شکارچی قانونمند با پروانه شکار خرگوش، روباه شکار کرد!

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (iew): چندی قبل تصویری از یک شکارچی متخلف که با استفاده از سگ های تازی یک روباه و یک خرگوش وحشی را شکار کرده بود در اختیار اداره محیط زیست شهرستان سردشت قرار گرفت.

رئیس اداره محیط زیست سردشت در این باره گفت: نیروهای محیط زیست پس از مدتی تحقیق و بررسی هویت متخلف را شناسایی و وی را به اداره محیط زیست احضار نمودند.

بایزیدی اظهار داشت: پس از حضور متهم در اداره محیط زیست مشخص شد وی دارای پروانه قانونی شکار خرگوش با سگ تازی از استان دیگری بوده است.

بنابراین متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

متهم روز سه شنبه ۹۷/۱۱/۳۰ مبلغ هشت میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار یک روباه را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا شش ماه یا جزای نقدی محکوم خواهد شد.

پروانه شکار خرگوش صرفا برای اقلیت های مذهبی صادر می شود.

متاسفانه در سال جاری سو استفاده های زیادی از پروانه های شکار صادر شده انجام گرفت.

+21
-57
  

17 دیدگاه

 1. جنگل بلوط می‌گوید:

  واقعا کشتن، آن هم جانوری حرام گوشت مفید مثل روباه که جمعیت آفات را تنظیم می کند و نمی گذارد زیاد شود، درست است و خدا را خوش می آید. ولی متاسفانه همین خبر و فرد مورد اقبال و حمایت خوانندگان قرار می گیرد. برای مثال در همین سایت تعداد نظرات و مثبت منفی های خبرهای مشابه حداقل ده برابر اخبار مهمی مانند جنگل و تالاب است (مثلا سی نظر با صد بیست مثبت در حمایت از شکارچیان در برابر دو سه نظر و حداکثر ده مثبت منفی برای تالاب). چند روز پیش دکتر کیادلیری گفت سی سال دیگر جنگلهای شمال نابود می شوند (لینک پایان نظر) یعنی مثل جنگلهای بلوط داغون می شوند. حالا همین خبر بسیار مهم را بگذاری ده نفر نمی خوانند. دولت در گذشته که شرایط بهتر بود کار چندانی برای طبیعت نتوانست بکند و حالا که وضع بدتر هم هست. مسولان محیط زیست می گویند باید ۸۰ میلیون محیط بان داشته باشیم. خوب برای اینکه علاقه مندان به شکار و مردم عادی و به ویژه کودکان و جوانان را به طبیعت علاقه مند کرد بایستی به آنها آموزش داد البته نه این اطلاعات اندک که همه می دانند بلکه آموزشهای که مطلب و نکته داشته باشد.

  http://www.hamshahrionline.ir/news/432357/۳۰-سال-آینده-جنگلی-در-شمال-کشور-نخواهیم-داشت

  پر طرفدار Thumb up 36 Thumb down 32

 2. جنگل بلوط می‌گوید:

  برای این شکارچیان علاوه بر جریمه و مجازاتهای معمول بایستی تحقیق و تهیه مطلب یا شرکت در کلاس یا دوره هایی برای آشنای با طبیعت و حیات وحش یا چند ماه کمک محیطبانان هم گذاشت چه که این افراد در این همه مدت در این باره چیزی نیاموخته اند و بعد هم چیزی نخواهند آموخت. و این آموزش اجباری موثر می باشد.

  داغ Thumb up 22 Thumb down 47

 3. زیتون می‌گوید:

  سگه دنده هاش بیرون زده …..حداقل غذای کافی به سگت بده …..این بابا اصلا صلاحیت نگهداری حیوان اهلی هم نداره ….محیط زیست بد رفتاری با حیوانات را هم در دادگاه مطرح کنه….

  داغ Thumb up 17 Thumb down 49

  • طبیعت و شکار قانونی می‌گوید:

   جناب زیتون که اکثرا هم ماشالله به عنوان کارشناس نظر میفرمایید,سگ تازی طبیعتش این طوریه که دنده هاش بیرون بزنه.عزیزم ژرمن که نیست.

   پر طرفدار Thumb up 53 Thumb down 11

   • زیتون می‌گوید:

    به لگن حیوان پشتی یه نگاه بنداز …..تصاویرش را با سگ های تازی که در مسابقات مقام آوردن یه مقایسه کن …..آره ما از پشت کوه اومدیم …..اینا نیاز به کارشناسی نداره …..اینا وجدان میخواد …..اگه امثال این آقا و حامیانشون ادعا اشرف مخلوق بودن دارن و خودشون را جانشین خدا بر روی زمین می دونن (که باید همه چیز را مصرف کنن) وای به حال دنیا …..کسی(شکارچی) که به سگش (که وفادارترین موجود بهش است) اینطور رفتار می کنه به نظرت با خانواده اش چطور رفتار می کنه….

    داغ Thumb up 14 Thumb down 28

   • محمد می‌گوید:

    روش شکار باسگ همینه که سگ رو گرسنه نگه میدارن

    پر طرفدار Thumb up 26 Thumb down 7

    • زیتون می‌گوید:

     این کار مال زمانی بود که ۹۰ درصد ایرانی ها سواد خوندن و نوشتن نداشتن (شاهان شیاد ساسانی….زنده باد دوران اشکانی)……در مسابقات بین المللی سگ تازی اصلا طعمه زنده ای وجود ندارد …..یک ریله که دم شبیه سازی شده روباه بهش وصله ……سرعت طعمه هم قابل تنظیم …..گرسنگی وجود نداره …..حیوون حس رقابتش تقویت شده …..البته با پاداش معقول ……والا حیوانات هم درصدی از هوش دارن ….احساساتشون را هم نشون میدن(شخصیتهای متفاوت دارن) …..شما از پرورش دهنده اسب هم بپرسی میگه این اسبه بداخلاق ….اون یکی بدجنس (بفمه می ترسی پاتو تو رکاب گاز میگره)…..

     داغ Thumb up 10 Thumb down 22

 4. محسن رزاقی ((سلام بر حامیان جانداران)) می‌گوید:

  مستحق ترین پروانه برای شکار، صدور پروانه برای شکار شکارچیست.

  چرا که او با وجود عقل و قوه سنجش ترجیح داده است بقیه فدای خودش باشند، تکبر و خودپسندی را برگزیده! (و جالب که باالعکس، این تواضع است که سبب بزرگیست)
  پس آیا خود او مستحتق تر به شکار شدن در این غائله نیست؟
  شما چه فکر میکنید؟
  کسی که سایر مخلوقات را فدایی خود میداند بیشتر مستحق شکار شدن است یا آنکه بی آزار و بی پناه؟

  داغ Thumb up 20 Thumb down 49

  • شکارچی می‌گوید:

   عزیزم پرسیدید که شما چه فکر می کنید؟
   فکر میکنم جوابتون را از مثبت منفی هایی که به نظرتان دادند گرفته باشید؟نه؟

   پر طرفدار Thumb up 27 Thumb down 8

  • امیر می‌گوید:

   این طبیعت و حیات وحش که از نسل های قبل به ما امانت رسیده متعلق به همه مردم ایران و نسلهای آینده است، ما هم باید در حفظ آن کوتاهی نکنیم

   داغ Thumb up 12 Thumb down 17

  • سید طالقانی می‌گوید:

   سلام اقا محسن
   حرفت کاملا درسته ، اسمان ها و زمین بر عدل استوار است ، چه بخواهند و چه نخواهند سزای کار های پلید خود را هم در این دنیا و هم ان دنیا خواهند دید .
   خطاب به بعضی انسان ها : تعداد مثبت ها و لایک ها و تعداد دیس لایک ها هیچ گاه نشان دهنده نا حق بودن حرف حق نیست بلکه بازتابشی است از روح و صفات و فرهنگ انسان ها که در برابر حق چه میگویند . اما محسن جان برخورد با هنجارشکنی مثل شکار غیرمجاز باید عادلانه باشه .

   داغ Thumb up 11 Thumb down 13

 5. سید طالقانی می‌گوید:

  باز شکار …

  داغ Thumb up 10 Thumb down 20

 6. پلنگ ایرانی می‌گوید:

  این ادم تا بحال حیوانات زیادی رو کشته و تا الان گیر نیافتاده
  من نمیدونم پروانه شکار خرگوش یعنی چی !!!
  همین خرگوش غذایی یه سری از گوشت خوارن مثل گربه وحشی و کاراکل شغال و روباه و،،،،
  خوب وقتی این خرگوش نباشه دیگه گوشتخواری هم نیست و اون حیوان هم از بین میره
  خدا رو شکر ما که نسل کل وبز قوچ و میش و اهو رو نابود کردیم دیگه به خرگوش هم رحم نمیکنیم
  مشکل بعضی از تفنگ بدستان اینه که هر موجود زنده ای که میبینند شلیک میکنند میخواد شغال وروباه خرس و پلنگ و یاسمور و یا حیوان حرام گوشت دیگه فقط فقط میخوان شلیک کنند

  داغ Thumb up 14 Thumb down 23

 7. مسعود می‌گوید:

  تیتر خبر رو یه جوری نوشتید که انگار خوشحالید از این اتفاق!

  پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 2

 8. علی دوستدار حیوانات می‌گوید:

  ممنون زیتون

  داغ Thumb up 6 Thumb down 11

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>