اسلحه، مهمات و کلیه ادوات شکارچیان متخلف به جرم شروع به شکار در پارک ملی بمو به نفع دولت مصادره شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): چندی قبل نیروهای محیط زیست پارک ملی بمو حین انجام وظیفه با سه شکارچی غیرمجاز دررمحدوده پارک مواجه شدند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در این باره گفت: محیطبانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و هر سه نفر را با وجود مقاومت، تمرد و تهدید با اسلحه پیش از اقدام به شکار دستگیر نمودند.

از متخلفین یک سلاح گلوله زنی برنو دارای جواز حمل که لول اسلحه تغییر شکل یافته و به ژ۳ تبدیل شده بود به همراه ۲۶ فشنگ جنگی ژ۳، یک دوربین چشمی آلمانی، چراغ قوه، قطار فشنگ، پروژکتور، کوله پشتی و سایر ادوات شکار کشف و ضبط و متهمین جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

دکتر سعید محمودی اظهار داشت: در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه عمومی زرقان، دادگاه با استناد به گزارش نیروهای محیط زیست و مرجع انتظامی، دفاعیات بلاوجه متخلفین و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهمین را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه متهم  ردیف اول را به پرداخت ۱۶۰ میلیون و متهمین ردیف دوم و سوم هر کدام به پرداخت پنجاه میلیون ریال جزای نقدی محکوم نمود.

همچنین با رای دادگاه و با استناد ماده ۱۴ قانون شکار و صید و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۸ قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات اسلحه گلوله زنی برنو، ۲۶ عدد فشنگ جنگی ژ۳ ، دوربین شکاری آلمانی، چراغ قوه، یک رشته قطار فشنگ، یک عدد پروژکتور، سه دستگاه بی سیم موتورلا و چهار عدد باطری بی سیم، لباس شکار و کوله پشتی کشف شده از متهمان به نفع دولت (به نفع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان حفاظت محیط زیست) مصادره شد.

به علاوه از حیث مجازات تکمیلی و در راستای بند چ ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی هر سه متهم به مدت دو سال از حمل سلاح محروم شدند.

لازم به ذکر است در صورت عدم رعایت مفاد حکم مجازات تکمیلی، حسب مورد محکومیت به حبس یا جزای نقدی تبدیل می شود.

+14
-25
  

9 دیدگاه

 1. مسعود می‌گوید:

  بسیار عالی
  این حکم باید سرمشق قرار گیرد که قبل از تلف شدن یک حیوان اسلحه مصادره و دست شکارچی خالی موند و دست از پا درازتر میره خونش

  داغ Thumb up 21 Thumb down 29

 2. زیتون می‌گوید:

  کار درستیه ….تردد با اسلحه تو منطقه حفاظت شده خودش جرمه ….دم دستگاه قضا گرم…..

  داغ Thumb up 25 Thumb down 27

 3. عقاب طلایی می‌گوید:

  اسلحه رو که مصادره کردن دیگه چه نیازی به جریمه آن چنان سنگین؟
  بنده خدا اگه یه شکار میزد کلا ۱۰ میلیون جریمه میشد .
  چون قدیم گفتن اسلحه مثل ناموس فرده تمرد و تهدید طبیعیه .

  پر طرفدار Thumb up 35 Thumb down 19

 4. خورشید می‌گوید:

  ممنون از قاضی باشعور و آگاه
  انشالا که با این تنبیه شر خودشون و هم جنسانشون برای همیشه از سر طبیعت و جانداران بی گناه کم بشه!

  داغ Thumb up 23 Thumb down 30

 5. اهواز مشهد می‌گوید:

  ممنون از شما

  داغ Thumb up 12 Thumb down 16

 6. خرگوش می‌گوید:

  باید ببین اینارو از کجا آورده؟
  نمیشه که از آسمون بیفتن

  داغ Thumb up 11 Thumb down 23

 7. داریوش2016 می‌گوید:

  دامنه جنوبی کوه بمو هیچ نگهبانی نداره و یک برجک نگهبانی هم که بالای یک تپه هست هیچ محیطبانی نداره اون اطراف هم همه دامداری و اسلحه بدست هستن اگر یک نگهبان هم اونجا گذاشته بشه خیلی تاثیر داره

  داغ Thumb up 8 Thumb down 8

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>