فلات مرکزی ایران تشنه و تفتیده است و ناچار به شیرین سازی و انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان هستیم / باید سعی شود مشکلات محیط زیستی این طرح برطرف شود

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): دکتر حسن روحانی ظهر پنجشنبه در برنامه پایانی سفر به استان هرمزگان با حضور در نشست خبری گفت: ناچار به شیرین سازی آب دریاهای جنوب کشور و انتقال آن به مناطق مرکزی ایران هستیم.

رئیس جمهوری با بیان اینکه پروژه هایی برای شیرین سازی آب و انتقال از خلیج فارس و دریای عمان به استانهای مرکزی کشور مصوب و در حال انجام است، عنوان کرد: به علت کمبود آب در کشور ناچار به شیرین سازی آب خلیج فارس و دریای عمان هستیم. اجرای این پروژه ها توسط بخش خصوصی در حال انجام است.

به گفته روحانی، کشورهای جنوبی خلیج فارس هم در خلیج فارس اقدام به شیرین سازی آب کرده اند و مشکلات زیست محیطی آنها هم متوجه ما هست. نگرانی شما و کارشناسان درست است و باید تلاش شود در این گونه طرح ها مسائل محیط زیستی هم مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: آلودگی زیست محیطی برای انتقال و شیرین سازی آب دریا در دریای عمان خیلی مشکل ندارد و شرایط آن متفاوت است اما باید در مورد خلیج فارس مسائل زیست محیطی مورد توجه قرار گیرد.

رییس جهمور گفت: فلات مرکزی ایران تشنه و تفتیده است و ما چاره جز شیرین سازی و انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به این مناطق نداریم همانطور که سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس این کار را انجام می دهند ولی باید سعی شود مشکلات محیط زیستی این طرح ها بر طرف شود.

+1
-233
  

4 دیدگاه

 1. ایران می‌گوید:

  نیازی به انتقال آب از خلیج فارس نیست شما اگر در هر شهر یک تصفیه خانه مجهز فاضلاب بسازید هم میشه اون رو در کشاورزی استفاده کرد و به دیگر منابع آبی دست اندازی نکرد و هم فاضلاب تولیدی در شهرها همینجوری خام در محیط رها نشند

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 0

 2. ایران می‌گوید:

  ما در ایران دارای ۱۱۵۰ شهر هستیم

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 1

 3. داریوش2016 می‌گوید:

  در بندر عباس از هوا میشه آب گرفت رطوبت هوا همیشه بالا هست و خیلی جاهای دیگه

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>