عاملین صید غیرمجاز ماهی در خجیر پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز سه شنبه ۲۹ فروردین ماه سال جاری نیروهای یگان محیط زیست پارک های ملی خجیر و سرخه حصار طی ماه جاری یک گروه صیاد متخلف را در حاشیه سد ماملو بازداشت نمودند.

رئیس اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار در این باره گفت: از این متخلفین مجموعا ۳۵ عدد ماهی رودخانه ای به همراه ادوات صید ماهی ازجمله لنسر ، تور و غیره کشف و ضبط گردید.

امامعلی یگانزاده اظهار داشت: متهمین پس از تشکیل پرونده به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی در محدوده پارک ملی به مراجع قضایی معرفی شدند.

متخلفین در تاریخ مبلغ ۳۵ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از صید غیرمجاز ۳۵ ماهی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان محیط زیست، از جنبه عمومی جرم نیز در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی در محدوده پارک ملی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۳ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و هشتصد هزار ریال تا ۲۰ میلیون ریال محکوم خواهند شد.

+4
-35
  

5 دیدگاه

 1. جمشید از خوی می‌گوید:

  اخبار غالب این درگاه:
  ازبین رفت
  تلف شد
  شکار شد
  مرد
  و….
  منظور از لنسر یا لانسرچیست؟
  سواد اینجانب کم است.؟
  و لطفا بنده نوازی کنید و به موقع به اشتراک بگذارید.

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 2

  • مهدی - بست پرو می‌گوید:

   صید بی رویه ماهی فقط منوط به یک سد خاص نیست متاسفانه بیشتر رودخانه ها و آبگیرهایی که در حاشیه روستاها هستند مورد تعرض انسان قرار می گیرند. ای کاش با تشکیل باشگاه های ماهیگیری ورزشی و احداث آبگیرهای مصنوعی (البته با رعایت قوانین زیست محیطی) و صدور پروانه های عضویت (صید) در ازای دریافت مبالغی ماهیانه و حتی سالیانه هم یک اوقات فراغت عالی رقم زده بشه و هم اینکه روش های ماهیگیری ورزشی مثل فلای بیشتر ترویج داده بشه… منظور از لانسر هم در این خبر قطعا چوب ماهیگیری هست که به اشتباه لانسر یا لنسر گفته میشه در اصل لانسه یا لانسر یک نوع طعمه ماهیگیری است که ماهیگیری به وسیله آن به روش اسپینینگ معروف می باشد(به دلیل چرخش آن در آب و انعکاس نور که موجب تحریک ماهی می شود به آن اسپینینگ گفته می شود). من که شخصا چندین سالی میشه دیگه به ماهیگیری نرفتم چون ماهی نمونده که با تور و … صید نشده باشه!!!

   پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 0

  • رشید می‌گوید:

   جناب جمشید چه بهتر بود هدف این درگاه فرهنگ سازی در آبادانی محیط زیست هم بود .بعنوان مثال اگرهر طبیعت دوستی بدنبال خود دانه های درختانی به طبیعت ببرد و در هرمکانی که برای لذت بردن از طبیعت میرود چند دانه ای بکارد همینطور رها سازی پرندگان اسیر شده ای به دست غارتگران هرگروهی هزینه ای جمع آوری کند و ماهیانه برای آزادی جاورانی چون کبک و باقرقره و بلدرچین و سنجاب و خرگوش و میناو ……………دربرنامه های تعطیلات هفتگی قراردهند .اینکه فقط اخبار تلخ از کشتاروصید غیرمجاز بدست افرادی نادان و همچنین کسانی که میتوانند بنا به مسءولیتی که برگردن دارند و انجام نمیدهند و افرادی هم بیایند و فحش وناسزا بدهند آیا برای محیط زیست دردی دوا میشود ؟؟دوستان میتوانند از عطاریها بنابه توان انواع تخم درختان بخرند و در طبیعت بکارند .کاشتن درخت و دانه لذت بسیاری دارد.به امید روزهای سبز برای محیط زیست ….

   پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 0

 2. محسن رزاقی، ((سلام بر حامیان جانداران)) می‌گوید:

  از مسئولین محترم خواستار توقف هر گونه صید و شکار، حتی از نوع قانونی و توقف پرداخت هر گونه پروانه آن و توقف پرداخت هر گونه مجوز سلاح و جمع آوری هر گونه اسلحه از در دست مردم هستم.

  داغ Thumb up 6 Thumb down 44

 3. محسن می‌گوید:

  سلام
  خدا قوت به همه خدمت گزاران ایران
  ماهیگیری تبدیل شده به یه ورزش حرفه ای،برای ما که توی شهر هستیم با زندگی ماشینی ،گرفتن قلاب تو دست آرامش بخشه،حرفه ای ها میگیرن و رها میکنن،پس هیچ دلیلی نداره یه مدتی از سال رو محروم باشن،لتیان محل مناسبیه برای آموزش و درآمد زایی برای محیط زیست نه تفریح و جت اسکی برای چند معلوم الحال

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>