شکارچیان متخلف محیط بان ساوه را با عمدا با خودرو زیر گرفتند / احتمال ضربه مغزی محیط بان وجود دارد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): عصر روز گذشته (پنجشنبه ۳۰شهریور ۹۶) به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر ورود گروهی از شکارچیان متخلف به منطقه پلنگ آباد و رازین واقع در بخش نوبران ساوه و شلیک حدود هشت گلوله توسط آنها، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان عازم منطقه مذکور شدند.

مدیر عامل انجمن حافظان طبیعت ساوه در این باره به خبرنگار دیده بان گفت: محیط بانان از قبل در جریان بودند که متخلفین بوسیله یک خودروی پراید سفید وارد منطقه شده اند، بنابراین به محض مشاهده خودروی مذکور در یکی از مسیرهای فرعی، از خودروی سازمانی پیاده شده و با نشان دادن تابلوی ایست دستور توقف به راننده پراید را صادر نمودند.

مهدی فرقانی پور اظهار داشت: راننده خودروی پراید پس از مشاهده محیط بانان با افزایش سرعت خودرو به عمد محیط بان سید علی لنگرودی را زیر گرفته و سپس متواری گردید.

پس از این حادثه با تماس تلفنی دیگر محیط بان حاضر در صحنه، عوامل اورژانس و نیروی انتظامی در محل حادثه حاضر شده و محیط بان مجروح را به بیمارستان منتقل نمودند.

………..خون هایی که از سر و گوش های محیط بان سید علی لنگرودی بر روی آسفالت جاری شده است

محیط بان سید علی لنگرودی جهت مداوا به بیمارستان شهریار تهران منتقل شده و هم اکنون در بخش ICU این بیمارستان بستری می باشد.

متاسفانه سید علی لنگرودی بر اثر ضربه شدید از ناحیه سر و گردن دچار آسیب و خونریزی شده و احتمال ضربه مغزی و بروز عوارض ناشی از آن وجود دارد.

………..خون هایی که از سر و گوش های محیط بان سید علی لنگرودی بر روی آسفالت جاری شده است

وی در حال حاضر سطح هشیاری مناسبی نداشته و توان حرکت دادن اندام های حرکتی خود از جمله دست ها و پاها را ندارد، اما به گفته پزشکان خونریزی مغزی وی متوقف شده است.

مهندس علی لنگرودی کارشناس ارشد محیط زیست و معاون اداره محیط زیست ساوه ۳۳ ساله بوده و دارای یک دختر هفت ماهه می باشد.

با تلاش نیروهای محیط زیست و پلیس آگاهی شهرستان ساوه تحقیقات برای شناسایی عاملین این حادثه آغاز شده است.

کنترل دوربین های مدار بسته متعلق به یک واحد دامداری که در مسیر محل حادثه قرار دارد، تصاویری از خودروی متخلفین را ثبت نموده است.

……….تصاویر ثبت شده از خودروی شکارچیان متخلف پیش از برخورد عمدی با محیط بان سید علی لنگرودی

همچنین مامورین منزل پدری متهم در یکی از روستاهای همان منطقه را شناسایی نموده و شماره پلاک خوردو را نیز به دست آورده اند.

شناسایی عاملین این حادثه تلخ تقریبا قطعی بوده و بزودی متخلفین دستگیر و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

—————————————————————————————————————————————————————————–

آخرین اخبار محیط زیست و حیات وحش کشور را بصورت لحظه ای و در کوتاه ترین زمان از طریق کانال تگرام دیده بان دریافت کنید.

0
-203
  

27 دیدگاه

 1. مسعود شهرابی می‌گوید:

  یعنی اوج وقاحت و پستی رو میشه دید!
  جسارت یه عده تا این حد زیاد شده که حتی از زیر گرفتن محیط بانان هم هیچ ترسی ندارن
  باید برخوردی قاطع بشه که هیچوقت شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم
  باید دست محیط بانان در برخورد با متخلفین باز باشه تا هیچ متخلفی چنین جسارتی نداشته باشه
  امیدوارم شاهد بهبودی آقای لنگرودی باشیم و امیدوارم اتفاق تلخی رو شاهد نباشیم!
  مسولان در هر سطحی پیگیر قضیه باشن تا متخلفین دستگیر و محاکمه بشن

  پر طرفدار Thumb up 59 Thumb down 26

  • امیر امینی می‌گوید:

   اینها همه از برکات تصمیمات خانم ابتکار است .کار شکار در ایران تمام بود . دوباره پروانه صادر کردند و اینها را جری کردند. امیدوارم بشکند دستی که دوباره بخواهد مجوز کشتن وحوش را صادر کند.

   داغ Thumb up 51 Thumb down 59

  • فائزه می‌گوید:

   بله دقیقا .امیدوارم هرچه زودتر این وضعیت زننده محیط زیست ایران درست بشه البته تا حمایتی از سمت ما فعالان محیط زیست نباشه اتفاقی نمیافته چون مسئولین اصلن ب فکر نیستن.

   موافقم / مخالفم Thumb up 2 Thumb down 0

 2. اریا می‌گوید:

  این اسباب بازی که دادن دست محیط بان ها رو خواهشا جمع کنید.
  اگه به جای تفنگ یه چوب دستی بدن بهشون بهتر هستش.
  اگه قانون بهش اجازه استفاده از سلاح رو میداد باید همون جا اون محیط بان دوم به جای تماشا کردن، اون ماشین رو به رگبار می بست.
  توجیه های بی معنی و ماده تبصره آوردن های الکی شکارچیان در رابطه با این گونه اخبار، مسخره و خنده دار هستش.
  اون ها الان به خودشان لقب شکارچی قانون مند و به دیگران لقب شکارکش را می دهند تا در ظاهر خودشان را از این گونه اعمال زشت مبرا کنند، بعدش این اتفاق رو به خاطر عدم صدور مجوز شکار میدانند و دوستاران حیات وحش رو هم یه عده آدم نازک نارنجی و احساسی قلم داد میکنند و در نهایت هم سازمان حفاظت از محیط زیست را مقصر این گونه اقدامات می شمارند و یه کاری انجام می دهند که اون چند نفر به همراه بقیه شکارچیان به قهرمانان ملی تبدیل شود.
  درحالی که همه شکارچیان سر و ته یه کرباس هستند و اگه پاش بیفته اقداماتی بد تر از این افراد رو انجام خواهند داد ، اون هایی که خودشان را قانون مند می شمارند از بی قانون ترین افراد جامعه هستند که فقط برای سخنرانی کردن و حرف های قلمبه سلمبه زدن خوب هستند.

  پر طرفدار Thumb up 111 Thumb down 64

 3. کفتار راه راه می‌گوید:

  با آرزو و دعا برای سلامتی این محیطبان عزیز
  آخر عده ای کی باید متوجه شوند که طبیعت و وحوش و رفتارها و سنتها و روش زندگی وحوش و تغذیه آنها و چرخه طبیعت حاصل صدها هزار سال تکامل و انتخاب طبیعی بوده و دارایی ها و داشته های ارزشمند بشر بوده و انسان در این چند ده گذشته به اندازه چند میلیون سال، گونه ها را منقرض ساخته است و هنوز هم برای کمی گوشت حیوانات در معرض انقراض را شکار می کند و امکان استفاده بهینه و پاینده مردم از طبیعت, مانند اکوتوریسم را از مردم منطقه سلب می کنند و از آن بدتر در مواجه با محیطبانان به جای تسلیم, جرم و گناه خود را چندین برابر می کنند.

  پر طرفدار Thumb up 43 Thumb down 22

 4. احمد ایمانی می‌گوید:

  باید به اشد مجازات و قصاص محکوم شوند.

  پر طرفدار Thumb up 39 Thumb down 21

 5. رمضان نادی می‌گوید:

  وقتی قانون درست و حسابی نباشه چهارتا بچه این غلط ها را میکنند
  من اگر اونجا بودم می دونستم با متخلف بی دین چه کنم
  بی … فکر بچه کوچک مامور باشند
  انشاالله امام حسین حسابش برسه

  پر طرفدار Thumb up 40 Thumb down 28

 6. وحید.مرتضوی می‌گوید:

  خدا به اون طفل هفت ماهه رحم کنه .
  این حادثه و مشابه اون که به دفعات زیاد تکرار میشه نشون میده زیاد کردن مبلغ جریمه هیچ تاثیری در کم کردن جرائم نداره.
  دلیل خیلی مهم اینکه اگر مسؤولیت محیط زیست رو به ارگانی دیگه ای که اسم و رسم بالاتری داشت میدادن شاید کسی جرات حتی فکر کردن به شکار رو هم از سرش دور میکرد چه بخاد راحت به مأموران محیط زیست تعرض کنه .

  داغ Thumb up 32 Thumb down 35

  • داریوش2016 می‌گوید:

   ربطی به جریمه نداره باید به مامورین اجازه شلیک به اشرار شکارچی داد

   داغ Thumb up 34 Thumb down 34

   • وحید.مرتضوی می‌گوید:

    شاید حق با شما باشه.خیلی وقت پیش شهرستان آباده محیط بانی داشت که اهل کردستان بود و در کار خودش جدی و چند مورد در گیری هم با شکار چی ها داشت و اونهارو از ناحیه پا مورد هدف قرار داد و تا زمانی که اونجا بود هیچ کس جرات شکار نداشت.

    پر طرفدار Thumb up 27 Thumb down 23

 7. دوستدار محیط زیست می‌گوید:

  چه بساطی درست کرد خانوم ابتکار جنگ و جدال طرف بخاطر اینکه گیر نیافته دست به هر کاری میزنه حتی قتل انشاالله که این بنده خدا خوب بشه و برگرده کنار زن و بچش اما جناب آقای کلانتری به وضع پایان بده لطفا راهی که خانوم ابتکار رفت اشتباه بود شما این راه رو ادامه ندید

  پر طرفدار Thumb up 49 Thumb down 30

 8. میش مرغ می‌گوید:

  فقط تیراندازی مستقیم جواب میده بدون هیچ رحمی در مقابل این اشرار
  قانون باید إصلاح بشه

  داغ Thumb up 34 Thumb down 35

 9. barbod می‌گوید:

  اگه هر ارگان دیگه ای مثل سپاه ارتش بسیج …بود آیا این طور بیتفاوت میشست نگاه میکرد؟
  آیا این عزیزان برای این خاک خون نمیدن؟
  لعنت ب هر چی ک باعث پایمال شدن خون جونای این کشور در حفظ آب و خاکش میشه!
  تضاد جالبی ک ی انسان برای زنده موندن ی آهو یا.. جونشو میده و دیگری حاضری جون ی انسان دیگه رو برای کشتن همون بگیره!
  لعنت ب هر چی شکار مگه در عهد پارینه سنگی کسی زندگی میکنه ک برای زنده موندن چنین جنایاتی میشه!
  محیط بانان باید همتراز نیروهای انتطامی در برخورد با اشرار باشن …
  به امید آینده ای یا انسانهای دلسوزتر در قوای مقننه و مجریه کشور و درود به همه مدافعان پاک نهاد حرم ایران در هر لباس

  پر طرفدار Thumb up 33 Thumb down 25

  • مهدی - بست پرو می‌گوید:

   یکی از قوانین استفاده از سلاح اینه که اگر کسی سوء قصد به جان دارنده سلاح رو داشت شلیک صورت بگیره (کمر به پایین). وقتی یک نفر سلاح حمل میکنه (محیط بان) یعنی مجوز استفاده رو داره و باید از قوانین تبعیت کنه، حالا همون قوانین اینجا رنگ می بازه!!! دوستان، این شکارچی اگر مثلا یک قوچ یا میش شکار کرده باشه باید ماشینش رو بده برای پرداخت جریمه، پس با خودش فکر میکنه که تنها راه برون رفت از این خسارت!! تعدی به محیط بان هستش از طرفی همه از اتفاقی که برای محیط بان دنا افتاد آگاه هستند و می دونن که محیط بان ها خیلی مظلوم تر از اون چیزی هستن که بشه فکرش رو کرد. اگر شلیک کنند که حبس میشن در غیر این صورت هم که بهشون سوء قصد میشه!! عجب جنگ خاموشی که حتی اخبار ملی هم بهش نمی پردازه!! واقعا باید سکوت کرد؟؟؟ این افراد واقعا جانی نیستن؟؟ مگر نمیگن که اعمال انسان به نیتش هست؟؟ اینا که نیت قتل دارن قاتل به حساب نمیان؟؟ خیلی برای فرهنگ ما ایرانی ها زشته که اینقدر شهید یا جانبار توی حوزه محیط زیست بدیم!! زننده هستش به خدا

   پر طرفدار Thumb up 26 Thumb down 20

 10. جمشید می‌گوید:

  برای این هم میهن موظف و مسئولیت پذیر آرزوی بازیابی سلامتی را دارم.
  مهاجرت های بیرویه از نقاط کم برخوردار و حاشیه نشینی در پیرامون شهرها و نزول اخلاق اجتماعی از دلایل عمده جسارت و گستاخی بیشرمانه این انسان نما هاست.
  نباید هیچ اغماضی صورت گیرد.

  پر طرفدار Thumb up 28 Thumb down 4

 11. حق گو می‌گوید:

  با سیاستهای غلط ابتکار ببینید چه کسانب خانه نشین شدند و بجایش چه اشراری آزادانه در طبیعت جولان میدهند .نتیجه سیاستهای غلط و گرفتن جریمه های زیاد فقط سلامتی محیط بانان را به خطر می اندازد وجیب بعصیها را پر

  داغ Thumb up 11 Thumb down 15

  • اریا می‌گوید:

   شما از سیاست های خانم ابتکار ناراحت هستید چون دست شما و همکاران شما رو از شکار کوتاه کرد ،مجوز های شکار داده نشد و جریمه ها افزایش پیدا کرد.من با اقدامات خانم ابتکار تو این چند سال موافق نیستم ولی من یک موضوع را فهمیدم اون هم این است که اگر یک موضوعی باعث خوشحالی شکارچیان بشه نتیجه اون نابودی حیات وحش هستش و اگر چیزی باعث عصبانیت شکار چیان بشه یعنی کار ها به خوبی انجام می شود و اوضاع محیط زیست بهتر خواهد شد.شکارچیان از خانم ابتکار ناراحت بودند چون جریمه ها رو افزایش داد، دست محیط بان ها را در برخورد با متخلفین باز تر کرد، پروانه شکار مانند سنوات گذشته صادر نمی شد و… من با اقدامات ایشون موافق نبودم چون می توانستند بسیار قوی تر عمل کنند و اگر فردی دلسوز، کاردان و قاطع ریاست این سازمان رو برعهده می گرفت اوضاع بهتر میشد ولی اگه قرار بود که به جای خانم ابتکار، آقای کلانتری سر کار بیاید بهتر بود خانم ابتکار این چهار سال رو هم رئیس می شدند چون برنامه های بسیار خوبی برای محیط زیست علی الخصوص برخورد با شکار داشتند.

   پر طرفدار Thumb up 21 Thumb down 16

 12. مردی از خراسان می‌گوید:

  با سلام به همه طبیعت دوستان و محیط بانان عزیز تو این چند سال ممنوعیت شکار همه چی دست بدست هم داد تا شکارچی مقابل محیط بان قرار بگیره نه در کنار هم مشابه تحریم ایران محدودیت ها از هر شکارچی یک چریک ساخت ولی جلوی شکار گرفته نشدچرا خودمون زمینه انجام جرم مهیا میکنیم بعد میگیم چرا جرم کرد!!!!؟خداوند رحمت کند استاد اینانلو که این روز هارو پیش بینی میکرد شکار یک گرایش درونی انسان ها است یکی دوست داره یکی نداره یک انسان رژیم گیاه خواری داره یکی گوشت خواری هیچ کس نمیتونه جلوی این خواسته بگیره شما تشنه میشوید آب می‌خورید گشنه غذا و… بنظرم سامان دهی این قضیه به مراتب بهتر از ممنوعیت هست چرا شکارچی و همراه سازمان نمیکنید با وجود تعداد کم محیط بان چرا از این نیرو های بدون هزینه. و درآمد زا برای سازمان استفاده نمیکنیدپروانه بدهید بخشی از شرایط پروانه را کاشتن چند بذر که برای اون منطقه هست قرار بدهید با چند طرح ساده و استفاده از کسانی که بدون چشم داشتی حاضر به هزینه های زیاد برای مواردی که لزوم طبیعت هست استفاده کنید به این دوگانگی پایان دهید همه ما انسان هستیم مقصر اصلی این حادثه تلخ در حقیقت نه محیط بان است و نه شکارچی تصمیمات نادرستی است که این شرایط بوجود آورده با آرزوی سلامتی برای این محیط بان عزیزمون که اول یک هم وطن ماست بعد در سمت محیط بانی

  پر طرفدار Thumb up 55 Thumb down 17

 13. رشید می‌گوید:

  خدا را شکر حال محیط بان روبه بهبودی است

  پر طرفدار Thumb up 29 Thumb down 4

 14. حق گو می‌گوید:

  متخلفین را هم گرفتند انشالله اون حکمی که حقشون است براشون صادر شود

  پر طرفدار Thumb up 23 Thumb down 1

 15. میثم قربانپور می‌گوید:

  آرزوی سلامتی وتوفیق روز افزون برای جناب لنگرودی.
  امیدوارم شاهد چنین اتفاقی نباشیم و دولت در صورت بروز چنین مسایلی برخورد قاطع داشته باشد.
  وهمینطور از افرادی همچون جناب لنگرودی حمایتهای لازم رو به عمل برسونه.

  پر طرفدار Thumb up 21 Thumb down 1

 16. پیکاسو می‌گوید:

  کسانی که به انسان آنهم به یک محیطبان عاشق وطن رحم نکنند مسلما به حیوانات و محیط زیست نیز رحم نمی کنند
  به خواست خدا هر چه زودتر این محیط بان عزیز شفا پیدا کند
  و به امید روزی که سازمان محیط زیست به یک سازمان پیشرفته و مطابق با علم روز تغییر پیدا کند

  داغ Thumb up 4 Thumb down 2

 17. منصوردهقانی می‌گوید:

  سلام به دوراز انصاف وانسان بودن است که محیط بانی که ازحریم محیط زیست ومردم حفاظت میکند را زیربگیری به این شخص متخلف میگویم اولا میخواستی برای جریمه ای انسانی رابکشی وبه برادر محیط بان تااین حد شما نباید ازجانت بگذری وخود ت رادرخطر نابودی قراردهی لااقل محیط زیست باید امکاناتی مثل دوربینهای مدرن فیلم برداری برای محیط بانان تهیه نماید تابتوانند بهتر هم ازمحیط زیست دفاع کنند وهم کمتر خودرا درخطر قراردهند امروز درسراسردنیا بوسیله وسایل مدرن امنیت را بالا میبرند مسولان ماتاکی میخواهید کنس بازی دربیاورید

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>