عاملین شکار کل وحشی در پارک ملی بمو پس از پرداخت یکصد میلیون ریال جریمه نقدی به دادگاه معرفی شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر بروز تخلف شکار در پارک ملی بمو نیروهای یگان محیط زیست این پارک عازم منطقه مذکور شدند.

رییس اداره پاک ملی بمو در این باره گفت: محیط بانان به جست و جو پرداخته و آثار و علائم شکار غیرمجاز را مشاهده نمودند اما موفق به یافتن شکارچی در منطقه نشدند.

علی آرندی اظهار داشت: مامورین به تحقیق در این رابطه پرداخته و در جریان تحقیقات خود به یک شکارچی متخلف سابقه دار ساکن شیراز مظنون شدند.

نیروهای محیط زیست پس از هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی بصورت غافلگیرانه وارد منزل مظنون شده و به تفتیش این مکان پرداختند.

در جریان بازرسی از این خانه مسکونی مقداری گوشت شکار متعلق به کل یا بز وحشی، یک اسلحه گلوله زنی، یک اسلحه ساجمه زنی و یک اسلحه خفیف (هر سه دارای جواز حمل) کشف و ضبط گردید.

در این رابطه یک متهم بازداشت و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید. متهم در جریان بازجویی ها به شکار غیرمجاز کل وحشی در پارک ملی بمو اعتراف کرد.

شکارچی متخلف روز یکشنبه ۹۶/۷/۱۶ مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک کل وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

متهم علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست، در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی در محدوده پارک ملی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۳ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و هشتصد هزار ریال تا ۲۰ میلیون ریال محکوم خواهد شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، سلاح های کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل هر سه سلاح کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

—————————————————————————————————————————————————————————–

آخرین اخبار محیط زیست و حیات وحش کشور را بصورت لحظه ای و در کوتاه ترین زمان از طریق کانال تگرام دیده بان دریافت کنید.

+14
-27
  

10 دیدگاه

 1. رضا ایرانی می‌گوید:

  انبار مهمات دارند تو خونشون !

  داغ Thumb up 27 Thumb down 25

 2. عقاب می‌گوید:

  سپاس از محیط بانان فعال

  داغ Thumb up 17 Thumb down 21

 3. حمیدرضا احمدی می‌گوید:

  عجب اسلحه های درب و داغونی !!! دوربینش را گذاشته رو قنداق!!

  داغ Thumb up 12 Thumb down 11

 4. یوز ایرانی می‌گوید:

  قاچاق نکرده که پول داداه اصلحه خریده.جرم که نکرده.خ واقعا واسه همتون متاسفم. که فقط ادعا میکنین دوستدار محیط زیست هستین .ولی چیزی نمیدونین.
  ن

  پر طرفدار Thumb up 22 Thumb down 12

  • مجید می‌گوید:

   اتفاقا جرم انجام داده دوست گرامی

   منم پول میدم چاقو میخرم ، تا اینجاش جرمی مرتکب نشدم اما اگه با اون چاقو کسی رو مجروح کردم مرتکب جرم شدم

   اتفاقا کسی چیزی نمیدونه شما هستین که حتی یک از درک یک موضوع ساده عاجزید

   داغ Thumb up 23 Thumb down 24

   • خورشید می‌گوید:

    حق با ایشونه! حتما باید یکی از همسایه هاش رو می کشت و می خورد تا اسمش بشه جرم!! البته از این موجودات هیچ کاری بعید نیست!!

    داغ Thumb up 28 Thumb down 27

   • رضایی می‌گوید:

    جناب مجید پس تایید میکنید که اگر کسی پول داد و اسلحه خرید و بطور قانونی پروانه شکار گرفت ایرادی نداره!

    پس اون سر و صداهای موقع صدور پروانه برای چیه؟
    به نرخ روز حرف نزنید خواهشا”

    و شما خورشید جدا شده کامنت بنویسید آخه شما به غیر از دارام دیمبو پشت کامپیوتر و به دیگران توهین کردن کار دیگری بلد نیستید!؟
    راه دیگری برای تخلیه خود پیدا کنید
    اینجا این ره که میروید به ترکستان است!

    داغ Thumb up 14 Thumb down 12

 5. همیار محیط زیست می‌گوید:

  درود بر نیروهای پرتلاش و دلسوز پارک ملی بمو

  در این چند سال بواسطه تلاش شبانه روزی و زحمات رییس و محیط بانان پارک ملی بمو شرایط این پارک به لحاظ امنیت برای وحوش، آتش سوزِی، تخریب و تصرف عرصه و شکار غیرمجاز بسیار مناسب تر از دوره های گذشته شده و خیانت هایی که قبلا توسط تیم قبلی در حق این پارک شد کم کم داره با تیم جدید جبران مشه

  داغ Thumb up 16 Thumb down 18

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>