از یک ماشین پیشرفته جهت پاکسازی و مبارزه مکانیکی با گیاهان مهاجم در تالاب های استان گیلان بهره برداری شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان یک ماشین پیشرفته جهت پاکسازی تالاب انزلی از زباله و مبارزه با گونه های گیاهی مهاجم در این تالاب خریداری و بهره برداری نمود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گیلان در این خصوص گفت: این دستگاه مکانیکی به جهت پاکسازی تالاب انزلی از زباله های ورودی به تالاب و همچنین مبارزه فیزیکی با گیاهان مهاجم از قبیل آزولا و سنبل آبی خریداری شده است.

دکتر قربانعلی محمدپور اظهار داشت: این دستگاه پس از تحقیقات فراوان در مورد نحوه کاربری و کارآیی آن از کشور کانادا خریداری شده است.

این دستگاه قابلیت جمع آوری و بسته بندی مقدار زیادی از زباله های رها شده در تالاب را دارد. همچنین کمک شایانی به جمع آوری گیاهان مهاجم که پهنه زیادی از تالاب را فرا گرفته اند می نماید.

توسط این دستگاه علاوه بر تالاب انزلی سایر تالاب های استان نیز پایش و پاکسازی خواهد شد.

+58
0
  

6 دیدگاه

 1. بهمن می‌گوید:

  چرا در رابطه با تخریب محیط زیست گیلان ساکت هستید!؟ یعنی ساخت سد شفارود و از بین رفتن ۳۲۰ هکتار جنگل هیرکانی را خیانت به محیط زیست کشور نمیدانید؟ منتظر پاسخگویی و پیگیری شما هستم.

  پر طرفدار Thumb up 15 Thumb down 4

 2. reza می‌گوید:

  جالبه از این ور مجوز ساخت سد شفارود در گیلان داده مسشه ، ازیه طرف دیگه دستگاه برای جمع آمری زباله میخریم.

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 2

  • محسن رزاقی، ((سلام بر حامیان جانداران)) می‌گوید:

   افسوس
   چشم مردم را از حقیقت دور میکنند که پیشرفت، سود و بحره واقعی در ساخت سد نیست و بلکه همان جنگل ها و طبیعتی که روزبروز به نابودی میکشانند همان گنج واقعیست.

   داغ Thumb up 6 Thumb down 10

 3. جمشید می‌گوید:

  به این کار میگویند:
  نعل وارونه زدن.!
  و برای ویرانی جنگل های شفارود باید …. و ……

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 1

 4. امید می‌گوید:

  بایستی گروه تشکیل دهیم اتاق فکر ایجاد کنیم با از انجمن های خارجی جهت کار مطالعاتی کمک بگیریم بعد برای حمایت از حیوانات و محیط پول جمع کنیم و پروزهای را اجرا کنیم

  موافقم / مخالفم Thumb up 2 Thumb down 2

 5. Ali می‌گوید:

  بهرحال کار را ازجایى باید شروع کرد،مشکل سازمان بیپولى مفرط است،پول که نباشد قدرت اجرائى هم نیست،درامدهاى سازمان بسیار ناچیز!

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>