محیط بان آستارا با ضربات داس شکارچیان متخلف مجروح و روانه بیمارستان شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان در این باره گفت: شب گذشته یکی از محیط بانان پاسگاه محیط بانی لوندویل آستارا به نام شهریار محمدی در هنگام انجام وظیفه مورد حمله سه شکارچی متخلف قرار گرفته و بوسیله داس از ناحیه بازو به شدت مصدوم شد.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست گیلان، ساسان اکبری پور اظهار داشت: متخلفین به منظور شکار غیرمجاز پرندگان وحشی وارد منطقه شده و با ممانعت مامورین مواجه شده بودند.

پس از این حادثه محیط بان مجروح به بیمارستانی در آستارا منتقل شده و پس از انجام اقدامات اولیه پزشکیامروز تحت عمل جراحی قرار میگیرد.

و با تشکیل پرونده و صورتجلسه علیه متخلفین متواری، با هماهنگی مقام قضایی، ضاربین صبح امروز توسط پلیس آگاهی شهرستان شناسایی و بازداشت شدند.

+61
-223
  

27 دیدگاه

 1. کیوان می‌گوید:

  یعنی شکارچی که میگین اسلحه نداشتن فقط داس داشتن اگه اسلحه نداشتن چیزی هم دستشون نداشتن (پرنده)واسه چی محیط بانها باهاشون درگیر شدن البته یک طرفه قضاوت نمیکنم ولی نه به خاطر کسی فقط به خاطر جان محیط بانها باید یکم از درگیریها کم کنن گیر دادن شدید به هرکسی که در کوه و جنگل میبینن واون هم درگیری شدید به نظر من سازمان باید طرح دیگه ای رو درنظر بگیره تا درگیری ها کمتر بشه والا با این وضع یا مردم میمیرند یا محیط بانها که درهر صورت جان انسانی به خطر میوفته

  پر طرفدار Thumb up 70 Thumb down 24

  • حسن می‌گوید:

   با تله هم میشه پرنده گرفت. اصولا این پیرزن ها که با داس به مردم حمله می کنند بلد نیستن با اسلحه شکار کنند تله میذارن صید می کنند.

   داغ Thumb up 10 Thumb down 24

  • دوست دار حیات وحش می‌گوید:

   جناب کیوان اگر گزارش دیده بان را درست بخوانید متئوجه میشوید که نوشته شکار پرندگان وحشی ، شکار پرندگان که فقط با اسلحه صورت نمیگیرد بلکه درشهرهای شمالی با تور و دام اقدام به شکارپرندگان مهاجر میکنند

   داغ Thumb up 15 Thumb down 21

   • کیوان می‌گوید:

    جناب دوستدار حیات وحش بله منم میدانم ولی کدوم تله مگه تله گرفتن ازشون ؟ پرنده گرفتن ازشون ؟ چی گرفتن ؟
    هرکی رو بیرون دیدی بگو چیکار میکنی درگیر شو
    مگه میشه مجازات قبل جرم میشه اینجوری با این رویه خود بنده تو کوه راه رفتنی باید بترسم محیط بانی بهم حمله ور بشه مگه میشه کسیو بدون مدرک قبل از وقوع جرم مجازات کرد !

    پر طرفدار Thumb up 28 Thumb down 13

  • سام می‌گوید:

   چى میگى آقا
   یه چیزى هم بدهکار شد محیطزیست؟

   داغ Thumb up 10 Thumb down 28

  • سید احمد میرمجیدی می‌گوید:

   دوست عزیز از کجا فهمیدی اسلحه نداشتن.انقدر شلیک کردن به هر جانداری چه انسات و چه حیوان واسه این انسانهای شریف !!! طبیعی شده که اگر شلیکی صورت نگیره شما میگین حتمن اسلحه نداشتن

   داغ Thumb up 3 Thumb down 16

 2. بینالود می‌گوید:

  طفلی محیط بان ها دیگه میترسن از اسلحه استفاده کنن!!!
  شکارچی های عزیزم که فکر میکنن این بندگان خدا داعشی هستن الانم جنگه از هر روشی واسه از بین بردن محیط بان استفاده میکنن!!!
  کسی که با داس حمله کرده هیچی واسش مهم نبوده حتی اگه کشته میشده. آخه از خدا بی خبر این بخت برگشته داره با همین کار روزی میبره واسه زنو بچش ماموره معذوره این هیچ کارس تو داری خلاف میکنی آخه بی وجدان الان که دارن مجوز زدن پرنده میدن!!!!

  پر طرفدار Thumb up 28 Thumb down 20

 3. حق گو می‌گوید:

  تمامی این جنایاتی که برعلیه محیط بانان و حیات وحش ومحیط زیست انجام میشود بدست روستاییان و مردمان محلی اتفاق می افتد چونکه همه چیز را مال خود میدانند .اینان باید به اشدمجازات محکوم شوند

  پر طرفدار Thumb up 43 Thumb down 30

 4. رضا ایرانی می‌گوید:

  با داس؟!!
  خدا لعنتتون کنه که فکر میکنید سرمایه های مملکت ارث پدرتونه و هروقت بخواید میتونید نابودش کنید.
  زنده باد محیط زیست ایران و محیط بانای عزیز

  داغ Thumb up 30 Thumb down 29

  • رضا می‌گوید:

   الان من موندم اینایی که منفی میدن به نظر دوستان دقیقا با کدام قسمتش مشکل دارن؟!؟؟ با قسمت زنده باد محیط بان ایرانی

   داغ Thumb up 9 Thumb down 14

 5. آرش می‌گوید:

  پیام که میاد همه تاسف میخورن بعد که یک شکارچی تیر میخوره همه میگیرم چرا با تیر زدین در صورتی که از کمر به پایین هم شلیک میکنن

  داغ Thumb up 18 Thumb down 29

 6. علی کشمیری می‌گوید:

  باز هم قداره بندان و داعشیان محیط زیست.
  این متخلفین رو باید شمع آجین کنند.
  کار از فرهنگ سازی گذشته.

  داغ Thumb up 17 Thumb down 23

  • پلنگ هرمزگان می‌گوید:

   خبر جدید : حکم اعدام قاتل محیطبانان هرمزگانی در ملا عام صادر شد و هم اکنون پرونده به دیوانعالی کشور برای تایید ارسال شده است

   داغ Thumb up 6 Thumb down 6

  • محمد کریمی می‌گوید:

   شما پیشنهاد شمع آجین کردن انسانها رو می دهید و بعد اینها را داعشی می خوانید!
   اگر می خواهید کشور پیش برود،محیط زیست احیا شود و… از خودتان شروع کنید که با این حرف ها و نفرت پراکنی ها دردی که دوا نمی شود هیچ، آتش این دعواها دامن عده ی بیشتری را هم خواهد گرفت.

   پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 2

 7. محمد می‌گوید:

  ضمن محکوم کردن شدید این عمل شکارچیان غیرمجاز باید بگم وقتی شکار قانونی تعطیل شود ، افراد به شکار غیرقانونی روی می آورند .
  آقا چه خوشمون بیاد و چه خوشمون نیاد شکار عملی است که مورد علاقه ی افراد بسیاری بوده ، هست و خواهد بود .
  در دین ما هم شکار با رعایت اصول شرعی حلال است .
  ضمن این که در همه جای دنیا می بینیم که شکار جریان دارد و حتی برخی از کشورها مثل همین همسایه ی خودمون ترکیه توریسم شکار دارند که عزیزان می تونند با یه جستجو تو اینترنت از ارزآوری و درآمدزایی عجیب این توریسم اطلاع پیدا کنند .
  به نظر بنده سازمان محیط زیست باید با ایجاد زیستگاه های مناسب و جلوگیری از تخریب زیستگاه های حیات وحش توسط زمین خواران و دانه درشت های اقتصادی ، شرایط لازم برای احیا و تجدید حیات وحش رو فراهم کند و پس از آن با دادن مجوز شکار در فصل شکار و با رعایت ضوابط فنی ، زمینه ی شکار قانونی پایدار را به وجود آورد .
  حتی می توان با تکثیر گونه های جانوری و ایجاد توریسم شکار و کسب درآمد حیرت انگیز آن ، منابع مالی لازم برای احیا و ارتقاء دائمی حیات وحش کشور را تهیه کرد .
  الان در بعضی کشورها دولت برای دادن مجوز شکار یک قوچ ، ده هزار دلار یعنی سی و پنج میلیون تومان از توریست شکارچی می گیرد ، در حالی که بعید می دونم پرورش اون قوچ برای دولت بیشتر از نهایتا دو یا سه هزار دلار خرج برداشته باشد .

  این می شود احیای همیشگی حیات وحش و همچنین شکار قانونی و پایدار .

  اما برخوردهای احساسی و گازانبری نه تنها مشکلی رو حل نمی کنه ، بلکه جرم و شکار غیرمجاز رو تشدید می کنه که قطعا نتیجه ای جز نابودی کامل حیات وحش نخواهد داشت .

  پر طرفدار Thumb up 19 Thumb down 6

  • ali می‌گوید:

   صد درصد درست مى فرمایید،اما بعضى هم هستن که حیات وحش را متعلق به خود میدانند در ازاى ان نمى خواهند بهاى پروانه شکار را بدهند،درحال حاضر میتوان با زدن مزارع پرورش پرندگان قابل شکار وراه اندازى شکارگاههاى خصوصى توریست شکار وعلاقمندان به شکار راجذب نمود ودر ازاى هزینه دریافتى سازمان سطح حفاظتى مناطق حساس را بالا ببرد.مخالفان شکار هم باید با این مساله کنار بیایند.اما در حال حاضر بجز بعضى استانها که با مدیران متعصب جلوى صدور پروانه را گرفتند ،رویه کلى بر صدور پروانه شکار است.در مورد شکار بزرگ هم سازمان باید تدبیرى بیاندیشد ،علاقمندان به شکار حقوقى دارند که در این عرصه چندین سال است پایمال گردیده،ومى تواند منجر به تخلف کسانى شود که سالهاست قانون مند بوده اند.اما در زمانى که شرایط اصولى بوده واحترام شکارچى مجاز وحقوق او حفظ شود دیگرخلاف هیچ توجیهى ندارد.سازمان وشکارچیان ورزشى از گذشته باهم بوده وکدورت هاى پیش امده بواسطه افراد غیر متخصص تبعات بسیار ناخوشایندى داشته که به امید خدا رفع مى گردد.

   پر طرفدار Thumb up 14 Thumb down 3

 8. میش مرغ می‌گوید:

  اگر دقت کنید کمترین مجازات برای این مجرمین در نظر گرفته میشه و برای همین آنقدر راحت به مامور قانون حمله رو میشوند و الا باید این مجرمان مجازات و در شهر گرداننده شوند تا درس عبرتی شود برای بزدلان دیگر .

  داغ Thumb up 7 Thumb down 10

 9. ایمان می‌گوید:

  به یاری خداوند محیط بان عزیزمان هر جه زودتر سلامتی خود را به دست آورد.
  خدا به محیط بانان صبر و شکیبایی دهد که من می دانم این عزیزان با چه افراد خودخواه، زبان نفهم و بی فرهنگی سروکار دارند.

  داغ Thumb up 10 Thumb down 9

 10. لاچین می‌گوید:

  شکارچی داس ازکجا اورده اطمینان دارید که با یک کشاورز درگیر نشده

  پر طرفدار Thumb up 22 Thumb down 4

 11. شکارچی کویر می‌گوید:

  دست اون شکارچی را باید قطع کرد

  داغ Thumb up 6 Thumb down 17

 12. سامان می‌گوید:

  به نظرم اگه امکان داشته باشه، حفاظت از محیط زیست رو بدن به نیرو انتظامی مقتدر تره و ازش بیشتر حساب میبرند

  داغ Thumb up 4 Thumb down 11

 13. حسین می‌گوید:

  تمام نیروها رو هم جمع کنند باز هم شکار غیر قانونی انجام میشه این درگیری ها هم تموم بشو نیست راهش شکارگاه خصوصی و صدور پروانه در فصل مجاز در اضای پول است تا شکار پایدار ایجاد بشه این دقدقه ها هم تموم بشه اسن همه سفر هایی که رواسای محیط زیست به اروپا میرند بد نیست تجربه اونا رو در این زمینه بررسی کنند ولی متاسفانه متخصص در محیط زیست در این امر نیست

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>