نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس: دولت هیچ توجهی به محیط‌بانان ندارد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با تاکید بر آمادگی مجلس برای رفع کمبودهای قانونی برای حمایت از محیط بانان، گفت: در بخش معاضدت های قضایی سازمان محیط زیست نواقص موجود را برای رفع آن به مجلس اعلام کند.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت وگو با خانه ملت، با تاکید بر اینکه به لحاظ قانونی مشکلی در حوزه حفاظت از محیط بانان وجود ندارد، گفت: تاکنون سازمان محیط زیست پیشنهادی مبنی بر رفع کمبودهای قانونی در حوزه حفاظت از محیط زیست و به ویژه محیط بانان به مجلس ارسال نکرده بر این اساس به نظر می رسد مشکل قانونی در این زمینه وجود نداشته باشد.

دولت و سازمان محیط زیست هیچ توجهی به نیروهای محافظ محیط زیست و محیط‌بانان ندارند

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از گلایه‌های رییس جمهور ارایه طرح از سوی نمایندگان است، افزود: در شرایطی که دولت به حل معضلات اجتماعی همچنین مشکلات محیط زیستی توجه نمی‌کند نمایندگان به ناچار برای پیگیری موضوع و حل مشکل طرح ارایه می‌کنند. باید تاکید کرد که مجلس از آمادگی لازم برای پیگیری طرح ها و بررسی مشکلات موجود در حوزه محیط‌بانان برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه دولت باید در صورت وجود مشکلات قانونی در حمایت از محیط‌بانان آن را با مجلس درمیان بگذارد، تصریح کرد: متاسفانه دولت و سازمان محیط زیست هیچ توجهی به نیروهای محافظ محیط زیست و محیط‌بانان ندارد که این موضوع سبب شده محیط بانان درمقاطع مختلف مورد تهدید واقع شده و جان خود را درحفاظت از حریم محیط زیست از دست بدهند. از این رو ادامه این بی توجهی از سوی دولت به طور حتم ورود جدی مجلس به بحث حفاظت از محیط زیست و محیط بانان را به دنبال خواهد داشت.

تاسیس شعبات ویژه رسیدگی به مشکلات محیط زیستی در مراجع قضایی ضروری است

کوچکی‌نژاد با تاکید بر اینکه مشکلات محیط‌بانان ناشی از ضعف در اجرای قانون و حمایت از این گروه است، گفت: در بخش استفاده از سلاح برای محیط بانان نیز قوانین به اندازه کافی وجود داشته و محیط زیست تاکنون هیچ موردی را به لحاظ ضعف قانونی به مجلس اعلام نکرده است؛ البته در حوزه قضایی و معاضدت‌های قضایی نیز دولت باید نواقص موجود را به مجلس اعلام کرده تا درصورت نیاز، قوانین مورد نیاز تصویب شود.

نایب رییس فراکسیون حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با تاکید بر تاسیس شعبات رسیدگی به مشکلات محیط زیستی، تصریح کرد: به طور حتم با تشکیل این شعبات ویژه مشکلات موجود در حوزه محیط زیست و محیط بانان با سرعت عمل بیشتری انجام می شود، البته در کمیسیون قضایی و حقوقی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس مشکلات و ضعف های موجود درحفاظت از محیط زیست و محیط بانان به طور دقیق تری پیگیری می شود.

+39
0
  

15 دیدگاه

 1. kooshan می‌گوید:

  پیرامون این اظهارات نایب رییس محترم فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مبنی بر اینکه : «……. در بخش معاضدت های قضایی سازمان محیط زیست نواقص موجود را برای رفع آن به مجلس اعلام کند……» راه حل اصولی این است که علاقمندان ابتدا به نقطه نظرات حقوقدانان و متخصصین قضایی مراجعه کنند و با در نظر گرفتن مجموع دیدگاههای ابراز شده به اظهار نظر بپردازند و طبعأ جدا از وظیفه و مسئولیت دولت و «س. ح. م. ز.» در این مورد باید متذکر شد قسمت زیادی از کار دریافت و انتشار دیدگاههای کارشناسانه در این زمینه بعهده پایگاههای خبری و رسانه های مرتبط با محیط زیست نظیر «دیده بان» و نیز بخش محیط زیست پایگاهها و رسانه های خبری عمومی رسمی و مستقل است.
  اما در مورد ارزیابی این نماینده محترم در رابطه با دولت و «س. ح. م. ز.» بهرحال نقطه نظرات ایشان همانند دیدگاههای بسیاری نمایندگان محترم دیگر که نظرات متفاوتی در این زمینه دارند، قابل احترام و نیز شایسته بحث و گفتگو و بررسی همه جانبه و منصفانه است.
  و همچنین بیانات ایشان دایر بر «….. ورود جدی مجلس به بحث حفاظت از محیط زیست و محیط بانان…….» و نیز ضرورت تأسیس شعبات ویژه رسیدگی به مشکلات محیط زیستی شایسته استقبال و حمایت است که دیدگاه اعلام شده دولت و «س. ح. م. ز.» در این رابطه نیز هست.

  داغ Thumb up 5 Thumb down 16

  • سهراب... می‌گوید:

   ممنون از اینکه به موارد شایسته گفتگو اشاره فرمودید، بسیار نکات مهم و ضروری رو مکرراً تکرار کردید. عالی بود نظرتون،

   پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 3

 2. جواد می‌گوید:

  قابل توجه دولت
  این گلوله ها که به تن محیطبانان میخورد همو گلوله هایی است که دولت بصورت یارانه ای به شکارچی جماعت می دهد !

  داغ Thumb up 21 Thumb down 28

  • سهراب... می‌گوید:

   خیر، قطعاً دولت گلوله اسلحه کلاشنیکف و انواع برنو را به صورت یارانه‌ای تقدیم متخلفین نمی کند،
   دوست عزیز اسلحه قاچاق، گلوله قاچاق دارد، نه یارانه ای. متن خبر ها رو بخونید، متوجه عرض بنده خواهید شد.

   پر طرفدار Thumb up 26 Thumb down 4

   • حسن می‌گوید:

    یعنی تمامی محیطبانان با کلاشیکف کشته شدند یا گلوله ها فرق دارد

    داغ Thumb up 4 Thumb down 10

   • جواد می‌گوید:

    گلوله قاچاق چه صیغه ای است نشنیده بودیم

    موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 4

    • سهراب... می‌گوید:

     شما گلوله کلاشنیکف رو یارانه ای، هر ماه از بقالی تحویل میگیری؟!!
     خب عزیز من قاچاق که لزوماً واردات بدون مجوز قانونی نیست که، ضمناً اگر جواز حمل سلاح نداشته باشی، قطعاً اداره اسلحه و مهمات به شما فشنگ هم نمیده، پس چیکار میکنی؟!! احسنت، درسته، به صورت آزاد برای اسلحه شکاری و به صورت مخفیانه ( قاچاق) برای اسلحه جنگی فشنگ تهیه میکنی

     پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

     • حسن می‌گوید:

      شما متوجه بحث نشدی بحث ما گلوله های ساچمه ای است که یارانه ای میدن تبدیل به چارپاره میشه میره توی اسلحه قاچاق روشن شد؟

      موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 2

  • hunter می‌گوید:

   کدوم دولتی گلوله کلاشینکف به شکارچی جماعت داده ؟ چقدر کور فکریم !

   پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 5

   • حسن می‌گوید:

    محیطبانان با اسلحه شکاری کشته شدند جنابان روشن فکر

    داغ Thumb up 2 Thumb down 6

    • سهراب... می‌گوید:

     در ابتدا عرض کنم که اینجا صحبتی از روشن فکری نبود بزرگوار، در مورد اسلحه و گلوله و نحوه استفاده غیر قانونی صحبت شد، ثانیاً جوابی به کسی که حتی حاضر نیست متن اخبار و جزئیات تعرض به جان محیط بانان رو بخونه، نمیشه داد،
     امید وارم که کمی مطالعه کنید
     موفق باشید

     موافقم / مخالفم Thumb up 3 Thumb down 1

 3. مسعود صمدی البرز می‌گوید:

  سلام درود ر نمایندگان فعال در مجلس
  خدا قوت دمتون گرم
  خججالت بکشن مسئولین مربوطه سازمان حفاظت محیط زیست همه صداشون در اومده خون محیط بان بی گناه ریخته میشه زن وبچه محیط بان آواره و اسیر شدن هنوز بفکر حقوق مدیرانی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ول کنید سیاست را………..

  پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 5

 4. شاهین می‌گوید:

  همه میگن خلاء قانون در حمایت از محیط بانها نداریم ولی همه شاهدیم که به راحتی جان محیط بانان کشور گرفته میشه و از سوی دیگر هیچ پشتوانه قضایی و قانونی برای استفاده از سلاح در اختیار محیط بانان نیست!
  به هر حال خدا کنه همه دولت و مجلس و قوه قضاییه به خودشون بیان و یک فکر اساسی برای حمایت از محیط بانان صورت گیرد.

  داغ Thumb up 2 Thumb down 6

 5. بولوت می‌گوید:

  تاحالا کدام یک از ضاربان محیط بانان اعدام شدند؟!ضارب محیط بان شهید منطقه سهند با وجود قطعیت رأی اعدام از سال ۸۳ در زندانه و هنوز اعدام نشده چرا؟!!

  داغ Thumb up 2 Thumb down 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>