محیط بان خوزستان به ضرب گلوله شکارچیان متخلف مجروح و روانه بیمارستان شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): متاسفانه صبح امروز (جمعه ۲۰ مرداد) در جریان درگیری شکارچیان غیرمجاز با نیروهای محیط زیست شهرستان امیدیه خوزستان یکی از محیط بانان هدف گلوله قرار گرفته و به شدت مجروح شد.

پس از این حادثه محیط بان منصور احمدی به بیمارستانی در اهواز منتقل شده و تحت عمل حراجی قرار گرفته است.

منصور احمدی از ناحیه پا، کتف و صورت هدف گلوله قرار گرفته و مجروح شده است اما از آخرین وضعیت سلامت وی اطلاعی در دست نیست.

این گزارش بروز رسانی می شود.

—————————————————————————————————————————————————————————–

آخرین اخبار محیط زیست و حیات وحش کشور را بصورت لحظه ای و در کوتاه ترین زمان از طریق کانال تگرام دیده بان دریافت کنید.

+52
-52
  

21 دیدگاه

 1. میش مرغ می‌گوید:

  شکار چه ارزشی داره که این اشرار به سمت یک إنسان این چنین تیر اندازی میکنند؟؟؟ نامردا

  پر طرفدار Thumb up 66 Thumb down 44

 2. من هستم می‌گوید:

  چشمم روشن

  داغ Thumb up 31 Thumb down 30

 3. محسن رزاقی می‌گوید:

  باید به محیط بانان مظلوم حق تیر داد.
  چون محیط بان با این تعداد کم نیرو و امکانات قانون به کار گیری سلاح داره ولی این جانیان از خدا بیخبر که این چیزا را ندارند و این حرفا حالیشون نیست. آیا میخواهید همینطور با این نابرابری مامورین مظلوم قانونمان را به کام مرگ بکشانید؟؟!!! یا نکنه میخواهید حیات وحشمان را تسلیم این جانیان کنید؟؟!!! جلوی این گردن کلفتی را بگیرید!

  داغ Thumb up 17 Thumb down 20

 4. هادی می‌گوید:

  تبعات جنگ رودر روی محیطبان و شکارچی… بکش تا کشته نشی… بخاطر یک حیوان همدیگه رو بکشیم!!!!
  نتیجه مدیریت جنگ این دو گروه بجای تفاهم و همکاری در سیاست های قشنگ سازمان محترم حفاظت محیط زیست!!!!
  و این داستان کماکان ادامه دارد . . .

  پر طرفدار Thumb up 84 Thumb down 33

  • رشید می‌گوید:

   شکارچی در هیچ صورت بسمت محیط بان نشانه نمیرود اگر باور ندارید از محیط بانان بپرسید این دو دوستی دیرینه دارند .اینهایی که با محیط بانان درگیر میشوندکسانی هستند که بدلیل ضعف سازمان در امر حفاظت و انجام وظایف قدرت گرفته اند و وارد حریم حیات وحش شده اند و برای فرار از قانون مجبور به درگیری میشوند .شکارچیان چند سالی است خانه نشین شده اند و بجایشان محلیها و حاشیه نشینان مناطق ۴گانه با انواع سلاح با ادعای ارث پدریشان رها شده اند….

   پر طرفدار Thumb up 59 Thumb down 23

   • اریا می‌گوید:

    کار محیط بانان حفاظت از عرصه های طبیعی در برابر شکارچیان هستش حالا طبق فرمایش جناب عالی این دو دوست قدیمی هم هستن، اگه این طور باشه که باید در سازمان رو تخته کرد چون سازمانی که بخواد با قاتلان خودش دوستی دیرینه برقرار کنه و با اونها برخورد نکنه که واسه لا جرز دیوار خوبه مثل این میمونه که بگیم مرزبان ها با قاچاقچیان دوستی دیرینه دارند و فقط مشکلشان مردمی است که در مناطق مرزی زندگی میکنند.همه شکارچیان سر و ته یه کرباس هستند شکارکش و شکار دزد هم فقط بازی با کلمات هستش من تو شهر کوچک زندگی میکنم و تا جایی که افراد رو میشناسم این شکارچیان منتظر مجوز سازمان نمیمونن و یا سلاح خودشون رو غلاف کنن و دیگه شکار نرن همه اینها تا فرصت باشه به شکار میرن و به هرجنبنده ای تیر شلیک میکنن.دوستاران محیط زیست در هر زمینه ای که نظر بدن از شکارچیان به اصطلاح قانون مند این سایت منفی میگیرم حتی موقعی که محیط بان توسط شکارچی به شدت مجروح شده و وقتی که ازاین اعمال زشت شکارچیان انتقاد میکنیم باز هم این شکارچیان قانون مند از شکار کش ها حمایت میکنن همون افرادی که هر جا لازم باشه این شکارچیان از اسم اون ها استفاده میکنند تا از مخمصه فرار کنند و خودشان را ادم خوب جلوه بدهند در حالی که از دل با عمل اونها موافق هستند و اگر جای اونها باشند کشتاری بدتر از اونها رو انجام میدن.

    داغ Thumb up 9 Thumb down 18

 5. خورشید می‌گوید:

  همونطور که دزدها و قاچاقچی ها به راحتی و بی هیچ شرمی به حافظان نظم و امنیت مردم شلیک می کنن فقط بخاطر منافع شخصی خودشون، این اشرار وحشی و جنایتکار هم بخاطر لقمه ای گوشت دزدیده شده از اموال ملی و یا دقایقی لذت بردن از نیاز بیمار گونه ی روحی و عقده های روانیشون به راحتی محافظان شریف و مظلوم طبیعت این آب و خاک رو هدف قرار میدن… شرم بر شما و اسلحه ها و هم مسلک ها و راه و رسم کریه و غیرانسانی شما……

  پر طرفدار Thumb up 108 Thumb down 65

 6. Alireza می‌گوید:

  خداکنه سلامتی محیط‌بان به حالت سابق برگرده و اون شکارچی نامرد هم به سزای اعمالش برسه….

  پر طرفدار Thumb up 50 Thumb down 45

 7. پارسیس می‌گوید:

  داعش در مقابل شکارچیهای وطنی هیچی نیس

  پر طرفدار Thumb up 135 Thumb down 81

  • پارسیس آمد سخن را راست گفت – پرچمی قیر گونه او برپاست گفت

   دوستان و دشمنان طبیعت ایران را به خواندن پست جدید «جنگل مظلوم» دعوت می کنم.
   چرا دشمنان را هم؟
   برای اینکه بسیارانی از سر ناآگاهی دشمنی می ورزند و اگر حقیقت تلخ و وحشتناک را آنطور که هست دریابند چه بسی نعره زنان افسوس خواهند خورد که به ناحق هژده ضربه بر پارسیس ایران زمین زدند تا دیگر راستگویی نکند. اینک خود قاضی شوید ای ضربه زنندگان: آیا کسی که در وسط تابستان به شکار می رود و آنگونه بی رحم و ناشریف بر انسانی شریف و زحمتکش گلوله می بارد، غیر از آن است که پارسیس عزیز گفته!؟ سوال مهمی ست، نه؟

   پر طرفدار Thumb up 84 Thumb down 55

 8. آقا «هادی» شمایی که با زرنگبازی ای نخ نما شده، وسط راه نرخ تعیین می کنید؛ باور کنید که از عمق فاجعه در طبیعت ایران با خبر نیستید و یا برای شما طبیعت میهن اصلن اهمیتی ندارد؛ پس فقط برای سود خود زور می زنید! شما ها بار ها آمده اید و اینجا نوشته اید که اگر اجازه ی کشتار گله های اندک جانوران حیات وحش را ندهید، آدم می کشیم! البته نمی گویید می کشیم، می گویید کشته خواهد شد. و این سو استفاده ی آشکار است از بی قانونی. شما آنقدر برای سود خود دست پاچه اید که یادتان رفته آن مردک نامرد در وسط تابستان به شکار رفته!

  ای که برای سود خود تفنگ می فروشی …

  با مجاز، غیر مجاز، بازی مکن
  آ و خود اینگونه تو راضی مکن
  خون ریزان است و تو آغشته ای
  تو نمی ترسی که فتنه کِشته ای!؟
  آهوانِ رنج کجا یابند از تو مرهمی!؟
  سود تو با خون قرین است هر دمی!
  فرق دارد آهویی اندر کجا کشته شود!؟
  خون او اندر کجا بر سبزه آغشته شود!؟
  این بدان آهو نمی داند مجاز، غیر مجاز
  وان تلاش شرمبار، هرگز نیابد همنواز

  پر طرفدار Thumb up 86 Thumb down 58

 9. هادی می‌گوید:

  جناب لیثی تلنگر عزیز…
  خیلی برام جالبه اظهار نظر شما.. بنده اسلحه دارم و در عمر ۳۷ ساله ام حتی یکبار تخلف شکار انجام نداده ام.. حتی یک چهارپا شکار نکردم و فقط با پروانه ی شکار پرنده و بصورت مجاز به شکار رفته ام اونهم فقط برای تمدد اعصاب و فراغ از جنگ اعصابها و مشکلات.. با رعایت انصاف و فلسفه ی تفریح. در این خشکسالی های اخیر حتی با داشتن پروانه هم به شکار نرفتم… با توجه به شغلم دائما در بیابانها هستم و اگر بیشتر از شما به مشکلات زیستی حیوانات اشنا نباشم کمتر اشنا نخواهم بود..اینکه همفکران شما مطلقا با شکار مخالف هستن نظر شماست که فکر نکنید حتما اکثریت هستید… محو شکار امکان پذیر نیست… مدیریت این مساله مهمه که امثال من که کم هم نیستند بخودشون اجازه ندن بی قانونی کنن.. برای امثال من بعد از حفظ ابرو، ماهیت طبیعت بسیار مهمه و اهل تخلف کردن هم بنا به همین دلیل نیستم… لطفا همه رو با یک چوب نزنید.. فکر نکنید همه باید مثل جنابعالی فکر کنن… نخیر قربان… شکار بوده و هست و خواهد بود… ولی باید قانونی باشه… مثل همه جای دنیا. هیچوقت با سیاست سرکوب و بازداشت و بکش و ببند و با پاک کردن صورت مساله به جایی نخواهیم رسید… دودش هم به چشم طبیعت میره برادرجان… باید یاد بگیریم به نظرات هم احترام بزاریم… حالا شما مخالف شکار هستید. خب باشید.. من موافق شکار قانونمند هستم و احدالناسی هم بدون دلیل اجازه نداره من و امثال منو که قانونمند هستیم از حق طبیعیمون دور کنه… لطفا یه نگاه به لایک ها و منفی ها بندارین تا ببینید ممکنه همه مثل شما فکر نکنند.. خیلی ها مثل من کوچکترین اهمیتی برای گوشت شکار قائل نیستند و هزینه های شکار براشون هیچ اهمیتی نداره… اتفاقا همینا هستن که اگه درست کانالیزه بشن می تونن به حیات وحش کمک هم بکنن… مثل همون شکارچیان محترمی که اداره شکاربانی رو تاسیس کردن. پس لطفا منصف باشید
  ممنون

  پر طرفدار Thumb up 58 Thumb down 19

  • اریا می‌گوید:

   ای شکارچیان گرامی همان گونه که همکار خودتان جناب هادی هم عرض کرد شکارچیان برای تمدد اعصاب به شکار میروند پس همان گونه که ما بار ها گفته ایم شکارچیان یک مشکل روانی دارند که دست به چنین اقداماتی میزنند. بهتر است هرکدام از این شکارچیان که دستگیر میشود به جلسات روان درمانی برود.

   داغ Thumb up 4 Thumb down 18

 10. محمد می‌گوید:

  انشالله با اومدن ریاست جدید دیگه شاهد درگیری بین محیط بان و شکارچی نباشیم و این اخرین خبر بد در مورد محیط زیست باشه که دیگه هیچ کدام اسلحه رو به هم نگیرن

  پر طرفدار Thumb up 34 Thumb down 16

 11. کلارى می‌گوید:

  محیط زیست نیازى به شکارچى و قاچاقچى ندارد

  پر طرفدار Thumb up 75 Thumb down 50

 12. مجید می‌گوید:

  اقای احمدی یکی از اشناهای دوست بنده هستن
  اخرین خبرم اینه که خداروشکر خیلی بهترن
  سال گذشته امیدیه بودم در خدمتشون واقعا مرد خوب و وفادار به محیط زیست هستن ایشون
  خدا تمام محیط بانان رو حفظ کنه

  پر طرفدار Thumb up 19 Thumb down 9

 13. سنجاب ایرانی می‌گوید:

  صلا شکار یکی و منفور ترین عمل ها حساب میشود…….شاید در ۱۰سال آینده در کشور حیات وحش وجود نداشته باشد که محیط بان مراقب آن باشد.
  الان هم این کل و بز که این همه شکار میشوند روزی در ایران وجود ندارند.
  یعنی بودجه افغانستان برای حفاظت از کل و بز ها از ما بیشتره .
  وای بر ما وای برما وای بر ملتی که چنین افراد نادانی دارد

  داغ Thumb up 5 Thumb down 15

 14. منوچهر می‌گوید:

  اینا به انسان رحم نمی کنند چه برسه به حیات وحش. خدا کنه زود این محیط بان مظلوم رو برسونه با خانوادش

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>