شکارچی دامغانی به جرم تمرد نسبت به محیط بانان به شش ماه حبس محکوم شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز بیست و هفتم بهمن ماه سال گذشته نیروهای یگان محیط زیست دامغان حین گشت زنی در منطقه شکار ممنوع طالو و شیربند با یک شکارچی روبرو شده و جهت برخورد قانونی با وی وارد عمل شدند.

شکارچی متخلف که اقدام به شکار نکرده و صرفا وارد منطقه شده بود حاضر به همکاری با محیط بانان نشده و نسبت به دستورات مامورین از جمله تقاضای بازرسی از وسایل متخلف و غیره تمرد نمود.

محیط بانان نیز پس از تنظیم صورتجلسه متهم را به جرم تمرد نسبت به مامورین (ضابطین قضایی) حین انجام وظیفه به مراجع قضایی معرفی نمودند.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری دامغان، دادگاه با استناد گزارش نیروهای محیط زیست، تحقیقات بعمل آمده در مرجع انتظامی همچنین دفاعیات بلاوجه و اعترافات متهم در دادسرا، بزه انتسابی به متهم را محرز و مسلم تشخیص داد.

بنابراین دادگاه با استناد به قانون مجازات اسلامی متهم را به جرم تمرد نسبت به مامورین به تحمل شش ماه حبس محکوم نمود.

—————————————————————————————————————————————————————————–

آخرین اخبار محیط زیست و حیات وحش کشور را بصورت لحظه ای و در کوتاه ترین زمان از طریق کانال تگرام دیده بان دریافت کنید.

+159
-3
  

5 دیدگاه

 1. اریا می‌گوید:

  اعطای اسلحه به دست هر بچه ای و دادن مقدار زیاد قشنگ ، اعطای مجوز حمل سلاح بدون در نظر گرفتن صلاحیت دارنده آن، نداشتن برنامه های مناسب برای حمایت از محیط بانان بخصوص برای برخورد با اوباشی که به خودشان جرعت تمرد و درگیری با محیط بانان را میدهند و… ضعف قانونی، دست رو دست گذاشتن دوستاران محیط زیست و عدم اتحاد اونها برای انجام یک کار سازنده در زمینه کمک به محیط بانان و حمایت از حیات وحش کشور ، وحشی گری های بی حد و اندازه شکارچیان و کشتارها و قتل عام هایی که راه اندازی میکنند که در سایت های خودشان هم بخشی با عنوان” ترویج فرهنگ شکار” را دارند که این وحشی گری و اعمال زشت را با عنوان فرهنگ به دیگران نشان می دهند و… امید بهبودی اوضاع نیست.

  پر طرفدار Thumb up 68 Thumb down 55

  • محسن رزاقی می‌گوید:

   تصویب قانون ممنوعیت هر گونه صید و شکار و حمل هر گونه سلاح و توقف پرداخت هر گونه پروانه و مجوز را از مسئولین محترم تقاضا دارم.
   به هر حال قانون به شدت دست شکارچی را باز گذاشته و دست محیط بان را بسته که آن نیز باید هر طور شده اصلاح شود.

   داغ Thumb up 10 Thumb down 28

  • خورشید می‌گوید:

   همونطور که در مسیر تاریخ و به جبر زمان و با رشد شعور و آگاهی بشر رفتارها و رسوم زشت و غیرانسانی مثل استعمار، به بردگی گرفتن آدم ها، نژادپرستی، اجحاف و به حاشیه راندن گروه هایی از انسان ها مثل زن ها، آزار و شکنجه یا حذف معلولین و بسیاری دیگر از رفتارهای نابخردانه و وحشیانه ای که باقی مونده از دوران زندگی بدوی بشر و حاصل جهل و عدم رشد فرهنگی انسان بودن به تدریج ریشه کن شدن و امروزه ارتکاب به اونها جرم و یا باعث شرم و سرشکستگیه، آزار و کشتار جانوران وحشی و آزاد هم سرانجام به طور کامل از صفحه ی روزگار محو خواهد شد و به قسمت سیاه و تاریک و شرم آور کتاب تاریخ خواهد پیوست! تردید ندارم! این رسم و سیاق قطعی تاریخه! دیر و زود داره، اما سوخت و سوز نه…..

   داغ Thumb up 9 Thumb down 14

 2. Hamed می‌گوید:

  متاسفانه در بسیاری از موارد محیط بانان بدون در نظر گرفتن موارد قانونی اقدام به انجام کاری میکنن که اینگونه برخورد از سمت فرد مذکور رو شاهدیم که حق هم داره، چون محیط بان بدون داشتن حکم تفتیش و صرفا از طریق تحدید اقدام میکنه که مشخصا جنبه قانونی نداره.
  جناب محیطبان قانون مند تر باید بود….

  پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 11

 3. آریایی می‌گوید:

  واقعا اسلحه نباید دست هر کس و ناکسی باشه. چون عواقبی اینچنینی خواهد داشت. تفنگ باید دست اهلش باشه

  پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 10

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>