عامل تصرف و تخریب اراضی ملی پارک ملی بمو به یک سال حبس محکوم شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): حدود سه سال قبل فردی با ادعای واهی مبنی بر مالکیت بخشی از اراضی ملی واقع در پارک ملی بمو ۵۱۵۰۰ مترمربع از اراضی این پارک را تصرف نموده و اقدام به شخم زدن زمین و تخریب پوشش گیاهی این اراضی نمود.

رییس اداره پاک ملی بمو در این باره گفت: با ورود اداره محیط زیست پارک ملی بمو به موضوع از تخریب بیشتر منطقه جلوگیری به عمل آمده و با شکایت این اداره پرونده ای در این رابطه در مراجع قضایی تشکیل شد.

علی آرندی اظهار داشت: پس از بازدید و بررسی کارشناس رسمی دادگستری از اراضی مورد مناقشه، تصرف دعوانی و تخریب اراضی مذکور به تایید کارشناس مربوطه نیز رسید.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری شیراز، دادگاه با توجه به گزارش و مدارک ارائه شده از سوی اداره محیط زیست پارک ملی بمو، گزارش کارشناس رسمی دادگستری ، عدم ارائه اسناد و مدارک دال بر مالکیت اراضی از سوی متصرف و سایر محتویات پرونده، بزهکاری متهم (متصرف) را محرز و مسلم تشخیص داد.

بنابراین دادگاه علاوه بر حکم بر رفع تصرف اراضی مذکور متهم را نیز به تحمل یک سال حبس تعزیری (زندان غیر قابل خرید) محکوم نمود.

—————————————————————————————————————————————————————————–

آخرین اخبار محیط زیست و حیات وحش کشور را بصورت لحظه ای و در کوتاه ترین زمان از طریق کانال تگرام دیده بان دریافت کنید.

+48
0
  

5 دیدگاه

 1. محسن رزاقی، ((سلام بر حامیان جانداران)) می‌گوید:

  زمین خواری در زمان معاصر به یکی از پدیده های شوم زیست محیطی تبدیل شده که مقام معظم رهبری نیز دستور برخورد در مورد این موضوع را داده اند و مبارزه و پیگیری شدید در این مورد را تاکید کرده اند.
  از مسئولین محترم حساسیت نسبت به این مهم را خواستارم.

  پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 3

 2. ایرانی‌مسلمان می‌گوید:

  خب خوبه ولی چرا ۳سال طول کشیده؟!…

  پر طرفدار Thumb up 14 Thumb down 1

 3. خورشید می‌گوید:

  حالا که حیات وحش این مناطق از شیرهای ارژن گرفته تا گوزن های زرد و آهوها و باقی زیستمندانش توسط زبل خان های قهرمان و باغیرت وطنی دریده و بلعیده و اغلبشون نابود شدن، نوبت رسیده به چپاول و تاراج خاک و درخت و گیاه….

  پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 4

 4. سعید می‌گوید:

  پدیده ای که داره طبیعت ومحیط زیست ایران رو به خطر میندازه و اگه برخوردهای جدی نشه چیزی از اون باقی نخواهد موند

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 0

 5. محسن رزاقی، ((سلام بر حامیان جانداران)) می‌گوید:

  متاسفانه خیلی از مناطق ما هستند که در خطرند و باید فکری برایشان بشود بنده رفتم طالقان هر چه این جاده را ادامه دادم تا اثر ساخت وساز نبینم و طبیعت بکری ببینم نشد که نشد قدر این مناطق را بدانیم در دریا چه ماهی گیری دیدم چرا اجازه میدهید چرا در منطقه طالقان اینقدر اجازه ساخت و ساز داده شده.

  موافقم / مخالفم Thumb up 3 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>