شکارچی متخلف هدف گلوله محیط بانان پرور قرار گرفته و روانه بیمارستان شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در جریان درگیری شکارچیان غیرمجاز با نیروهای یگان محیط زیست منطقه حفاظت شده پرور در استان سمنان، یک شکارچی متخلف هدف گلوله محیط بانان قرار گرفته و مجروح شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان در این باره به خبرنگار دیده بان گفت: روز گذشته (جمعه ۹۵/۷/۹) نیروهای یگان محیط زیست منطقه حفاظت شده پرور حین گشت و کنترل حد فاصل جاده آسفالته فولاد محله و پارک ملی صیدوا متوجه رد مشکوک در منطقه شدند.

عباسعلی دامنگیر اظهار داشت: محیط بانان پس از مدتی جست و جو یک شکارچی مسلح را مشاهده نمودند.

مامورین جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شده و از وی تقاضا نمودند تا سلاح خود را زمین بگذارد.

شکارچی متخلف ضمن تمرد از فرمان محیط بانان از تحویل اسلحه به مامورین خودداری نمود.

در این حین یکی از محیط بانان با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به شلیک چندین تیر هوایی نمود.

شکارچی متخلف حاضر به تمکین و تحویل اسلحه به مامورین نبود بنابراین محیط بانان با رعایت قانون بکارگیری سلاح وی را از ناحیه کمر به پایین هدف گلوله قرار دادند.

پس از این حادثه با گزارش مامورین به مرکز اداره، اکیپی متشکل از معاون اداره کل، فرمانده یگان استان و گروهی از مامورین پس از هماهنگی با اورژانس ۱۱۵ و پلیس ۱۱۰ عازم محل مورد نظر شدند.

با حضور نیروهای محیط زیست و مامورین انتظامی در محل، شکارچی مجروح بوسیله عوامل اورژانس به بیمارستانی در سمنان منتقل شده و هم اکنون تحت مداوا قرار دارد.

از متهم یک اسلحه گلوله زنی ۲۷۰ با سه تیر فشنگ آماده شلیک کشف و ضبط شده است که مجاز یا قاچاق بودن سلاح مربوطه توسط نیروی انتظامی در دست بررسی است.

صبح امروز منطقه درگیری توسط مامورین محیط زیست مورد پایش قرار گرفت که آثار خون و اندام داخلی (شکمبه) باقی مانده از یک جانور وحشی در محل درگیری بیانگر آن است که شکارچی متخلف اقدام به شکار جانوران وحشی نیز نموده و لاشه شکار احتمالا توسط همدست متهم از منطقه خارج شده است.

محیط بانی که به شکارچی متخلف را هدف گلوله قرار داده است در حال حاضر با هماهنگی مقامات قضایی در پست خود مشغول خدمت می باشد.

+3619
-2298
  

54 دیدگاه

 1. مسعود شهرابی می‌گوید:

  خدا رو شکر که هیچ اتفاقی برای محیط بانان زحمتکش نیفتاد
  اگر شکارچی هم از دستور محیط بانان سرپیچی نکرده و تسلیم میشد قطعا الان با شرایط بهتری مواجه بود البته با اینکه هیچ اتفاق تلخی به خصوص برای محیط بانان پیش نیامده باز هم عدم هر گونه برخوردی میتونه بهتر باشه البته محیط بانان بر اساس قانون عمل کرده و وظیفه خود برای دستگیری شکارچی رو به خوبی انجام دادن
  مشخص هست که شکارچی با دیگر همدستانش اقدام به شکار کرده اند باید شواهد مربوط به تخلف هم ضمیمه پرونده بشه و البته باید شکارچی نسبت به عمل خلافی که کرده معترف بشه نباید به بهانه تیراندازی به شکارچی و اما و اگرها از رسیدگی به جرم شکارچیان اجتناب بشه
  بهترین کار رو محیط بانان در برخورد قاطع با شکارچی متخلف انجام دادن امیدوارم قاضی برخوردی جدی کرده و حکمی قاطع صادر کنه

  داغ Thumb up 82 Thumb down 100

 2. کیوان می‌گوید:

  ای کاش محیط بانها از گاز اشک اور یا شوکر استفاده میکردن البته فکر نکنم داشته باشن چون این گونه درگیریها فقط باعث شدت درگیریها خواهد شد باز امیدوارم هیچ وقت از این درگیریها اتفاق نیوفته ویا همونطور که به بعد تیراندازی به صدوده اطلاع دادن قبل تیراندازی میگفتن

  پر طرفدار Thumb up 63 Thumb down 19

 3. مسعود می‌گوید:

  درود بی پایان بر این محیط بان زحمتکش
  بهترین کار ممکن را انجام داد و این انسان های پست را سزای اعمالشان را نشان داد

  داغ Thumb up 108 Thumb down 116

 4. داریوش می‌گوید:

  امیدوارم مراجع قضایی به محیط بان زحمتکش که به وظیفه ی ملی میهنی خودش عمل کرده حمله ور نشن و از شکارچی قانون شکن و بی وجدان دفاع نکن و عدالت رو در نظر بگیرن

  داغ Thumb up 87 Thumb down 95

 5. شکارچی اصولی می‌گوید:

  مگه قاتل زنجیره ای دیدن که تیر انداختن چه شکارچی چه محیط بانان با این کار باعث میشن که کوه هیچ امنیتی نداشته باشه انسانیت کجا رفته مردانگی کو دور از انصافه شاسد تیرش خطا میرفت بعد چی میشد

  پر طرفدار Thumb up 127 Thumb down 60

  • سید می‌گوید:

   جناب شکارچی .مردونگی به شکار کردن و اسلحه کشیدنه.. اگه یکم مرد بود اسلحشو تحویل میداد نه این که قصد درگیری داشته باشه…

   داغ Thumb up 3 Thumb down 13

 6. هادی می‌گوید:

  دمتون گرم، محیط بان های باغیرت، بخاطر پاسداری از امانت مردم و ایندگان از شما متشکریم

  داغ Thumb up 92 Thumb down 102

 7. همیار می‌گوید:

  مقصر شکارچی بوده و حال که این اتفاق افتاده فدای سر شکاربان

  داغ Thumb up 110 Thumb down 117

 8. محسن رزاقی می‌گوید:

  از مسولین محترم خواهشمندم هاله حمایتی خود را بر این قشر رنج کشیده (محیط بانان) که جامعه بسیار مدیون فداکاری های این عزیزان میباشد قرار دهند که تا بحال حقشان بسیار مورد اجحاف و محدویتهای قانونی قرار گرفته است که علیرغم فشار های فراوان ایثار گرانه سنگنربان حیات وحش رنجور ما بوده اند.
  باتشکر.

  داغ Thumb up 54 Thumb down 79

 9. امیر می‌گوید:

  ان شااله که برای محیطبان وظیفه شناس گرفتاری قانونی به وجود نیاد و تحت حمایت قانون باشه.

  داغ Thumb up 81 Thumb down 86

 10. فاتح می‌گوید:

  خدا کنه محیط بان بازداشت نشه…

  داغ Thumb up 72 Thumb down 82

 11. میش مرغ می‌گوید:

  خدا قوت

  داغ Thumb up 66 Thumb down 73

 12. آرش می‌گوید:

  به صورت کلی بخواهیم نگاه کنیم کار درستی انجام داد و اون حفاظت از محیط زیست کشورش بود

  داغ Thumb up 72 Thumb down 82

 13. رضا1394 می‌گوید:

  با سلام
  شکار غیر قانونی در درجه اول خطر جانی (چه برای شکارچی چه محیطبان) و درمرحله بعد جریمه سنگین(بسیاری از متخلفین بالاخره شناسایی می شوند) دارد. قانون و رعایت آن فقط برای موقعی که به نفع ماست و یا از حقوق مان دفاع می کند، نمی باشد. حتی اگر قانون را هم قبول ندارید به کشور (خانه تان) فکر کنید و علاقه داشته باشید و به آن صدمه نزنید. همچنین شکار و کشتن حیوانات (خصوصا در عصر حاضر با این همه امکانات و کم بودن وحوش) که برای خودشان در طبیعت زندگی و جست و خیز می کنند تبعات خوبی ندارد:
  میازار موری که دانه کش است که جان دارد و جان شیرین خوش است

  پر طرفدار Thumb up 41 Thumb down 32

  • ایمان می‌گوید:

   یکی از علت های مهم پیشرفت در کشورهای پیشرفته؛ همین رعایت قانون است. و همه بایست پیرو قانون باشند اگر قانونگذار بر حسب شرایط حیات وحش، تعیین نمود که کدام شکار مجاز و کدام غیر مجاز و تخلف است همه باید از شکار غیر مجاز پرهیز نمایند و اگر هم فردی مرتکب کار خلاف شد باید در برابر مامور قانون مانند پلیس، محیط بان و … بی درنگ تسلیم شود و مقاومت هم خود عملی غیر قانونی به شمار می آید و جرم را سنگین تر می کند و در همه جای جهان همین گونه است به ویژه در کشورهای پیشرفته. اینکه وضع رانندگی در اروپا بسیار عالی است، حیات وحش بی نظیری دارند همه در اثر محکم بودن قانون در برابر متخلف و قانون گریز است.

   پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 2

 14. ببر عرب می‌گوید:

  واقعا جای تاسف داره برای این محیط بان
  چرا تیر اندازی باید به سمت انسان بشه ؟
  مجرم جرم کرده باید تاوان پس بده اما نه اینکه محیط بان قصد جونشو کرده و بکشش
  اگه میکشتش کی جواب پس میداد…..؟

  پر طرفدار Thumb up 79 Thumb down 46

 15. صدای جنگل می‌گوید:

  درود بر این محیط بان وظیفه شناس …
  شکارچی که خلع سلاح نمی شود و مقاومت می کند باید چنین برخوردی با وی می شد …

  داغ Thumb up 67 Thumb down 69

 16. اکبر اعلمی می‌گوید:

  با سلام
  بفرمایید حالا نوبت شکارچی ها شد کجایید دوستان دلواپس مامورین چرا حرفی نمیزنید طرف حتی درگیر هم نشده ولی زدنش این جنگ پایان نداره و مسئولیتش با سازمان به اصطلاح حفاظت محیط زیست هست . مدیریت با کارهایی که سازمان انجام میده تفاوت داره که اگر مدیریت نشه از این به بعد شاهد ادامه این ماجرا ها هستیم هیچ فرقی نمیکنه محیط بان یا شکارچی هردو انسان هستند

  پر طرفدار Thumb up 74 Thumb down 27

  • Ali می‌گوید:

   دقیقا درست مى فرمایید،اخر مخالفان شکار از شکار بدشان مى اید،از ریختن خون شکارچى که مقابله به مثل هم نکرده اصلن خوشحال هم مى شوند!!!!
   بارها گفتم هر دو سوى این داستان در ایران مشکل دارند.
   سازمان بفرماید در جهت حفاظت از همین جمعیت قوچ در ایران چه فعالیتى انجام داده که براى علاقمندان به شکار بتواند پروانه صادر نماید؟
   با ممنوعیت هیچ وقت نتیجه مطلوب عاید نگردیده.
   در ضمن این برخوردها همان پیش بینى هاى بزرگان حوزه شکار بود که آنموقع مخالفان شکار با هیاهو سعى در مغالطه گرى در تبعات شکار ممنوع را داشتند.

   پر طرفدار Thumb up 53 Thumb down 15

  • حسن می‌گوید:

   شلیک به جایی بود خسته نباشی محیطبان

   داغ Thumb up 28 Thumb down 48

 17. حمیدرضا احمدی می‌گوید:

  دستش درد نکنه خیلی ممنون

  اگر احیانا قرار باشه کوچکترین دردسری برای این محیطبان عزیز درست بشه باید یک فراخوان توسط دوستداران حیات وحش جهت هرنوع حمایت لازم اعلام شود.

  نباید در این مواقع تنها گذاشته شوند.

  داغ Thumb up 60 Thumb down 67

 18. ابی می‌گوید:

  الان این شخص هیچ شکاری نکرده و درگیرم نشده دلیل شلیک چی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پر طرفدار Thumb up 74 Thumb down 35

 19. حسین 61 می‌گوید:

  باسلام
  شکارچی چه کشته بشه چه بکشه از نظر دوستان محیط زیستی مقصره.
  در کجای دنیا بخاطر تحویل ندادن اسلحه به سمت شکارچی تیراندازی میشه؟
  جالبتر اینکه عنوان میشه با بکارگیری قانون ، از کمر به پایین شکارچی رو مورد هدف گلوله قرارداد چه تضمینی داره که گلوله از کمر به بالا اصابت بکنه. یا اصلا از کمر به پایین هم که بخوره در بیابانی که هیچ گونه امکانات پزشکی و اورژانس وجود نداره احتمال کشته شدن شکارچی زیاده این محیطبان به قول شما وظیفه شناس با چه وجدانی این کار رو کرده . مگه شکارچی به سمتش تیراندازی کرده بود.
  راه حفاظت از محیط زیست این نیست که به سمت شکارچی تیر رها کنن راه های بهتر هم هست اگرمسئولین بخوان ببینن و اگر جون مردم براشون اهمیت داشته باشه

  پر طرفدار Thumb up 56 Thumb down 20

 20. حمیدرضا احمدی می‌گوید:

  آقایون اینجا زیستگاه پلنگ است. یا باید شکارچی باشه یا پلنگ. هردو باهم نمیشه.

  داغ Thumb up 28 Thumb down 36

  • Ali می‌گوید:

   یعنى در زیستگاههاى دیگر هیچ گوشتخوارى نیست که پروانه شکار صادر میشود(در سایر کشورها)؟!!!جالب اینجاست که پرشین ایبکس (کل وبز ایرانى)سالها قبل به مناطقى از امریکا بردند و در حال حاضر به وفور شکار میشود!اما در موطن اصلی ان براى شکارش در گیرى مسلحانه بین محیط بان وشکارچى اتفاق مى افتد!!!

   پر طرفدار Thumb up 36 Thumb down 9

   • حمیدرضا احمدی می‌گوید:

    این بحث طولانیه وضعیت کشور ما ربطی به سایر کشورها نداره یعنی نمیشه مقایسه کرد. تو ایران یوزپلنگ ها به دلیل کمبود طعمه سرگردون جاده ها و آبادیها شدند و تقریبا نابود شدند. در مورد پلنگ نیز میشود با اطمینان گفت در تمام مناطقی که پلنگ وجود دارد نسبت طعمه به گوشتخوار کم است. بنابراین در زیستگاههایی که وجود پلنگ به اثبات رسیده باید صد برابر بیشتر سختگیری شود. ضمن اینکه فرد اسلحه به دست اگر فرصتی پیش بیاد از کشتن پلنگ هم ابایی ندارد.

    داغ Thumb up 14 Thumb down 24

 21. ایرانی می‌گوید:

  درگیر که نشده !
  تیر اندازی هم که نکرده!
  چرا زدنش؟؟؟!!!
  اینجوری که سنگ روی سنگ بند نمیشه که!

  این رویه اگر ادامه پیدا کنه و شکارچی تصور کنه که محیط بان در هر صورتی به او تیراندازی میکنه
  مطمئن باشید که او پیش دستی خواهد کرد.

  تعدادشونم که بیشتر بوده و طرف هم یکنفر .میتونستن به راحتی خلع سلاح و دستگیرش کنند.

  تیراندازی کاملا” بی مورد بوده!

  متاسفم برای متولیان حیات وحش کشور که فقط دستاورد عملکردشان جنگ و خون ریزی و دیگران را به جان هم انداختن بوده.

  پر طرفدار Thumb up 51 Thumb down 20

  • شبگرد می‌گوید:

   اون محیط بانیکه تیراندازی کرده با همکاراش میتونستن براحتی شکارچیو دنبال میکردن ومیگرفتنش باید محیط بان آمادگی جسمانی مناسبی داشته باشه شکارچیه پرواز نمیکرده که خلاف کرده درست باید مجازات بشه ولی ازطریق قاضی وقانونی نه اینکه محیط بان هم حکم بده هم اجراش کنه .خدا را خوش نمیاد عاقبت کار میخواد چی بشه؟

   پر طرفدار Thumb up 31 Thumb down 13

  • kooshan می‌گوید:

   محیط بانان علاوه بر ممانعت از شکارغیرمجاز مؤظف به دستگیری افراد مسلحی که بطور غیرمجاز وارد مناطق تحت کنترل آنها می شوند هستند، خواه شکار زده یا نزده باشند و بعدأ مقامات قضایی موضوع را بررسی و حکم صادر می کنند، ضمن آنکه تمرد و تیراندازی متخلفین باعث تشدید مجازات بوده و مانع انجام وظیفه محیط بانان نیست مگر اینکه تعریف دیگری از قانون مورد نظر باشد.

   داغ Thumb up 3 Thumb down 13

 22. اکبر می‌گوید:

  عزیزان.اسلحه نظامی فقط مال ارتش و جنگیدنه.مال تیراندازی به همنوع خود نیست.این داستان شکار از پایه خرابه و دولت باعث وبانیه تمام این خسارتهاست.بیشتراز این نمیتونم باز کنم چرا وبه چه دلیل.

  پر طرفدار Thumb up 46 Thumb down 8

 23. فرشید می‌گوید:

  امیدواریم یه مقدار سیاستها اصلاح بشه که برادر با برادر رو در رو قرار نگیرن که یکدوم آسیب ببینن.فرقی نمیکنه شکارچی یا محیط بان.اقدام خشن وبد از هر طرف که سر بزنه انسانی نیست. ولی اگر این روند ادامه پیدا کنه این جنگ پایانی نداره

  پر طرفدار Thumb up 41 Thumb down 4

 24. یاشار می‌گوید:

  آنهایی که بر این نظرند که محیط بانها نباید چنین برخوردی می کردند ، وقتی متخلف با اسلحه در منطقه ممنوعه باشه و قصد تمکین هم نداشته باشه پس باید با سلام و صلوات بدرقه اش کنی تا روز بعد با جسارت تر و پر روتر بیاد ?!

  ضمنا اگر بر این باورید که باید منتظر ماند تا فرهنگ سازی بشه بعد نتیجه بهتری داره . مطمین باشید تا آن موقع دیگر یک روباه هم در این دیار باقی نمانده است .

  داغ Thumb up 39 Thumb down 51

 25. محیط بان بی نام و نشان می‌گوید:

  با سلام دوستان دلیل عدم استفاده از گاز اشک آور اینه که ما اصلاً همچنین امکاناتی در اختیار نداریم.وای کاش دیگر شاهد این اتفاقها نباشیم.

  پر طرفدار Thumb up 34 Thumb down 20

 26. خلیل شهری می‌گوید:

  با سلام، اگر سازمان محیط زیست به جای این برخوردها بیاد بحث تکثیر گونه های جانوری حلال گوشت رو برای شکار بگذارد دیگر یک چنین حوادثی رخ نمیدهد، ارز آوری هم دارد، خانم ابتکار لطفا در مدت باقیمانده از خدمدتان در سازمان یک یادگاری خوب بگذارید تا دیگر شاهد یک چنین حوادثی نباشیم

  پر طرفدار Thumb up 46 Thumb down 7

 27. محمد می‌گوید:

  سلام. خیلی راحت حرف میزنید و ادعا میکنید. این اتفاقات بدترین اتفاقات و ناشی از عدم مدیریت صحیح هست. اگه قانون دمار از روزگار اون محیط بان در نیاره. اون محلی ها این کار رو میکنن. پس الکی به به و چه چه نکنید. این گونه رفتارها خوب نیست. برای مردمی همچون ایرانی این رفتارها ناشی از برنامه ریزی نادرست و ناپختگی مدیریتیه. کمی واقع بین باشید. همه این آدمها زن و بچه دارن. دلتون به حال اونا بسوزه. پس عاقلانه نظر بدید. در پناه حق

  پر طرفدار Thumb up 38 Thumb down 14

 28. آرش می‌گوید:

  قانون بکار گیری سلاح!…..خانم ابتکار هم گفت محیط بان حق شلیک به یک انسان ندارد…پس حقوق بشر چه میشه؟؟… برای قصد شکار یک انسان بهش شلیک کنند آن هم با ذوق از کمر به پایین ……..اگر قرار به برخوردی این چنینی باشد باید نصف پرسنل محیط زیست را از کمر به بالا مورد هدف قرار داد چونکه محیط زیست ما از مسئولین بی کفایت بزرگترین صدمه را دیده است.

  پر طرفدار Thumb up 42 Thumb down 7

 29. امین می‌گوید:

  شما فکر میکنید اسلحه برای ترسوندن بچه ها هست؟
  مطمئنا کسی که با اسلحه جلوی یک مامور قانون مسلح وایساده و به اخطارهاش بی توجهی میکنه آدم خطرناکیه.
  آخه مقاومتش چه معنی داشته؟
  واقعا چرا هیچکس از محیط بان ها حساب نمیبره؟ چون قبلا به متخلفین شلیک نمیکردن…
  واقعا با این وضع اسفناک محیط زیست راهی به جز استفاده از قوه قهریه وجود نداره.

  باور کنید یک شکارچی از یک دزد مجرم تره. دزد از روی نیاز دزدی میکنه و شکارچی برای تفریح جان موجودات زنده رو میگیره و شاید در این حین جان یک محیط بان رو هم بگیره.

  داغ Thumb up 15 Thumb down 39

 30. خورشید می‌گوید:

  خدا رو شکر که کسی کشته نشده! به ویژه محیط بان های زحمتکش و ارزشمندمون!

  داغ Thumb up 23 Thumb down 39

 31. حامد می‌گوید:

  سلام به همه دوستداران طبیعت ایران عزیز،من هم به شکار علاقه دارم و به ورزش مفرح تیراندازى،امااااا به آسیب نرسیدن به طبیعت کشورم اولا و ازدیاد جمعیت حیات وحش سرزمینم علاقه مندم و مطمئنم شما هم مثل من وبیشتراز من از کاهش شدید جمعیت حیات وحش ناراحتید،آقایان و خانمها اصلا أین شخص متخلف غلط کرده شکارغیر مجاز رفته غلط کرده به دستور شکاربان توجه نکرده غلط کرده تمکین نکرده…

  داغ Thumb up 18 Thumb down 23

 32. شکارچی کهنه کار می‌گوید:

  برخورد افراطی چه از طرف محیط بان باشد چه شکارچی محکوم است و باعث ایجاد تنش و درگیری بین این دو قشر خواهد شد باید با این محیط بان متخلف که بدون دلیل اقدام به تیراندازی نموده است برخورد شود وگرنه در آینده شاهد حوادثی همچون شیراز و بندر عباس خواهیم بود

  پر طرفدار Thumb up 43 Thumb down 12

  • حسن می‌گوید:

   برخورد با محیطبان شود یعنی محیط زیست کشور تعطیل بشه حقوق درست وحسابی که بهشون نمیدن هدف گلوله هم هستند محکوم هم بشن همگی اعتصاب کنن یا کلا برن کنار یا هر شکارچی دیدن با تیر بزنن چنتا رو میخوان اعدام کنند؟اصلا مگه دولت نباید پشتیبان مامورش باشه در برابر شکارچی خوش گذران بی فکر

   داغ Thumb up 5 Thumb down 20

 33. kooshan می‌گوید:

  چه زود سه محیط بانی که توسط همفکران و همکاران همین شکارچی غیرقانونی جان خود را از دست دادند، فراموش شدند!
  در جریان پیگرد و تعقیب شکارچیان غیرقانونی و فعل و انفعالات حین آن ممکن است متخلف هدف تیراندازی قرار بگیرد یا از ارتفاع سقوط کند، ماشین یا خودرو او واژگون شود و آتش بگیرد، ممکن است در جریان تعقیب بزمین بیفتد و تیری از سلاحش به او اصابت کند، احتمال دارد در جریان تعقیب و گریز قلبش بگیرد و……… بعلاوه در اثنای این تعقیب و گریزها همچنانکه دیده ایم محیط بانها نیز ممکن است صدماتی ببینند.
  بهرحال مسئول و مقصر اصلی تمام احتمالات و اتفاقات ممکن فقط و فقط خود شکارچی غیرقانونی است و کسی حق اعتراض به محیط بانها را ندارد و اگر شواهد و مستندات معتبری وجود دارد که در مقابله قانونی زیاده روی شده و شدت عمل بیش از حد قانونی نشان داده شده، اینجا هم بدون جار و جنجال و هیاهو و در صورت شکایت متخلف ، باید موضوع توسط کارشناسان بررسی شده و با لحاظ اینکه اقدامات محیط بانان حین انجام وظیفه انجام گرفته و آنها قانونأ مؤظف به ممانعت از شکارغیر مجاز هستند، رسیدگی قانونی لازم صورت گیرد.
  در موقعیتی که یک شکارچی غیرقانونی مسلح و متمرد در محل حضور دارد جای بحث و گفتگو در مورد مشکلات محیط زیست و حیات وحش و درستی یا نادرستی این یا آن راه حل نیست!

  داغ Thumb up 4 Thumb down 15

 34. پرنیان می‌گوید:

  ببنید دوستان بزرگوار قانونی که به استناد اون مامور را مسلح میکنه همون قانون تعیین میکنه که مامور در چه مواقعی از سلاح استفاده کنه واگر اون مامور مسلح، قوانین مرتیط با حمل و بکارگیری سلاح را رعایت کنه همون قانون ازش دفاع میکنه واگرم خلاف اون انجام بده قانون مجازاتش میکنه. عزیزان، در مورد این حادثه بایستی تمامی جوانب کار را باهم باید دید. یکجانبه نگری در تمامی موارد مسبب قضاوت های نادرست و ناصواب خواهد شد.از حساسیت های جوامع گوناگون به مسایل زیست محیطی بی نهایت امیدوار وخرسندم.

  داغ Thumb up 6 Thumb down 11

 35. سید مرتضی می‌گوید:

  این یک ترازو هستش
  در یک کفته چندتا کبک مرده یا یک قوچ و یا یک حیوان دیگر
  و در کفه دیگر یک شکارچی کشته شده

  .
  .
  .
  مطمئنم اگه به شما بگن اگه ۱۰۰ تا آهو نکشی برادرتو میکشیم همین شما میری و نسلشو برمیداری آقای حامی انسانیت و حقوق حیوانات

  پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 4

  • حسن می‌گوید:

   چه مثال مسخره ای زدی جناب سید مرتضی مگه شکارچی میره شکار غیر از تفریح هدف دیگه ای داره؟
   نکنه فکر کردی اگه شکارچی توی مملکت نباشه کاری لنگ میشه یا مجبوره بره شکار ، خوب نره مثل بقیه مردم تفریحی غیر از کشتن انتخاب کنه کشته هم نشه

   داغ Thumb up 3 Thumb down 15

 36. زیتون می‌گوید:

  این کشتن شکارچی ها برای خودشون هم خوبه ….بدونن مملکت شوخی نداره کمتر حماقت میکنن و در آینده کمتر سقط میشوند…..

  داغ Thumb up 1 Thumb down 10

 37. ali می‌گوید:

  سایت محترم دیده بان ؛پاک کردن نظرات مخالف نشانه ضعف در پاسخ گویى است

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

 38. ali می‌گوید:

  با سلام از چاپ نظر فوق متشکرم،امید است تا بتوان دیدگاهها رابه هم نزدیک نمود،واز حیات وحش به شیوه اى که مورداجماع کارشناسان این امر هست حفاظت و درعین حال بهره بردارى پایدار کرد.

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>