محیط‌بان قاین به ضرب گلوله شکارچیان متخلف به شدت مجروح شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (IEW): ظهر امروز محیط‌بان عبدالله اسدی برون حین گشت زنی در عرصه های طبیعی شهرستان قاین با یک شکارچی متخلف مواجه شد.

هنگامیکه محیط‌بان قصد برخورد قانونی با متخلف را داشت، شکارچی با شلیک مستقیم اسلحه شکاری وی را به شدت مجروح نموده و سپس متواری شده است.

هم اکنون محیط‌بان اسدی برون که از ناحیه سر، صورت و سینه مجروح شده است به بیمارستان شهدای قاین منتقل شده و تحت مراقبت های پزشکی قرار داد.

اخبار تکمیلی در این خصوص متعاقبا منتشر خواهد شد.

+105
-54
  

10 دیدگاه

 1. سید می‌گوید:

  شکارچی های حاضر برگه ای به افتخاراتتون اضافه شد
  باز هم از شکار و شکارچی دفاع کنین و با افتخار بگین شکارچی ام

  پر طرفدار Thumb up 54 Thumb down 24

  • اشکان می‌گوید:

   سلام
   من نمی خوام از شکار و یا شکارچی دفاع کنم ولی فردی که بطور مستقیم به یه آدم شلیک میکنه اصلا ربطی به شرکارچی نداره و یه آدم کش بحساب می اید نه یه شکارچی .

   داغ Thumb up 5 Thumb down 9

 2. حسن سید موسوی می‌گوید:

  باسلام متاسفم که باز شاید برادرکشی و خونریزی مسلمانان بدست هم در کشور اسلامی هستیم و به یاد می آورم در زمانهای نه چندان دور روزهای شکاری که از اول شهریور شروع میشد و شکارچیان و محیط بابان گرد آتش عصرگاهی چایی میخوردند و درد دل میکردند سوء مدیریت ها چه خانواده هایی که داغدار نکردند و بچه های یتیمی که نمیدانند چگونه درد یتیمی خود درمان کنند هزاران بار متاسفم اگر درمانی باشد برای درد برادران(محیط بان و شکارچی)عزیز.
  البته باز امیدوارم با مدیریت بهینه و استفاده مشروع از نعمتهای خدادادی سرزمینمان شاهد این وقایع نباشیم

  داغ Thumb up 28 Thumb down 58

 3. رضا1394 می‌گوید:

  با آرزوی سلامتی برای این عزیز
  در خبرگذاری ها خواندم (منبع پایان نظر) که متاسفانه دکتر بسکی پدر دلسوز طبیعت ایران فوت کردند. ایشان سالها پیش که هنوز علاقه و فعالیت برای محیط زیست و جنگلها مثل امروز فراگیر نشده بود و اینترتی نبود، عاشقانه از طبیعت و جنگلها دفاع می کرد. هنوز فریادها و ناراحتی شدید بیست و پنج شش سال پیش ایشان در تلویزیون برای سوختن هزار هکتار جنگل در گلستان یادم هست. ایشان از سالها پیش شهر را رها کرده و در جنگل گلستان با گیاهخواری و سازگار با طبیعت زندگی می کرد و خود را وقف دفاع از طبیعت کرده بود. البته کارهای ایشان محدود به طبیعت نبود. ایشان بخش بسیار زیادی از اموال خود را صرف امور خیریه مانند تاسیس بیمارستان و زایشگاه و مدرسه تیز هوشان در گنبد کاووس نمودند. روحش شاد باشد و راهش پر رهرو باشد. واقعا در حال حاضر با شرایط سخت طبیعت و جنگلها که به علت گرفتاریهای مالی از یک سو و همچنین گرم شدن زمین و بیشتر شدن خشکسالیها و سیلهای بزرگ و پشت هم و آفات و مشکلات ناشناخته نیاز به چنین افرادی بیشتر هم می باشد. با آشنا کردن مردم با طبیعت و ترویج علاقه به آن از طریق رسانه ها در بین میلیونها انسان اگر هزار نفر یا حتی صد نفر مشابه ایشان تربیت شود می دانید چه انرژی در این راه ایجاد می شود. واقعا این کار ارزشش را دارد؛ مثلا جنگلهای شمال را در نظر بگیرید آقا اصلا کارکردهای دیگرش را کنار بگذاریم یک تعطیلات و یا پنج شنبه جمعه همه مردم برای تفریح می خواهند بروند آنجا زیر سایه درختان بشینند چادر بزنند تفریح کنند سبزی ببینند، فواید بی شمار دیگر مانند کنترل سیل و ذخیره آب و ….. بماند.

  https://www.yjc.ir/fa/news/7036051/%D8%BA%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B3%DA%A9%DB%8C-%D9%BE%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA

  پر طرفدار Thumb up 26 Thumb down 1

 4. خورشید می‌گوید:

  باز هم کاه و یونجه ی این وحوش کم شده انگار که اینجوری هار شدن و گاز گرفتن …
  ببینید چه کردن با سرباز مظلوم این وطن بی پناه…
  خدا نسل شما و امثال شما رو از روی زمین برداره که اینجوری بخاطر چند لقمه گوشت دزدی به هر جنایتی دست می زنید و بویی از فرهنگ و تمدن و انسانیت نبردید….

  پر طرفدار Thumb up 48 Thumb down 22

  • شکارچی مجاز می‌گوید:

   استاد,خدمتتان عارضم که غذای شکارچی جماعت گوشت شکار است, کاه و یونجه نیست و اصولا این قشر اصلا علف خوار نیستند.
   مصادیقی که بیان فرمودید مربوط به آنهایی است که فرمایش استاد اینانلو را نشنیدند. فرمودند : بوی خون می آید. روحت شاد مرد بزرگ.

   داغ Thumb up 5 Thumb down 14

 5. سلام دوستان
  امروز در باب واژه ی ایرانی و بسیار کهنِ «چَشت» و … توضیحی را به متن آخرین پست «جنگلِ مظلوم» افزودم که اینجا نیز می گذارم، زیرا ایرانیان شریف و میهن دوست باید با شیوه های یورش غارتگران خوب آشنا باشند تا بتوانند آن ها را پس بزنند.

  * چَشت = عادت کرده، مانند گرازی که چندبار به مزرع شالی زده و خوب خورده و حالا دیگر حاضر به عقب نشینی نیست. دارندگان ثروت های باد آورده و قانون شکنان دقیقن همانطور عمل می کنند، و برای ادامه ی غارت و تباهی، لباس مذهب و حکومت پوشیده، در بالادست و پایین دست پیوسته یار گیری می نمایند و دروغ پراکنی می کنند. حتی بعد از رو شدن دست های کثیف شان تلاش می کنند جنایات و قانون شکنی های خشن خود را عادی جلوه دهند. و همزمان به ایران دوستان شریف به بهانه های مختلف یورش می برند تا مزاحم نشوند. و تلاش می کنند حرکات ضد بشری خود را قانونی جلوه دهند. بخشی از وظیفه ی ریزه خواران همین است؛ پس در “فرایند” بازی ها و یورش های ناجوانمردانه شرکتی فعال دارند، از جمله در پایتخت. بسیار گاه در جا های دیگری بطور غیر مستقیم حمله ور می شوند. “همواج” بازی در منطقه ی تالش یکی از این حملات غیر مستقیمِ ناجوانمردانه است – البته همه ی شرکت کنندگان این را نمی دانند؛ در واقع آن میان انسان های شریفی قربانی بی مزدند. آن ها ظاهرن دارند حروف تالشی را معین می کنند! پیچیدگی های نابکاری های غارتگران را می بینید؟! وقتی با امضای آقای علی ربیعی(آن زمان وزیر) و کسانی دیگر مانند خلیل آقایی قانون مقدس(تنفس جنگل ها) در منطقه ی تالش نقض شد، همین دست های کثیف تلاش زیادی کردند تا همه چیز در سکوت مطلق بگذرد. در ادامه ی مطلب به این سخن بر گشته ام و دروغِ بزرگ درست کردن “حروف تالشی” را فاش نموده ام. حروفی که سال ها پیش این خدمتگزار کوچک کشف کرده و مشخص نموده.

  پر طرفدار Thumb up 58 Thumb down 5

 6. barbod می‌گوید:

  قوانین غیر بازدارنده تشویق کنندس ! شلیک مستقیم ۳۰ سال حبس بدن …محیط زیست قربانی بی کفایتیه مسولین مملکت

  پر طرفدار Thumb up 47 Thumb down 13

 7. میرشکار می‌گوید:

  زیاد راه دور نریم همسایه ما کشور ترکیه در زمینه محیط زیست و شکار چکار داره میکنه ؟
  تا حالا یک کشته و زخمی در این زمینه داده؟
  بابا با چه زبونی به این مردم نادان بفهمونیم این راه نگهداری و حفاظت از محیط زیست نیست.

  داغ Thumb up 13 Thumb down 28

 8. افشین امیرفر می‌گوید:

  تا زمانی که اجرای قوانین به معنی واقعی صورت نگیرد وضعیت بهتر از این هم نمیشه،شما در مورد عمل کثیف و زشت راننده پراید در نزدیک یاسوچ …فقط از قول مقام راهنمایی رانندگی گفته شد احتمال ابطال گواهینامه هست و از نظر سلامت روانی بررسی خواهد شد..یعنی ضربه روحی که از پخس فیلم در قضای مجازی بر کودکان و..وارد شده چیزی نیست این موضوع هم ادامه همان بیتوجهی ها ست.

  پر طرفدار Thumb up 17 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>