عامل شکار دو بزغاله و یک کل وحشی در دماوند پس از واریز جریمه روانه زندان شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه حوالی ساعت ۱۰ صبح نیروهای یگان محیط زیست دماوند حین گشت و کنترل در عرصه های طبیعی این شهرستان متوجه صدای شلیک گلوله شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان دماوند در این باره گفت: محیط بانان موضوع را به مرکز اداره منتقل نموده و با رسیدن نیروی کمکی به جست و جوی منطقه مشغول شدند.

عباس میرزاکریمی اظهار داشت: مامورین در طول روز موفق به یافتن ردی از متخلفین نشده و با تاریک شدند هوا به در قالب سه اکیپ به کنترل مسیرهای خروجی پرداخته و به کمین نشستند.

پس از گذشت چند ساعت سه شکارچی متخلف که منتظر بودند پس از تاریک شدن هوا از منطقه خارج شوند در کمین یکی از اکیپ های محیط بانان گرفتار شدند.

شکارچیان متخلف پس از آنکه متوجه حضور محیط بانان شدند با رها نمودند لاشه های شکار از یکدیگر جدا و متواری شدند.

مامورین که دو نفر بودند به تعقیب شکارچیان پرداخته و موفق شدند یک نفر از آنان را دستگیر کنند اما دو متخلف دیگر که اسلحه نیز همراهشان بود با استفاده از تاریکی هوا متواری شدند.

در بازرسی از وسایل رها شده توسط شکارچیان، لاشه دو بزغاله و یک کل وحشی سه ساله به همراه دوربین، چاقو، ساطور و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و با دستور مقام قضایی تا شناسایی و معرفی دو متخلف فراری روانه زندان شده و تا امروز (شنبه ۲۸ اسفند) نیز همچنان در زندان بازداشت بسر می برد.

متهم دستگیر شده روز پنجشنبه ۹۵/۱۲/۲۶ مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال بابت نیمی از ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز دو بزغاله و یک کل وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

علی رقم عدم اعتراف متهم دستگیر شده با تلاش نیروهای یگان محیط زیست دماوند و همکاری دستگاه قضایی با کنترل گوشی تلفن همراه متخلف، هویت دو متهم فراری نیز شناسایی و به دادگاه احضار شده اند.

بزودی دو متهم متواری نیز در دادسرا حاضر شده و هر سه نفر به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی در دادگاه محاکمه خواهند شد.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

+51
-19
  

6 دیدگاه

 1. نیما می‌گوید:

  اینا متخلف هستند .چرا آلت جرم را ضبط نمی کنید . اینکار به مراتب موثر از جریمه نقدی هست

  پر طرفدار Thumb up 27 Thumb down 21

 2. اباده طشک نم نمک می‌گوید:

  سلام
  در هر شهری یکی یا دو سه نفر از این افراد هستند که این حیوانات بیچاره که در طبیعت با خشکسالی و با پدیده های مضر دیگر در نبرد هستند و از طرف دیگر هم این افراد نمی گذلرند که آب خوش از گلوی این حیوانات پایین برود درشهر ما هم بمحض پیدا شدن کل و بزی که از دست همه چیز طبیعت جان بدر برده این افراد چند روز در کوه میمانند تا حیوان زبان بسته بیاید آبی بخورد یا علفی بخورد اورا شکار میکنند

  پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 14

 3. ایرانی‌مسلمان می‌گوید:

  لطفا الکی رای منفی ندید….

  داغ Thumb up 9 Thumb down 11

 4. محسن رزاقی، ((سلام بر حامیان جانداران)) می‌گوید:

  لطفا بر روی گروه سنی پایین کار کنید تا حداقل نسل آینده نسلی بدون آسیب برای طبیعت باشد این یکی از شاه راه های نجات طبیعت ایران است.
  اموزش و پرورش اضافه کردن کتاب آشتی با طبیعت و صدا و سیما فرهنگسازی ….

  داغ Thumb up 10 Thumb down 9

 5. محسن رزاقی می‌گوید:

  الهی در افتد نشان شکار

  داغ Thumb up 6 Thumb down 12

 6. رضا افتخاری می‌گوید:

  با سلام خدمت همه دوستان و دلسوزان طبیعت زخمی ایران * بزرگترین عامل اصلی از میان رفتن نسل حیات وحش کشور تخریب زیستگاههای کشور توسط طرح های صد در صد غیر کارشناسی دولتی و مدیریت غیر تخصصی دولتی هست نه شکارچیان مجاز و فهمیده و طبیعت دوست . لطفا شکار کشان و جانیان و شکارچیان غیر مجاز رو با ما جمع نکنید

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>