دو اسلحه شکاری از شکارچیان غیرمجاز در پارک ملی خجیر کشف شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز یکشنبه ۱۳۹۶/۹/۵ نیروهای یگان محیط زیست پارک های ملی خجیر و سرخه حصار حین گشت و کنترل در پارک ملی خجیر دو نفر شکارچی غیرمجاز را مشاهده نموده و جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند.

رئیس اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار در این باره گفت: متخلفین با مشاهده مامورین اسلحه های خود را رها نموده و متواری شدند.

امامعلی یگانزاده اظهار داشت: از شکارچیان متخلف یک اسلحه گلوله زنی برنو و یک اسلحه تک لول کالییر ١٢ به همراه سه فشنگ گلوله زنی، یک پوکه فشنگ گلوله زنی و یک فشنگ چهارپاره بجا مانده است.

مشخصات اسلحه های کشف شده جهت بررسی (مجاز یا غیرمجاز بودن) و شناسایی صاحبان آنها به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس اعلام شده است.

+103
-63
  

7 دیدگاه

 1. جمشید می‌گوید:

  اخبارخوبی از پارک سرخه حصار بگوش نمیرسد.!
  شنیده ها حاکی ازترسیم نقشه راه برای بلعیدن این منطقه توسط نهاد شهر ساز ،!شهرداری پایتخت است.!!

  داغ Thumb up 22 Thumb down 25

  • رضا۱۳۹۴ می‌گوید:

   زمان خانم ابتکار یکی از نهادهای نظامی با فنس کشی قسمتی از پارک خجیر را ضمیمه خودکرده بود که با مقاومت محیط زیست به حالت قبل برگردانده شد و یا اتوبان شوشتری که حتی با مخالفت مقام معظم رهبری مواجه شد و تا حدودی اصلاح گردید و مدیران فعلی باید بدانند دوره مدیریت بسیار کوتاه است و می توانند کارهایی کنند که بعد از آنها به نیکی از ایشان یاد شود و یا برعکس. پارک ملی سرخ حصار، پردیسان نیست که توسط شهرداری به یک پارک تفریحی تبدیل شود. بسیاری از کارها دلایلشان برای ما واضح و روشن نیست و اگر آنها را رعایت نکنیم و خرابشان کنیم دچار کلی مشکل و هزینه خواهیم شد. و اگر کارشناسان می گویند مثلا ۱۷ درصد عرصه ها بایستی حفاظت شود حتما دلایلی دارد و مثل حداکثر بهره برداری بیش از ۴۰ درصد آبهای زیرزمینی که باعث تخریب لایه های زیرزمینی می شود.

   پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 8

 2. مینالیزا می‌گوید:

  این کشف ،کشف خوبی است ،بدون تردید ، دستگیری قبل از شروع شکار غیر مجاز باید صورت گیرد ،این درست است ،تبریک

  داغ Thumb up 50 Thumb down 51

 3. محسن رزاقی می‌گوید:

  بارک الله به مامورین هوشیار

  اگر ظاهرشان در ذهن شما مانده باشد خوب است، و سلاح بره انگشت نگاری، میشه پیداشون کرد.

  داغ Thumb up 23 Thumb down 58

 4. کفتار راه راه می‌گوید:

  با سلام پارک ملی خجیر و سرخ حصار قدیمی تربن منطقه حفاظت شده کشور و بهترین پارک ملی استان تهران می باشد.
  سرخ حصار و خجیر دو تکه کوچک باقیمانده از شکارگاه حفاظت شده قدیمی بزرگ جاجرود می باشند و خجیر در صورت بهره برداری از فاز ۸ پردیس و دره بهشت به شدت مورد فشار و تخریب قرار خواهد گرفت و می توان با فنس کش از ورود غیر مجاز و تخریب در آن پیشگیری کرد.

  پر طرفدار Thumb up 24 Thumb down 13

 5. میر شکار می‌گوید:

  جالبه برای من وسط این پارک چندتا روستا وجود داره همون هم عامل تمام این شکارهاست .چرا زمین جایگزین خارج این پارک به این عزیزان نمیدن که این مشکلات حل بشه؟

  پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 2

 6. jamshid می‌گوید:

  نابود گران محیط زیست درشمال وجتوب کشور باید اشد مجازات شون.کبکها کبوتر چاهی درفارس نابودشدن توسط یک عده شکارچی شکم پرست.

  داغ Thumb up 1 Thumb down 20

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>