عاملین کشتار بیرحمانه دو پلنگ جوان در موگرمون شناسایی و دستگیر شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر شکار غیرمجاز پلنگ در روستای موگرمون از توابع شهرستان لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد، با توجه به اینکه محدوده مذکور جزو مناطق آزاد بوده و شهرستان لنده نیز فاقد اداره محیط زیست می باشد، نیروهای یگان محیط زیست از سایر شهرستان ها و مرکز استان، عازم منطقه مذکور شدند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در این باره به خبرنگار دیده بان گفت: طی هماهنگی با دادستان و فرماندار، تحقیقات مامورین در این زمینه آغاز و بر اساس تصاویر و اطلاعات به دست آمده دو مظنون در این رابطه شناسایی و بازداشت شدند.

سید اسداله هاشمی اظهار داشت: در جریان تحقیقات صورت گرفته و بازجویی از مظنونین مشخص شد دو پلنگ توسط متخلفین در ارتفاعات روستای موگرمون کشته شده اند.

…………………..لاشه یکی از دو توله پلنگ کشته شده که دم و دست ها و پایش نیز قطع شده است

مامورین موفق شدند لاشه یکی از دو پلنگ کشته شده را کشف و به اداره محیط زیست منتقل نمایند و اما لاشه پلنگ دوم همچنان در ارتفاعات بوده هنوز کشف نشده است.

در حال حاضر یکی از متهمان روانه زندان شده و نفر دوم با دستور دادستان جهت تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد.

هنوز جزئیات بیشتری از انگیزه و چگونگی کشتار پلنگ ها مشخص نشده و پس از تحقیقات تکمیلی طی روزهای آینده منتشر خواهد شد اما ظاهرا پلنگ ها دو توله ی حدودا یک ساله بوده اند که همزمان توسط متخلفین شکار و سپس سلاخی شده اند.

در حال حاضر با ورود دادستان بعنوان مدعی العموم و اداره محیط زیست بعنوان شاکی خصوصی پرونده از جنبه کیفری و حقوقی در دست پیگیری و رسیدگی می باشد.

+6
-2012
  

68 دیدگاه

 1. بالابان می‌گوید:

  خدا وکیل جون اون دوتا پلنگ از این دوتا آدم با ارزش تره

  آخه وحشی زنجیری چکار داشتى به این زبون بسته ها ؟!!!

  پر طرفدار Thumb up 108 Thumb down 11

 2. نیما می‌گوید:

  واقعا کی به اینا گفته شما انسانید؟
  شماها از هر موجودی در این کره خاکی پست ترید و استفاده از قوانین انسانی برای شما ها نیست ، باید بدهند به گرگ ها تا شما ها را تیکه تکه کنه

  پر طرفدار Thumb up 70 Thumb down 7

 3. اهورا می‌گوید:

  شما از داعشی ها هم کثیف تر و وحشی تر و بی تمدن تر و جانی تر و…هستید

  اگه لقمه حلال خورده بودین تا این اندازه جانی نبودید تفففففف به صورتتان

  پر طرفدار Thumb up 71 Thumb down 10

 4. امیر امینی می‌گوید:

  چه بسیار ند کشور هایی که آرزوی داشتن یک جفت پلنگ را دارند . به این اجامر رحم نکنید . خداوند کشور ما را از شر شکارچی مصون بدارد.

  پر طرفدار Thumb up 63 Thumb down 31

  • اشنا می‌گوید:

   چرا باوجود پلنگ این منطقه جزو مناطق آزاد است و حمایتی ندارد؟؟؟

   پر طرفدار Thumb up 42 Thumb down 2

   • امیر امینی می‌گوید:

    پلنگ ها جوان بوده اند . مناطق حفاظت شده پیرامون این روستا وجود دارد. ممکن است در پی یافتن قلمرو بوده باشند.البته به قطع و یقین نمی توان سخن گفت. در هر صورت فاجعه ای بزرگ بود.

    پر طرفدار Thumb up 19 Thumb down 3

 5. ایمان می‌گوید:

  امسال رویداد های بسیار تلخ دیگر کامل شد؛ آن از شهادت سه محیط بان در آغاز سال و چندی پیش هم شهادن آتش نشان ها و حالا هم این جنایت رذیلانه.
  به راستی چه موجودات پستی در این جهان زندگی می کنند که با اینکه یک ملت، خواهان پاسداری و حفظ پلنگ هستند،باز اینها به همه ملت دهن کجی کرده و این کارهای بی شرمانه را انجام می دهند.
  از قاضی گرامی خواهشمندم حکمی قاطع درباره این جانیان بی رحم صادر نمایند. با سپاس
  این رویداد تلخ یکی از پیامدهای کمبود و یا نبود محیط بان می باشد.
  از سایت دیده بان خواهشمندم جنسیت این دو پلنگ را اطلاع رسانی کند.

  پر طرفدار Thumb up 40 Thumb down 7

 6. امیر می‌گوید:

  اینا رو ول نکنید. اینا جانی هستند

  پر طرفدار Thumb up 45 Thumb down 6

 7. محمد عاشق حیات وحش می‌گوید:

  امیدوارم به سزای عملشون برسن

  پر طرفدار Thumb up 37 Thumb down 4

 8. سلام دوستان
  حضور مردم گوناگون در یک سر زمین! در تالش زمین طبق اعتقادات تالش ها پلنگ دارای احترام ویژه است و هیچ کسی حق ندارد به سوی پلنگ شلیک کند. در قصه های های تالشی حتی پلنگ نجات دهنده ی انسان گرفتار شده است.* و جالب است که در نقطه ای دیگر از میهن ما پلنگ را به شکل وحشتناکی سلاخی می کنند!؟ راستی این همه تفاوت بین دو گروه از شهروندان میهن ما از چه چیزی حکایت دارد؟!
  * به یاد دارم در کودکی مادر ما در شب های زمستان از جمله قصه هایی که برای ما می گفت یکی این بود که: «پلنگی در کَنگُول(کَنده گُول(اوی بلند اصیل ایرانی) = کُنده گُل = جای پوسیده و خالی شده) درختی لانه داشت و پورّه هایش = توله هایش، آنجا منتظر آمدن مادر بودند. مرد تالش کوهی در هنگام بالا رفتن از درخت خیس باران خرده، لیز می خورَد و می افتد توی لانه ی پلنگ. داس تالش که با کوبیدن نوک آن بر درخت از آن بالا می رود نیز پرت می شود. هر کار می کند می بیند با دست خالی امکان بیرون آمدن از آن چاله ی عمیق نیست. پس پورّه های پلنگ را نوازش می کند و به ناچار در کنارشان خسته می نشیند.
  مدتی بعد پلنگ از راه می رسد و می بیند که مرد کوهی تالش با مهربانی کنار پورّه هایش نشسته؛ پس دُم خود را می فرستد پایین و مرد با گرفتن دُم پلنگ بیرون می آید و پلنگ به لانه ی خود می خزد.
  من نمی دانم این افسانه است و یا رخ داده، ولی چیزی را که این داستان به من می گوید، احترام ویژه ی تالش نسبت به پلنگ را به وضوح نشان می دهد.
  من زمانی فکر می کردم این جانور در همه جای ایران زمین دارای آن احترام ویژه است؛ ولی حالا می بینم که متأسفانه چنان نیست. و حیف!

  پر طرفدار Thumb up 49 Thumb down 3

 9. علی می‌گوید:

  حیف .واقعا حیف
  ای کاش مسئولین برای یکبار از خواب بیدار شوند و اشد مجازات را برای این متخلفین که از این حیوانهای بی گناه حیوانترند را در نظر بگیرند
  این متخلفین حتما باید یه شکاربان را بکشند تا به چوبه دار نزدیک شوند ؟
  بنظر من اینها مفسد فی الارض هستند و باید در ملاعام اعدام شوند
  چقدر این مسئولین سازش میکنن .این حیوانات سرمایه این مملکتند.

  پر طرفدار Thumb up 36 Thumb down 7

 10. شیر بیشه ای ایرانی می‌گوید:

  با سلام
  ای کاش صحنه دلخراش و روزی که مادر و توله خرسهای قهوه ای سمیرم را به صورت ذجرآور و وحشیانه زنده زنده سالخی و دریده می شدند را با چند فیلم و اثر هنری مانند مجسمه و یا یک میدان و یا یک روز به عنوان حمایت از وحوش یا حفظ تنوع زیستی زنده نگه می داشتیم و هنوز هم می شود و حتی لازم است تا دیگر شاهد چنین توحشهایی نباشیم و طبیعت کشور را حفظ و همچنین احساسات مردم دیگر جریحه دار نشود.

  پر طرفدار Thumb up 32 Thumb down 4

 11. کبک دری سبزکوه می‌گوید:

  خدا به فریاد حیات وحش و ما برسه با برخى از این هموطن های وحشی

  پر طرفدار Thumb up 28 Thumb down 4

 12. شیر بیشه ای ایرانی می‌گوید:

  بایستی علاوه بر مجازات این افراد، انگیزهشان بررسی و ریشه یابی شود؛ که با توجه به بیمه بودن پلنگها چرا این کارها را می کنند؟
  فقر ، بیماری روحی، مواد مخدر، خلافکاری ، نا آگاهی ، تفاخر ، چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 3

 13. کفتار راه راه می‌گوید:

  اگر در کشورهای اروپایی یک پلنگ بود، از آن به شدت محافظت و تبلیغات و بهره برداری های مناسب مانند نماد المپیک می کردند و به یاد دارید که حتی شخص پوتین برای انتقال دو پلنگ به روسیه وارد عمل شد. کهکیلویه و بویر احمد به واسط جنگلی بودن که جنگلهای آن در بسیاری از نقاط مثل شمال است حیات وحش غنی تری دارد و هنوز تک وتوک پلنگ هم در آن دیده می شود و حتی منبعی برای ادامه حضور پلنگ در مناطق اطراف مانند خوزستان و بوشهر و اصفهان می باشد. ولی متاسفانه به علت فرهنگ غلط و عجیبی و شاید حضور عده ای افراد چند بار شاهد کشتن و قطع دم و دست و پا و آتش زدن پلنگ در این استان بوده ایم. برای حفظ پلنگها می بایست با شناسایی زیستگاههایی که در آن پلنگ یافت می شود آنها را با گماردن محیط بان و احداث پاسگاه و دیگر اقدامات مورد حفاظت قرار داد. در کنار آن هم با آموزش و تبلیغات تعارض مردم با آنها را کم کرد.

  پر طرفدار Thumb up 29 Thumb down 2

 14. سهند می‌گوید:

  جهل و نادانی تا کجا آخه؟!
  از مسئولین شهرستانی مخصوصا دادستان محترم منطقه استدعا دارد اشد مجازات رو در نظر گرفته و اجرای حکم رو رسانه ای کنند. تا درس عبرتی برا سایر جاهلین و متخلفین عرصه های طبیعی این مملکت باشد.

  پر طرفدار Thumb up 29 Thumb down 5

 15. کفتار راه راه می‌گوید:

  این کارها عاقبت خوبی ندارد و این افراد تاوان بدی خواهند داد.

  پر طرفدار Thumb up 27 Thumb down 3

 16. امیر می‌گوید:

  خبر بسیار بدی است
  این رفتارهای وحشیانه پایان پذیر نیست مگر با اصلاح قانون و اقدامات شدید و بازدارنده با متخلفین .

  پر طرفدار Thumb up 29 Thumb down 4

 17. کیوان می‌گوید:

  زندان مخصوص اینهاست اینها هستن که باید جریمه های سنگین و زندانهای طولانی بکشن نه اینکه دو نفرو به خاطر دو تا کبک و تیهو روانه چندین ماه زندان کنین و به متخلفینی این چنین زندانهای خیلی کوتاهی بدین البته حرفهای ما هیچ وقت به گوش هیچکس نخواهد رسید و اگه برسه هم ارزشی ندارد ولی باز حرف دلمان را میگوییم تا سنگین تر نشود

  پر طرفدار Thumb up 35 Thumb down 2

 18. کریمی افشار می‌گوید:

  ای وای ای وای …………………….

  پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 3

 19. reza می‌گوید:

  فقر فرهنگی

  پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 3

 20. هادی می‌گوید:

  دو توله پلنگ جای این اقایون رو تو این دنیا تنگ کرده بود؟

  طعمه اش رو ازش میگیرید، قلمروش رو ازش میگیرید، توله هاش رو ازش میگیرید، بعد چه انتظاری دارید ؟؟؟؟

  پر طرفدار Thumb up 32 Thumb down 2

 21. رضا ایرانی می‌گوید:

  خیر نبینین

  پر طرفدار Thumb up 26 Thumb down 1

 22. آذری می‌گوید:

  بسیار خبر تاسف باری است.

  پر طرفدار Thumb up 21 Thumb down 0

 23. فاتح می‌گوید:

  خدا لعنتتون کنه نامردها….فرهنگ ۲۵۰۰ساله رو ببینید…. زاگرس بدترین و خطرناک ترین زیستگاه پلنگ هست..۲تا پلنگ همزمان باهم کشتن.. محلی ها و دامدارها بزرگترین دشمن محیط زیست هستند..یقینا اینها هم دامدار و از عشایر بودن…اونهایی که مخالف ارسال پلنگ به خارج بودن این صحنه ها رو ببینن…پلنگ توی ایران منقرض میشه مثل ببرمازندران..میزان تلفاتش خیلی بیشتر از میزان زاد و ولدش هست….اول صبحی حالمون بدجور گرفته شد…

  پر طرفدار Thumb up 33 Thumb down 3

 24. همیار می‌گوید:

  تف به شرف نداشتتون که چند نسل دیگر ان پلنگ های جوان را نیز از بین بردید

  پر طرفدار Thumb up 31 Thumb down 3

 25. کفتار راه راه می‌گوید:

  جا دارد از افرادی که کمک کردند قاتلان این پلنگها شناسایی و دستگیر شوند تشکر شود. و همچنین کسانی که این کارها را می کنند بدانند علاوه بر عذاب الهی جریمه نقدی سنگین و زندان و سوء سابقه هم در انتظارشان می باشد.

  پر طرفدار Thumb up 27 Thumb down 4

 26. یاشار می‌گوید:

  متاسفانه سازمان محیط زیست تلاش چندانی در خصوص آموزش ، بخصوص جهت روستاییان و عشایر نداره. شاید درصدی از این کشتار و بی رحمیها کمتر بشه. برای این کار می تونه از رادیو تلویزیون ، آموزش و پرورش ، شوراهای محلی و دهیاریها کمک بگیره . !!؟؟

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 2

 27. مهران می‌گوید:

  نامردا !!!

  پر طرفدار Thumb up 22 Thumb down 4

 28. خورشید می‌گوید:

  انگیزه؟؟ انگیزه مال انسانه برادر من! انگیزه بر اساس عقل و شعور و انتخاب صورت می گیره نه از سر توحش و بی شعوری!! مگه همین موجودات اولیه ی نفهم نبودن که اون پلنگ مادر رو در حین زایمان سلاخی کردن و آتش زدن و توله هاش رو کشتن؟؟
  برای این زباله ها نباید از بودجه ی عمومی هزینه کرد بابت محاکمه و مجازات!! فقط باید دست و پا بسته انداختشون توی دریاچه ی نمک و زمین رو از لوث وجودشون پاک کرد!! همین و بس!!!!!!!!!!!!!!!

  پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 8

 29. شکاربان می‌گوید:

  حیف این دوتا زبون بسته !!!!!
  باید به شدت مجازات بشن

  پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 5

 30. vahid می‌گوید:

  خبر از این بدتر نمی شد برای آخر هفته

  امیدوارم قاضی محترم با قرار بازداشت تا هنگام دادرسی این …. را در حبس نگه داره و با یک تنبیه درست و حسابی باعث درس عبرت برای دیگران بشود .

  پر طرفدار Thumb up 21 Thumb down 4

 31. داریوش2016 می‌گوید:

  اینها دیگه چقدر افول کردن
  آدم میمونه چی بگه واقعا !
  مغز آدم هنگ میکنه
  باید برای اینها مجازات ویژه ای در نظر گرفته بشه
  اینجا صرفا کشتن مطرح نیست توحش و بربریت غیرقابل تصوری مطرحه باید دمار از روزگارشون در بیاد تا در کل اون منطقه و حتی کل ایران حساب کار دست بقیه بیاد
  باید در این مورد خارج از وقت و فوری خود رییس قوه قضاییه وارد بشه

  پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 10

 32. سوسن اکبری می‌گوید:

  خدا لعنتشون کنه

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 5

 33. حمیدرضا احمدی می‌گوید:

  کمتر از اعدام برای این جنایت یعنی بخشش یعنی هیچ

  صحبته دو تا توله یکساله پلنگه نه مرغابی و گنجشک و کلاغ…..

  پر طرفدار Thumb up 22 Thumb down 11

  • DORNA می‌گوید:

   کاش واقعا قضات و دادسرای ویژه محیط زیست دایر بود و به اهمیت حفظ این گونه واقف بودند… کاش مدیران می فهمیدند دو توله پلنگ بخشی از ذخایر تجدیدناپذیر و سرمایه های ملی هستند که ارزششون به مراتب بیشتر از شمش های طلای صندوق ذخیره ملی هست…
   اونوقت قطعا برای این دو مجرم حکم اعدام صادر می شد.

   پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 6

   • حمیدرضا احمدی می‌گوید:

    ما از اون افرادی که با اعدام این جنایتکاران مخالف هستند یا منفی میدهند انساندوست تر هستیم از مجازات اعدام هم حمایت نمیکنیم خیلی از مواقع نیز به سختگیریهای بیمورد اعتراض و درخواست اغماض و گذشت کرده ایم. منتها بعضی ها عمق این جنایت را درک نمیکنند . کشتن دو توله پلنگ یکساله اصلا قابل گذشت نیست.

    پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 3

 34. سجاد می‌گوید:

  وای خدا!
  اینو دیگه چطوری میشه هضمش کرد!
  پلنگ بدبخت و کشتن بعد دست و پاشو قطع کردن اونم دوتا!!!
  اصلا تو مخیلم نمیگنجه با چه نیتی با چه دلی همچین کاری کردن!
  گذشته از این که کسانی که این کارو کردن سلامت روان ندارن و تهدیدی برای جامعه هستند
  امیدوارم شدیدترین مجازات براشون در نظر گرفته بشه.البته امیدوارم!

  پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 2

 35. هادی پاسارگاد می‌گوید:

  واقعا متاسفم ! چرا رسانه ها فرهنگ سازی نمیکنن !چرا پلنگ ؟

  پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 1

 36. علی می‌گوید:

  اخه بی انصافها این چه کاریه ؟

  چقدر ادم باید نفهم باشه !!!!

  پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 2

 37. امیر می‌گوید:

  این همه تو رساناها میگن نسل این حیوان زیبا داره منقرض میشه انگار گوش خر یاسین میخونن …….

  پر طرفدار Thumb up 28 Thumb down 3

 38. کلارى می‌گوید:

  خداوند انتقام این دو توله پلنگ بى گناه و زیبا و دوستداران محیط زیست و مردم را از این شکارچیان دیو صفت بگیرد.

  پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 11

 39. پلنگ هرمزگان می‌گوید:

  تفاله های تمدن امروزی قاتلین این دو پلنگ بوده اند

  پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 4

 40. ایرانی‌مسلمان می‌گوید:

  ای‌کاش این افراد ذره‌ای آگاهی و رحم داشتند…….

  پر طرفدار Thumb up 28 Thumb down 1

 41. مکرمتى می‌گوید:

  واقعا برخى چقدر میتونن مریض باشن..!
  حیووناى بیچاره..
  امیدوارم به بد ترین شکل ممکن به سزاى این عمل برسن.

  پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 4

 42. فرزین می‌گوید:

  آخه بی وجود چی بهت کردن که اینجوری کشتیشون ؟؟؟
  انشالله روز خوش نبینی !!!

  پر طرفدار Thumb up 21 Thumb down 6

 43. مصطفی می‌گوید:

  در جستجوی پلنگ ایرانی
  تا چند سال آینده فقط حسرتش رو باید بخوریم…

  پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 2

 44. ببرکاسپین می‌گوید:

  باسلام
  دوستان صندوق حمایتی تشکیل بدید تا هزینه آموزش روستایان و کسانی که نزدیک منطقه حفاظت شده هستن آموزش و شناخت پیداکنن

  پر طرفدار Thumb up 14 Thumb down 5

 45. پارسى می‌گوید:

  من بعد از خوندن این خبر حتى نا ندارم دیدگاهمو بنویسم.
  مطمئنا کم کارى عامل اصلى همه این فجایع است.
  سازمان محیط زیست باید یکى از مهم ترین وزارت خونه ها باشه.
  ایران با این تنوع طبیعت و حیات وحش خیلى راحت میتونه توریسم طبیعت گردى رو طورى تقویت کنه که به اقتصاد کشور کنه و تصویر دنیا از ایران همیشه خوشایند و هیجان انگیز باشه.

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 2

 46. پلنگ ابرانی می‌گوید:

  متاسفانه این وحشیها باعث بد نامی عده ای از مردم میشن و فرهنگ مارو زیر سئوال میبرن

  پر طرفدار Thumb up 19 Thumb down 6

 47. مهرداد می‌گوید:

  خدا لعنت کنه این افراد عقده ای رو …حالا راحت شدن ؟؟؟؟؟ بزرگ شدن ؟؟؟؟ حقارتشون درمان شد؟؟؟؟این دو تا پلنگ رفته بودن توی خونه اینا یا این انسان نماها به طبیعت تجاوز کردن؟؟؟

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 4

 48. زهرا می‌گوید:

  ۶۰ ضربه شلاق علاج قضیه است. مطمین باشید، بعد از شلاق دیگه تکرار نمی کنند.

  داغ Thumb up 8 Thumb down 21

 49. داریوش2016 می‌گوید:

  اینها هم خودشون مقصر نیستن تربیت و محیط و عقب ماندگی فرهنگی و سطح سواد پایین و ایزوله بودن در یک محیط و نداشتن روابط فرهنگی با محیطهای همجوار و ازدواجهای پی در پی فامیلی و قبیله ای دلایلی هست که به نظر من میرسه

  داغ Thumb up 13 Thumb down 12

 50. محمد کریمی می‌گوید:

  متاسفانه فقر فرهنگی، بی سوادی و بی کاری بیداد می کند
  اگر قبلا در بالا بردن سطح فرهنگ این قبیل مناطق کوتاهی نمی شد الان شاهد این همه خرابکاری نبودیم
  اگر از امروز شروع کنیم حتما نسلهای بعدی شاهد این قبیل جنایات در حق طبیعت نخواهند بود.

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 1

 51. نم نمک می‌گوید:

  با عرض ادب واحترام
  یک انسان چه فکری در مغزش میگذرد و چه نوع عقیده ای میتواند داشته باشد که حیوانی به این زیبایی و قشنگی که فقط نقاشی چیره دست میتواند چنین نقشی را خلق کند را با تفنگ یا سم یا تله یا هر نوع وسیله ای ازپا دربیاورد و باعث قتل اون بشود ؟
  واقعا چه قیمتی را میتوان برروی این مخلوق گذاشت ؟
  آیا با پول میتوان اورا ارزش گذاری کرد ؟
  در حال حاضر به نظر من حیواناتی اینچنین ارزش معنوی بیشتر از انسان میتوانند داشته باشند مخصوصا نسلهای درحال انقراض ما انسانها کی میخواهیم به ارزش واقعی این حیوانات پی ببریم و برای جان یک موجود هم مانند خودمان ارزش قایل بشویم
  مسلما اگر این افراد آگاهی درباره این نسلهای کمیاب داشته باشند شاید طور دیگری عمل بکنند

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 2

 52. b می‌گوید:

  لطفا ادامه خبر رو هم پس از بررسی ها بزارید

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 1

 53. arash.g می‌گوید:

  اخه بدبخت روانی اینا چه کاری باهات داشتن!!!!!!
  حتما وقتی کشتیشون کلی هم کیف کردی

  پر طرفدار Thumb up 10 Thumb down 3

 54. از هرمزگان می‌گوید:

  هر روز خبر بد
  حقشونه سلاخی بشن

  موافقم / مخالفم Thumb up 3 Thumb down 2

 55. سعید می‌گوید:

  همه این اعمال کثیف بر گرفته از بی فرهنگی و جمود فرهنگیست.حالا این مسئله را به تمام مسائل زندگی تعمیم بدید ببینید چه فلاکتی دچار شدیم

  موافقم / مخالفم Thumb up 3 Thumb down 1

 56. امیرمحمدبیگلرپور عمرانی(ساری) می‌گوید:

  به نظر من این افراد را باید به مشاوره ببرند . و با صحبت کار او را حل کنند. چون کسی میتواند این کار را بکند که مشکل عقلی داشته باشد.
  به هر حال باید فرهنگ سازی کنیم تا مردم های بی عقلی مانند اینها دیگه نتونن هیچ آسیبی به محیط زیست بزنند.
  من از همین جا از خدای بزرگ میخوام همونطوری که اینها پلنگ رو کشتن خودشونم همونطوری بمیرند

  پر طرفدار Thumb up 6 Thumb down 2

 57. S می‌گوید:

  مادرشون هم احتمالا کشتن
  این عشایر محیط زیست رو به فنا دادن
  شیر رو همینا منقرض کردن و تا دلتان بخواهد عقاید خرافی دارن نسبت به حیوانات

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>