ابتکار از محیط زیست رفت

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): دکتر حسن روحانی رییس جمهور طی حکمى معصومه ابتکار را به عنوان “معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده”منصوب کرد.

با صدور این حکم از سوی رییس جمهور ریاست خانم ابتکار بر سازمان حفاظت محیط زیست پایان یافت و باید منتظر معرفی رییس جدید این سازمان طی روزهای آینده بود.

+563
-116
  

22 دیدگاه

 1. من هستم می‌گوید:

  شکراً لله

  پر طرفدار Thumb up 50 Thumb down 7

 2. رشید می‌گوید:

  ای کاش یک مرد محیط زیستی بیاید و با کمک دستگاههای اجرایی و مردم بتواند گوشه ای از نابودیهای بوجود آمده در سالهای اخیر را جبران کند .به امید خدا!!!!!!!

  پر طرفدار Thumb up 45 Thumb down 7

  • خورشید می‌گوید:

   کاملا موافقم! این تجربه ی بسیار غیر کارشناسی و شکست خورده ای بود متاسفانه…
   همین الان که ما اینجا نشستیم شکارچیان مزخرف خارجی با مجوزهای قانونی در ازای پرداخت ارقام هنگفت در حال شکار گراز در شمال و مرکز ایران هستن!! از شکارچی های داخلی مجموعا جریمه های سنگینی اخذ میشه! اما برای مقابله با تشنگی حیات وحش، این مردم شریف ایران هستن که با کمک محیط بان های مظلوم با نذر تانکر آب و احداث آبشخور و تامین علوفه و غیره دارن برای رفع کاستی ها تلاش می کنن!! هیچ معلوم نیست این ارقام هنگفت توی کدوم جهنم دره ای داره به فنا میره….
   اصلا پرونده ی قابل دفاعی نداره دوران ریاست این سرکار خانوم…..

   پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 8

 3. همیار می‌گوید:

  خدا رو شکر

  پر طرفدار Thumb up 37 Thumb down 4

 4. رضا1394 می‌گوید:

  با سلام
  متاسفانه تعداد مشکلات زیست محیطی مانند ریزگردها، دریاچه های خشکیده، پایین رفتن آب سفره ها، زوال جنگلها و کاهش تعداد وحوش و غیره بسیار زیاد است و امکانات و بودجه هم اندک می باشد و نمی توان فقط روی یک موضوع متمرکز شد تا آن را حل کرد. ولی امیدوارم به مسائلی چون جلوگیری از انقراض یوز و خرس سیاه (و حتی شاید ببر؟) و همچنین حفظ جنگلها اولویت بیشتری داده شود.

  پر طرفدار Thumb up 29 Thumb down 1

 5. محسن رزاقی می‌گوید:

  خدا کنه کسی که میاد رأس کار با دقت و وسواس و حساسیت لازم انتخاب بشه.
  سرنوشت این طبیعت و حیات وحش رنجور چه خواهد شد؟
  نگرانم….

  پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 8

 6. DORNA می‌گوید:

  آنچه که از اخبار شنیده می شه گزینه های ریاست بر سازمان محیط زیست شخصیتهایی با سوابق اجرایی در پستهای وزارتخانه های کشاورزی و نیرو هستند که متاسفانه نگاه و عملکرد محیط زیستی در سوابقشان نبوده و محیط زیست و حیات وحش را یک پتانسیل اقتصادی و قابل بهره برداری و استفاده در نظر می گیرند و کمتر نگاه حفاظتی دارند ایکاش از اساتید برجسته این حوزه و نخبگان دانشگاهی و متخصصین برای این پست فردی در نظر گرفته شود.

  پر طرفدار Thumb up 26 Thumb down 6

  • Ali می‌گوید:

   سوابق دانشگاهى را دوست دارید یا انجمن هاى ضد شکار؟!تکلیف خود را معلوم کنید!هیچ متخصصى ممنوعیت در بهره بردارى را تایید نمیکند.

   داغ Thumb up 6 Thumb down 6

 7. ایرانی‌مسلمان می‌گوید:

  انشاالله که روزهای بهتری در انتظار محیط‌زیست ایران باشه….

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 6

 8. محمود می‌گوید:

  نوشدار و پس از مرگ سهراب دیگر هیچ کس نمیتواند محیط زیست را سر وسامان دهد

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 5

 9. آسو می‌گوید:

  سازمان باید تبدیل به وزارتخانه بشه و بودجه ردیف وزارتخانه دریافت کنه بلکم بتونه کاری از پیش ببره. ابتکار رو قبول نداشتم ولی خدایی امسال ریزگردها خیلی کمتر شدن

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 6

 10. ایران می‌گوید:

  خدا رو شکر

  خدا کنه یه آدم خبره در زمینه محیط زیست مسئول بشه

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 3

 11. اریا می‌گوید:

  برای بهبود اوضاع محیط زیست ایران باید ابتدا از داخل خود سازمان شروع کرد و یک سازمانی منظم و منسجم و باثبات را ایجاد کرد. انتخاب رئیسی که دغدغه های زیست محیطی داشته باشد میتواند بسیار موثر باشد همچنین باید دست شکارچیان رو از سازمان کوتاه کرد و شکارچیانی که به بطن سازمان حفاظت از محیط زیست نفوذ کردند را بیرون بیاندازند. درخت از داخل خودش میگنده. پس تا وقتی که مقامات عالی رتبه سازمان گراز را افت میشمارند و شکار حیوانات را یک راه موثر در افزایش جمعیت آنها میدانند و همچنین مقامات بلند پایه سازمان از ترس از دست دادن مقام خود به دنبال باج دادن به شکارچیان ، معدن کاران، ویلا سازان و کارکنان سایر ادارات و… هستند نباید انتظار بهبود اوضاع را داشت.سازمانی که نتواند حداقل اختیارات خودش که در قانون آمده را انجام بدهد برا لا جرز دیوار خوب هستش.

  داغ Thumb up 10 Thumb down 17

 12. محمد می‌گوید:

  ای کاش جانشین ابتکار فردی از خانواده سازمان محیط زیست و مسئولیت پذیر و کاملا باسواد باشد. البته ضمن گلایه از خانم ابتکار بخاطر لاپوشانی در قضیه کشته شدن هیرکان مایلم از خدمات ایشان تشکر کنم و امیدوارم در مسئولیت جدیدشان به عنوان معاون رئیس جمهور در امور زنان موفق باشند. یقین دارم اگر خوب بگردیم و اندکی از عیب جویی های عقیدتی و سیاسی کوتاه بیاییم میتوان بهترین متخصصین را برای مدیرت در سازمانهایی چون محیط زیست یافت. بسیاری از نخبگان ایرانی در خارج و داخل ایران وجود دارند که به کشورهای بیگانه خدمات بزرگی را ارائه میدهند ولی کشور ما به دلایل بعضا خنده داری سراغ این افراد نمی رود و دائما افراد قبلی را در پستهای مختلف جابجا میکنند.

  داغ Thumb up 7 Thumb down 9

 13. محسن رزاقی می‌گوید:

  جناب درنا دیدگاه خوبی فرمودند.
  مسئول جدید باید نگاه صحیحی به طبیعت داشته باشد نگاه به طبیعت نباید نگاه بهره برداری باشد.
  طبیعت باید بکر و دست نخورده بماند آنگاه است که میشود یک طبیعت استاندارد ولی سالهاست طبیعت و حیات وحش ما در حال صدمه دیدن است. باید تغییر ایجاد شود.

  داغ Thumb up 10 Thumb down 9

 14. سلام دوستان
  کسی که این سِمَتِ بسیار بسیار مهم را دارا خواهد بود باید عاشق طبیعت باشد. باید بدان که او فقط دارای یک سِمَت(عنوان) نیست که مثلِ خیلی ها بی خیال بیاید و برود و بعد بگوید: مگر دیگران از مکن بهتر بودند؟ باید بداند او مسئولیتی عظیم و ترسناک، بسیار ترسناک را به عهده گرفته. او باید طبیعت شناس باشد. باید بداند که برای طبیعت ِ ایرانِ خشکسالی زده و غارت شده باید در حد فداکاری کار کرد. او باید این را نیک بداند که اگر به نعل میخ زد، اگر فرصت طلبی و سودجویی کرد، اگر در برابر پولداران سودجو تسلیم شد، اگر به ویرانی بیشتر تن در داد؛ نام نیکی از او برجای نخواهد ماند. این وحشتناک است؛ مو بر تن بر می خیزانَد. به هوش باش ای کسی که می آیی!

  ای کسی می آیی، مواظب باش خود زنی نکنی؛ مردمِ دل زخمی ایران دیگر بیش از این تاب دیدن ویرانی طبیعت و نابودی حیات وحش را ندارند. ما نمی توانیم هم هزاران چاهِ به اصطلاح مجاز و غیر مجاز داشته باشیم و هم ارومیه ی عزیز را نجات دهیم. ما نمی توانیم سهم دریای آرام را به جا های دیگری بدهیم و بعد انتظار داشته باشیم نجات یابد. همین نام «ارومیه» = دریای آرام، خود یک اعلام خطر است؛ زیرا دریای آرام اگر آب کافی نداشته باشد گرفتار بحران می گردد.
  ای کسی که می آیی، بدان که تو فقط یک مسئول نیستی؛ اینجا دل شیر می طلبد. می دانی؟ جنگل های نیمه ویران و طبیعت به شدت ضربه خورده و حیات وحش در حال نابودی میهن چشم به تو دوخته است. اگر نمی توانی در برابر زور و غارت سودجویان بی وطن بایستی، همان بِه که نیایی. اگر می توانی خاطره های نیک از خود بر جای نهی «این گوی و این میدان»، دستتان را گرم می فشاریم و به انتظار می نشینیم تا بجای ویرانی، ببیند نجات زیبایی ها را ایرانی.
  با احترام و ادب ویژه
  لیثی حبیبی – م. تلنگر

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 5

 15. امیر انصاری می‌گوید:

  طبیعت،طبیعت مرد می خواهد و بس.طبیعت جای سیاسی کاری و عوام فریبی نیست.متاسفانه در دوران ریاست ایشان،طبیعت بدترین ضربه ها رو خورد که البته،به مرور،بیشتر نمایان خواهد شد.ازمون و خطا برای این طبیعت بیمار کار خطاییست.

  پر طرفدار Thumb up 21 Thumb down 3

 16. زهرا می‌گوید:

  خانم ابتکار کار بسیار درستی در دوران خودشون انجام و این بود مه پروانه شکار صادر نکردن امیدوارم مسئول جدید هم این کارو انجام بدن

  داغ Thumb up 8 Thumb down 28

 17. امیر انصاری می‌گوید:

  خانم زهرا:ظارا در جریان نیستید،دقیقا سال گذشته پروانه ی صید هم چهارپا در مناطق خصوصی و هم پرنده در بیشتر استانها صادر شد.صدور پروانه یکی از لازمه های حفظ طبیعته به دلایل گوناگون که یکیش جلوگیری از صید قاچاق هست.

  پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 7

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>