عامل شکار دو کل وحشی در دماوند به چهارماه حبس و جزای نقدی محکوم شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): جمعه هفته گذشته (۲۸ اردیبهشت) نیروهای یگان محیط زیست شهرستان دماوند حین گشت زنی در منطقه شکار ممنوع کوه سفید متوجه حضور گروهی از شکارچیان غیرمجاز شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان دماوند در این باره گفت: اکیپی از محیطبانان با لباس شخصی مسیر خروج متخلفین را مسدود نموده و اکیپی دیگر پیاده به سمت محل استقرار شکارچیان حرکت نمودند.

عباس میرزاکریمی اظهار داشت: شکارچیان متخلف که متوجه حضور مامورین شده بودند ابتدا اسلحه ها و ادوات خود را پنهان نموده و سپس جدا از یکدیگر مخفی شدند.

محیطبانان که متخلفین را زیر نظر داشتند به محل استقرار آنها نزدیک شده و چهار نفر را یک یک دستگیر نمودند.

مامورین در جست و جوی محل استقرار متخلفین لاشه دو کل وحشی و دو قبضه اسلحه شکاری مجاز که یکی از آنها متعلق به غیر بود کشف و ضبط نمودند.

هر چهار متهم پس از دستگیری و تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

متهمین روز ۹۷/۲/۲۹ مبلغ پنجاه میلیون ریال بابت بخشی از ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز دو کل وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند و متعهد شدند مابقی ضرر و زیان را نیز بزودی پرداخت کنند.

در طی مراحل بازجویی یکی از متهمین که دارای سابقه تخلف شکار و صید در گذشته بوده است کلیه جرایم را بر عهده گرفت مابقی متهمان ادعا نمودند برای همراهی و تفریح همراه وی عازم کوه شده اند.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری دماوند، دادگاه با استناد به گزارش نیروهای محیط زیست، دفاعیات بلاوجه متخلف و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم ردیف اول را محرز و مسلم دانست اما سایر متهمان را از اتهامات وارده تبرئه نمود.

بنابراین دادگاه متهم ردیف اول را از بابت جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی به تحمل چهار ماه حبس و از بابت جرم حمل سلاح غیرمجاز (متعلق به غیر) به پرداخت ده میلیون ریال جزای نقدی محکوم نمود.

+47
-85
  

7 دیدگاه

 1. پرنده مهاجر می‌گوید:

  یعنی اون اسلحه دیگه چی پس؟ فرد صاحب اسلحه برا تفریح تفنگ بدست رفته بود منطقه ممنوع؟؟. خیلی جالبه.

  داغ Thumb up 9 Thumb down 14

 2. دوستدار محیط زیست می‌گوید:

  چرا پروانه نمیدید که هم خودتون تو درد سر میافتید هم چندتا جوون رو اینجور اذیت میکنید و هم از صدتایی یکیشون رو میگیرید همین به اندازه جریمه پول پروانه بگیرید بهشون پروانه بدید خیلی مشکلاتتون حل میشه

  پر طرفدار Thumb up 32 Thumb down 8

 3. محمد کریمی می‌گوید:

  این جلیقه ی ضد گلوله و تجهیزاتی که میگفتند به همه ی محیطبانان دادند، کجاست؟

  موافقم / مخالفم Thumb up 0 Thumb down 1

 4. میر شکار می‌گوید:

  شماها ساده اید، پروانه رو باید به خارجیا بدن که پول خوبی میدن .اونارو خود محیط بانا بی سروصدا ببرن بالا سر شکار و اونا فقط ماشه بکشن و عکسای یادگاریشون بگیرن و پوستشم خود سازمان براشون تاکسی درمی کنه و محیطبان هم براشون آتیش برپا کنه و گوشت شکارو براشون کباب کنه .دیگه لازم نیست خاطر نشان کنم که همه این موارد رو مستند اخبار ۲۰:۳۰ پخش کرد.حالا از اونور قضیه شکارچی ایرانی یک انسان جانی بلفطره هست که باید با تیر کشتش .مردم باید ازش متنفر باشند .هرزگاهی هم باید باهاش درگیر شد که بشه از مجلس برای سازمان بیشتر بودجه گرفت.

  پر طرفدار Thumb up 7 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>