به مناسبت ۲۸ آبان روز جهانی توالت / WORLD TOILET DAY

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: ۲۸ آبان (۱۹ نوامبر) بعنوان روز جهانی توالت WORLD TOILET DAY نامگذاری شده است. موضوع روز جهانی توالت در سال ۲۰۱۸ «توالت و طبیعت» انتخاب شده است.

هدف از روز جهانی توالت، انجام اقدامات موثر برای مقابله با بحران بهداشت جهانی و آب است.

هدف شماره ۶ از اهداف بیست گانه سند توسعه پایدار ۲۰۳۰ سازمان ملل دستیابی به آب سالم و بهداشت است. برای اعمال مدیریتی صحیح به منظور دستیابی به بهداشت و‌ آب پایدار، دسترسی به توالت ضروری است.

۴/۵ میلیارد نفر در سراسر جهان به توالت امن دسترسی ندارند و انسان ها در حال تبدیل محیط زیست به یک فاضلاب باز هستند !

ما باید برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار و اطمینان از دسترسی به مدیریت پایدار بهداشت و آب سالم، آنقدر توالت بسازیم که تا سال ۲۰۳۰ هر انسانی به یک توالت امن و بهداشتی دسترسی داشته و هیچ کس در فضای باز دفع نداشته باشد.

+11
0
  

5 دیدگاه

 1. میر شکار می‌گوید:

  بله روز جهانی توالت .توالت یک درد بزرگ در کشور ماست .دردی عمیق و وسیع.عمیق بدلیل اینکه تقریباً تمام فاضلاب آن بدون تصفیه وارد اعماق زمین و سفره های آب زیر زمینی می شود.و وسیع بدلیل اینکه این جنایت به وسعت تمام کشورمان صورت میگیرد.
  ما انسان های کوته فکر زمانی به عمق فاجعه زیست محیطی ای که با دست خودمان در حال ایجادش هستیم پی می بریم که میزان آب های زیر زمینی کمتر شود و غلظت این آلاینده ها در آن نمایان تر و زیانبارتر.

  پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 2

 2. حسن می‌گوید:

  باید این روز را مقارن با روز جهانی شکار قرار داد چون هر دو در یک راستا هستند

  داغ Thumb up 5 Thumb down 4

 3. میر شکار می‌گوید:

  جناب حسن شما هم مثل سایر اعضای بظاهر طبیعت دوست این سایت میتونی کمکاریهای صورت گرفته در زمینه زیست محیطی کشور رو با منحرف کردن افکار عمومی بسمت چرندیات سرپوش بزاری.

  داغ Thumb up 4 Thumb down 2

 4. غلام ملک می‌گوید:

  هر شخصی نظرش محترم است من نوعی نمیتوانم نظر بقیه را چرندیات ونظر خودم را نیکو بدانم نمیشود به قاضی نرفته حکم صادرکرد ماهمه از وضعیت محیط زیست ناراضی هستیم وبرای مقابله باید متحد بود

  پر طرفدار Thumb up 22 Thumb down 1

 5. میر شکار می‌گوید:

  جناب غلام ملک ظاهراً شما عضو جدید این سایت هستید و از دیدگاه های دوستان خبر نداری اگه چند صفحه از نظرات دوستان رو مطالعه کنی متوجه میشی برای چی اینطوری نوشتم . چیزیکه این بظاهر طبیعت دوستان قبول ندارند همیت اتحادی هست که عنوان کردید.این همه مشکل زیست محیطی تو کشور هست آقایون برای اینکه زیرسوال نرن فقط بلدن شکار و شکارچی رو بزرگنمایی کنند.
  همانطور که دیدید نه عنوان این صفحه ربطی به شکار و شکارچی داشت و نه مطلبی که من نوشتم .

  پر طرفدار Thumb up 8 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>