عاملین شکار کل وحشی در طارم دستگیر و پس از واریز یکصد میلیون ریال جریمه به دادگاه معرفی شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای محیط زیست شهرستان طارم حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر متوجه صدای شلیک گلوله شدند.

رئیس اداره محیط زیست طارم در این باره گفت: محیط بانان پس از حدود پنج ساعت پیاده روی در محدوده ای به نام دربند پاسار سه شکارچی متخلف را مشاهده نموده و جهت برخورد قانونی با آنها وارد عمل شدند.

سید رضا معافی مدنی اظهار داشت: محیط بانان یکی از متخلفین را دستگیر نموده و دو نفر از شکارچیان نیز متواری شدند.

از متخلف دستگیر شده لاشه یک بز کوهی، تعدادی فشنگ ساچمه ای، دوربین دو چشمی، چراغ قوه و یک دستگاه بیسیم دستی کشف و ضبط شد.

متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده جهت بازپرسی و رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شد.

شکارچی متخلف در جریان بازجویی ها هویت دو متهم فراری را فاش نمود که آنها نیز بزودی به دادسرا احضار خواهند شد.

متخلف روز یکشنبه مورخ ۹۶/۹/۱۲ مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک کل وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی در منطقه حفاظت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.

0
-26
  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>