تاخیر بیشتر در ارائه لایحه محیط بانان به مجلس جایز نیست

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، از تاخیر دولت در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان انتقاد کرد و افزود: با توجه به شرایطی نامطلوبی که محیط بانان با آن دست و پنجه نرم می کنند تاخیر بیشتر دولت در ارائه لایحه مذکور جایز  نیست.

جبار کوچکی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  بر لزوم تسریع در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس تاکید کرد و با انتقاد از اینکه حمایت های قضایی، اقتصادی و اجتماعی از محیط بانان کافی نیست، ادامه داد: محیط بانان قشر زحمتکش و مظلومی هستند که به طور مداوم خطرات زیادی از جانب شکارچیان غیرمجاز  آنها را تهدید می کند این در حالی است که حمایت ها از این قشر ضعیف است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه در زمینه حمایت از حیات وحش با کمبود شدید نیروی محیط بان مواجه هستیم، تصریح کرد: وظیفه محیط بانان در حفاظت از حیات وحش خطیر و بزرگ است اما متاسفانه تعداد محیط بانان و همچنین تجهیزات آنها جوابگوی حفاظت از عرصه های طبیعی و همچنین مقابله با شکارچیان غیرمجاز نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم،  بر لزوم توجه جدی به رفع کمبود تجهیزات و همچنین نیروهای یگان حفاظت و محیط بانی در لایحه حمایت از محیط بانان تاکید کرد و افزود:  به صورت جدی نیاز است افزایش نیروی محیط بان و همچنین تامین تجهیزات پیشرفته و به روز برای مواجهه با شکارچیان غیرمجاز و همچنین قاچاقچیان چوب  در لایحه حمایت از محیط بانان دیده شود.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی،  توجه به معاضدت های قضایی را در لایحه حمایت از محیط بانان ضروری دانست و یادآور شد: باید امکان استفاده از سلاح برای محیط بانان مانند نیروی انتظامی و نظامی در مواجهه با متعدیان به محیط زیست و شکارچیان غیرمجاز فراهم شود و در لایحه مذکور دیده شود علاوه بر این سازمان حفاظت محیط زیست باید روند پیگیری پرونده محیط بانانی که از سوی شکارچیان غیرمجاز مورد ضرب و جرح قرار گرفتند را سرعت بخشد و به عنوان متولی از این افراد حمایت های لازم را داشته باشد.

+69
0
  

8 دیدگاه

 1. محیط بان می‌گوید:

  جمع بندی برجام اینقدر زمان بر نبود

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 5

 2. کفتار راه راه می‌گوید:

  استخدام محیطبان و تهیه امکانات علاوه بر بهبود وضعیت محیط زیست به تقویت و تثبیت جایگاه سازمان حفاظت از محیط زیست هم کمک می کند.

  پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 4

  • طبیعت و شکار قانونی می‌گوید:

   درست می فرماییید آقای کفتار.منتها هر زمان که صحبت از امکانات برای محیط بانها می شود،کمبود بودجه و هزار دلیل دیگر برای آن می تراشند در حالیکه چندین برابر همین بودجه در جاهای غیر ضروری هزینه می شود

   داغ Thumb up 6 Thumb down 5

 3. مصطفی می‌گوید:

  با این همه فارغ التحصیل و نیروی آماده به کار در رشته های منابع طبیعی و محیط زیست و … چرا باید کمبود نیرو در یگانهای حفاظت و محیط بانی داشته باشیم؟

  بعضی از دانش آموخته ها با حداقل حقوق دریافتی هم حاضر به همکاری با منابع طبیعی و سازمان محیط زیست هستند ولی متاسفانه هیچ استخدام و جذب نیروی کار در این ارگانها وجود ندارد یا به تعداد اندک می باشد…

  پر طرفدار Thumb up 13 Thumb down 3

 4. شهرام می‌گوید:

  بکارگیری سلاح گرم در برابر افراد نا معلوم!! مگر اینجا افغانستان هست.بزرگوار یک سری به پناهگاههای حیات وحش تو اروپا و امریکا بزنید ببینید چه میکنند.ایا اونهابا AK47 یا M16متخلفان را با گلوله میزنند ودرگیری مسلحانه دارند یا با روش علمی و کارامد این حیات وحش پایدار را دارند.این ره که میروید به ترکستان است!!!!!!!!!!

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 6

 5. محسن رزاقی، ((سلام بر حامیان جانداران)) می‌گوید:

  التماس میکنم اینقدر محیطبانان گرامی ( این بزرگوارانى که اگر نبودند وای بر حال ما وطبیعت مظلوم ) را در کمبود نگذارید…

  نٽار شهدا صلوات…

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 5

 6. خورشید می‌گوید:

  نمی فهمم چطوره که پلیس در مواجهه با دزدها، قاچاقچی ها و قداره کش ها و زورگیرها در شهرها مجاز به استفاده از تمام توان و امکانات بازدارنده هستن، اما در مواجهه با همین موارد در عرصه های طبیعی، سربازان و مدافعان طبیعت نه امکان استفاده از تسلیحات و امکانات ناچیز و ناقصشون رو دارن و نه پشتوانه و حمایت لازم رو؟!! البته جلوه هایی از این بی اهمیتی و بی سوادی در حوزه ی محیط زیست و حیات وحش رو در سخنان مشعشع وزیر صنعت و معدن شاهد بودیم ….

  داغ Thumb up 10 Thumb down 9

 7. منصور می‌گوید:

  مابه مقام والا وشامخ عزیزان محیط بان ارج می نهیم ومعتقد هستیم که هرگونه خدمت به محیط بانان ارزش گذاری وخدمت به محیط زیست کشورمان است دولت باید مدافع جان این خدمتگزاران باشد

  داغ Thumb up 3 Thumb down 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>