوت برای قربانیان حملات تروریستی پاریس آغاز شد

به گزارش ایرنا از شبکه خبری «فرانس ۲۴»، بیست و یکمین کنفرانس جهانی آب و هوا امروز با دعوت بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در محل برگزاری نمایشگاه ها، «بورژه» (Bourget) در شمال پاریس با یک دقیقه سکوت فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

این کنفرانس به دلیل وقایع تروریستی ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) پاریس که به کشته شدن ۱۳۰ نفر و مجروح شدن بیش از ۳۵۰ نفر منجر شد، تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می شود.

مذاکرات حاشیه ای مرتبط با این کنفرانس در میان سران کشورها از دیروز (یکشنبه) آغاز شده بود.

این کنفرانس به منظور دستیابی به توافقی جهانی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای که منجر به آلودگی هوا و گرم شدن کره زمین می شود و با هدف اصلی محدود کردن افزایش دمای جهانی به ۲ درجه، برگزار می شود.

بیست و یکمین کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل با حضور ۱۹۵ کشور تا ۱۳ دسامبر (۲۲ آذر) ادامه خواهد داشت.

+1
-18
  

3 دیدگاه

 1. DORNA می‌گوید:

  خون قربانیان پاریس لابد رنگین ترست!!!

  google.com/search?q=syrian+children+war&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjT0IDejLnJAhVi4XIKHbuUAc8Q_AUIBygB&biw=1366&bih=667

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 2

 2. احمد می‌گوید:

  کاش یک دقیقه سکوت برای همه قربانیان تروریسم بود

  پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

 3. kooshan می‌گوید:

  امید است اینگونه گردهم آئیهای بین المللی در بهبود وضعیت محیط زیست جهانی مؤثر بوده و از سوی دیگر به تقویت روابط در میان جامعه جهانی منجر شده و همچنین موجب تفاهم بیشتر ملل با یکدیگر شود.
  همانطور که علاقمندان گرامی بیان کرده اند متأسفانه در سطح جهانی استنباط سلیقه ای و سودجویانه و ابزاری و ناصحیح از مفاهیم درستی مثل « نکوهیده بودن جنگ و تروریسم و روشهای خشونت بار و پسندیده بودن مردم سالاری و رعایت حقوق بشر و…» وجود دارد، تصاویر نیز گویا و دردناک و تکان دهنده است، گرچه صحنه های بمراتب فجیع تری نیز در این مخاصمات بیهوده و زیانبار ایجاد می شود که هیچگاه دیده نمی شوند و بسیاری کودکان قربانی منازعات ناموجه و غیرمنطقی و خودخواهانه ای شده که ارتباطی به آنها ندارد و این بیگناهان در براه انداختن چنین جنگها و درگیریهای زشت و خونین ابدأ دخالتی نداشته و حتی در این منازعات بی هدف بسیار مورد سوءاستفاده ابزاری نیز قرار می گیرند.
  واقعیات تلخ تجربه شده در گذشته نشان داده که در زمان وقوع درگیریها و منازعات خصمانه و نیز بهنگام استفاده از شیوه های خشونت آمیز، معاهدات و کنوانسیونهای مرتبط با رعایت حقوق غیرنظامیان، زنان و کودکان، بیماران و سالمندان و مناطق غیرنظامی و فرهنگی و طبیعی و… عملأ نادیده گرفته می شوند بنابراین دیدگاه بهتر و درست از نظرگاه انسانی بویژه از سوی علاقمندان به محیط زیست تقبیح کلیت موضوع و تأکید بر نادرست و غیرانسانی بودن «جنگ و منازعات مسلحانه و شیوه های خشونت بار » بعنوان ابزارهای نامناسب و مذموم جهت رفع مخاصمات احتمالی یا بمنظور حصول به اهداف و نتایج مورد نظر است و در سمت مقابل اصرار بر کاربرد روشهای مسالمت آمیز و صلح جویانه در حل اختلافات احتمالی در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی قرار دارد ، در این راستا بایستی مجامع بین المللی حفظ صلح و امنیت جهانی تقویت شده و از اقدامات یکجانبه و خارج از چهارچوبهای مورد توافق و تعریف و تعیین شده بین المللی، تحت هر عنوان _ حتی عناوین بظاهر موجه مثل « مقابله با تروریسم، دفاع از دموکراسی، مواجهه با خودکامگی و…. » _ پرهیز شده و ضمن حمایت از داوریهای صلح طلبانه مبتنی بر تفاهم و توافقات دو و یا چند جانبه، حیات و امنیت و حقوق اساسی همه انسانها فارغ از تعلقات نژادی، زبانی، ملی، مذهبی، قومی و… مورد حمایت قرار گرفته و حق بنیادی همگان در تعیین سرنوشت خود محترم شمرده شود.
  پیگیری مداوم چنین مطالبه منطقی و معقولی که مورد تأئید و پذیرش همه آموزه های دینی و اخلاقی و انسانی و وجدانی بشریت متمدن هم قرار دارد می تواند به کاهش تدریجی چنین مخاصمات خونین و فاجعه باری بیانجامد و امید به کنار نهادن همیشگی خشونت در روابط بین جامعه بشری و ملل مختلف را تقویت کرده و علاوه بر این از بروز چنین رخدادهای نامطلوب و بغایت خشن و مصیبت آمیزی ممانعت کند.

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>