محیط‌بان قاین به ضرب گلوله شکارچیان متخلف به شدت مجروح شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (IEW): ظهر امروز محیط‌بان عبدالله اسدی برون حین گشت زنی در عرصه های طبیعی شهرستان قاین با یک شکارچی متخلف مواجه شد.

هنگامیکه محیط‌بان قصد برخورد قانونی با متخلف را داشت، شکارچی با شلیک مستقیم اسلحه شکاری وی را به شدت مجروح نموده و سپس متواری شده است.

هم اکنون محیط‌بان اسدی برون که از ناحیه سر، صورت و سینه مجروح شده است به بیمارستان شهدای قاین منتقل شده و تحت مراقبت های پزشکی قرار داد.

اخبار تکمیلی در این خصوص متعاقبا منتشر خواهد شد.

+106
-54
  

16 دیدگاه

 1. سید می‌گوید:

  شکارچی های حاضر برگه ای به افتخاراتتون اضافه شد
  باز هم از شکار و شکارچی دفاع کنین و با افتخار بگین شکارچی ام

  پر طرفدار Thumb up 90 Thumb down 44

  • اشکان می‌گوید:

   سلام
   من نمی خوام از شکار و یا شکارچی دفاع کنم ولی فردی که بطور مستقیم به یه آدم شلیک میکنه اصلا ربطی به شرکارچی نداره و یه آدم کش بحساب می اید نه یه شکارچی .

   داغ Thumb up 28 Thumb down 42

   • سید می‌گوید:

    سلام
    جسارتن نمیشه دست چین کرد و هر کسی که قانونمنده رو شکارچی بنامیم و هر خلافکار رو غیر شکارچی . این مجموعه تفنگ بدست قاتل حیات وحش شکار چین حالا چند تا قانونمند هم میانشون هست

    پر طرفدار Thumb up 32 Thumb down 18

 2. حسن سید موسوی می‌گوید:

  باسلام متاسفم که باز شاید برادرکشی و خونریزی مسلمانان بدست هم در کشور اسلامی هستیم و به یاد می آورم در زمانهای نه چندان دور روزهای شکاری که از اول شهریور شروع میشد و شکارچیان و محیط بابان گرد آتش عصرگاهی چایی میخوردند و درد دل میکردند سوء مدیریت ها چه خانواده هایی که داغدار نکردند و بچه های یتیمی که نمیدانند چگونه درد یتیمی خود درمان کنند هزاران بار متاسفم اگر درمانی باشد برای درد برادران(محیط بان و شکارچی)عزیز.
  البته باز امیدوارم با مدیریت بهینه و استفاده مشروع از نعمتهای خدادادی سرزمینمان شاهد این وقایع نباشیم

  داغ Thumb up 46 Thumb down 91

 3. رضا1394 می‌گوید:

  با آرزوی سلامتی برای این عزیز
  در خبرگذاری ها خواندم (منبع پایان نظر) که متاسفانه دکتر بسکی پدر دلسوز طبیعت ایران فوت کردند. ایشان سالها پیش که هنوز علاقه و فعالیت برای محیط زیست و جنگلها مثل امروز فراگیر نشده بود و اینترتی نبود، عاشقانه از طبیعت و جنگلها دفاع می کرد. هنوز فریادها و ناراحتی شدید بیست و پنج شش سال پیش ایشان در تلویزیون برای سوختن هزار هکتار جنگل در گلستان یادم هست. ایشان از سالها پیش شهر را رها کرده و در جنگل گلستان با گیاهخواری و سازگار با طبیعت زندگی می کرد و خود را وقف دفاع از طبیعت کرده بود. البته کارهای ایشان محدود به طبیعت نبود. ایشان بخش بسیار زیادی از اموال خود را صرف امور خیریه مانند تاسیس بیمارستان و زایشگاه و مدرسه تیز هوشان در گنبد کاووس نمودند. روحش شاد باشد و راهش پر رهرو باشد. واقعا در حال حاضر با شرایط سخت طبیعت و جنگلها که به علت گرفتاریهای مالی از یک سو و همچنین گرم شدن زمین و بیشتر شدن خشکسالیها و سیلهای بزرگ و پشت هم و آفات و مشکلات ناشناخته نیاز به چنین افرادی بیشتر هم می باشد. با آشنا کردن مردم با طبیعت و ترویج علاقه به آن از طریق رسانه ها در بین میلیونها انسان اگر هزار نفر یا حتی صد نفر مشابه ایشان تربیت شود می دانید چه انرژی در این راه ایجاد می شود. واقعا این کار ارزشش را دارد؛ مثلا جنگلهای شمال را در نظر بگیرید آقا اصلا کارکردهای دیگرش را کنار بگذاریم یک تعطیلات و یا پنج شنبه جمعه همه مردم برای تفریح می خواهند بروند آنجا زیر سایه درختان بشینند چادر بزنند تفریح کنند سبزی ببینند، فواید بی شمار دیگر مانند کنترل سیل و ذخیره آب و ….. بماند.

  https://www.yjc.ir/fa/news/7036051/%D8%BA%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B3%DA%A9%DB%8C-%D9%BE%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA

  پر طرفدار Thumb up 29 Thumb down 2

 4. خورشید می‌گوید:

  باز هم کاه و یونجه ی این وحوش کم شده انگار که اینجوری هار شدن و گاز گرفتن …
  ببینید چه کردن با سرباز مظلوم این وطن بی پناه…
  خدا نسل شما و امثال شما رو از روی زمین برداره که اینجوری بخاطر چند لقمه گوشت دزدی به هر جنایتی دست می زنید و بویی از فرهنگ و تمدن و انسانیت نبردید….

  پر طرفدار Thumb up 84 Thumb down 39

  • شکارچی مجاز می‌گوید:

   استاد,خدمتتان عارضم که غذای شکارچی جماعت گوشت شکار است, کاه و یونجه نیست و اصولا این قشر اصلا علف خوار نیستند.
   مصادیقی که بیان فرمودید مربوط به آنهایی است که فرمایش استاد اینانلو را نشنیدند. فرمودند : بوی خون می آید. روحت شاد مرد بزرگ.

   داغ Thumb up 23 Thumb down 48

   • خورشید می‌گوید:

    عزیز جان، من نمی دونم این بنده خدا در چه علم یا مهارتی صاحب نظر یا مدرس بودن که شما بهش میگین استاد! اگر منظورتون شناخت و اطلاعات زیست محیطی و پیرامون حیات وحش باشه که با احترام باید خدمتتون عرض کنم که حتما اطلاعات و دانسته های شما بسیار سطحی و ناقص هست که این بنده خدا به نظرتون استاد میاد! شما رو توصیه می کنم به مطالعه و تحقیق بیشتر تا متوجه بشید که ما اساتید بزرگی در این زمینه داریم که نه هرگز پهلوون پنبه وار با لاشه ی یک حیوان مظلوم و بی پناه عکس گرفتن و نه هرگز با هیچ بهانه ی چرت و بی منطقی کشتار هیچ گروه از جانوران رو توجیح کردن! بلکه عمرشون رو صرف شناخت، بررسی و معرفی مشکلات و نیازمندی های محیط زیست و حیات وحش کشور و بالا بردن سطح شعور و آگاهی عمومی مردم در این ارتباط کردن!
    ضمنا برادرانه توصیه می کنم به این که خوراکتون گوشت حیوانات هست هم خیلی افتخار نکنید. به خودتون بیاید و پیش از اونکه دیر بشه متوجه زشتی و گناه آلودگی کارتون بشید این حق شما نیست و یک ظلم آشکاره. شک نکنید یک روز باید بابت کشتار مخلوقات مظلوم و بی گناه خداوند تاوان بدید

    پر طرفدار Thumb up 33 Thumb down 16

    • شکارچی مجاز می‌گوید:

     خدمتتان عرض کنم که بنده خیلی ادعا ندارم که در محیط زیست استاد هستم.احتمالا بفرموده شما اطلاعاتم ناقص و سطحی است.منتها لااقل سواد خواندن و نوشتن دارم که توجیه را مثل شما توجیح ننویسم.مشکل محیط زیست ما مدعیان امثال شمایی است که حتی در نوشتن ساده ترین کلمات مشکل دارید اما برای محیط زیست نسخه پیچی میکنید و گویا هیچ ارتباطی با کشورهای مترقی ندارید که بدانید آنها چگونه شکار را مدیریت کرده اند و نسل حیواناتشان هم حفظ شده, در عین حال شکارچیانشان هم در شکار مشکلی ندارند.توصیه میکنم کمی مطالعه کنید.عزت زیاد.

     پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 2

 5. سلام دوستان
  امروز در باب واژه ی ایرانی و بسیار کهنِ «چَشت» و … توضیحی را به متن آخرین پست «جنگلِ مظلوم» افزودم که اینجا نیز می گذارم، زیرا ایرانیان شریف و میهن دوست باید با شیوه های یورش غارتگران خوب آشنا باشند تا بتوانند آن ها را پس بزنند.

  * چَشت = عادت کرده، مانند گرازی که چندبار به مزرع شالی زده و خوب خورده و حالا دیگر حاضر به عقب نشینی نیست. دارندگان ثروت های باد آورده و قانون شکنان دقیقن همانطور عمل می کنند، و برای ادامه ی غارت و تباهی، لباس مذهب و حکومت پوشیده، در بالادست و پایین دست پیوسته یار گیری می نمایند و دروغ پراکنی می کنند. حتی بعد از رو شدن دست های کثیف شان تلاش می کنند جنایات و قانون شکنی های خشن خود را عادی جلوه دهند. و همزمان به ایران دوستان شریف به بهانه های مختلف یورش می برند تا مزاحم نشوند. و تلاش می کنند حرکات ضد بشری خود را قانونی جلوه دهند. بخشی از وظیفه ی ریزه خواران همین است؛ پس در “فرایند” بازی ها و یورش های ناجوانمردانه شرکتی فعال دارند، از جمله در پایتخت. بسیار گاه در جا های دیگری بطور غیر مستقیم حمله ور می شوند. “همواج” بازی در منطقه ی تالش یکی از این حملات غیر مستقیمِ ناجوانمردانه است – البته همه ی شرکت کنندگان این را نمی دانند؛ در واقع آن میان انسان های شریفی قربانی بی مزدند. آن ها ظاهرن دارند حروف تالشی را معین می کنند! پیچیدگی های نابکاری های غارتگران را می بینید؟! وقتی با امضای آقای علی ربیعی(آن زمان وزیر) و کسانی دیگر مانند خلیل آقایی قانون مقدس(تنفس جنگل ها) در منطقه ی تالش نقض شد، همین دست های کثیف تلاش زیادی کردند تا همه چیز در سکوت مطلق بگذرد. در ادامه ی مطلب به این سخن بر گشته ام و دروغِ بزرگ درست کردن “حروف تالشی” را فاش نموده ام. حروفی که سال ها پیش این خدمتگزار کوچک کشف کرده و مشخص نموده.

  پر طرفدار Thumb up 94 Thumb down 9

 6. barbod می‌گوید:

  قوانین غیر بازدارنده تشویق کنندس ! شلیک مستقیم ۳۰ سال حبس بدن …محیط زیست قربانی بی کفایتیه مسولین مملکت

  پر طرفدار Thumb up 79 Thumb down 24

 7. میرشکار می‌گوید:

  زیاد راه دور نریم همسایه ما کشور ترکیه در زمینه محیط زیست و شکار چکار داره میکنه ؟
  تا حالا یک کشته و زخمی در این زمینه داده؟
  بابا با چه زبونی به این مردم نادان بفهمونیم این راه نگهداری و حفاظت از محیط زیست نیست.

  داغ Thumb up 34 Thumb down 74

  • زیتون می‌گوید:

   ترکیه مگه حیات وحش هم داره ……مگه جز چارتا گرگ که از گله های گوسفند اهلی تغذیه می کنن و چارتا خرس زباله گرد گونه شاخص دیگه ای هم براش مونده …..ببر که زودتر از ما منقرضش کرد …..گونه پلنگ با اون قدرت تطبیق پذیریش هم وضعیتش اسفناکه…..گله داری چارتا قوچ و کل وحشی و فروختنشون به عنوان شکار اسمش محیط زیست و اکوسیستم نیست ……ترویج جهل می کنی…..مثل شهرک سینمایی فیلم های هالیوودی فکر می کنی(بنای ساختمان و در که پشتش هیچی نیست….)

   پر طرفدار Thumb up 48 Thumb down 19

 8. افشین امیرفر می‌گوید:

  تا زمانی که اجرای قوانین به معنی واقعی صورت نگیرد وضعیت بهتر از این هم نمیشه،شما در مورد عمل کثیف و زشت راننده پراید در نزدیک یاسوچ …فقط از قول مقام راهنمایی رانندگی گفته شد احتمال ابطال گواهینامه هست و از نظر سلامت روانی بررسی خواهد شد..یعنی ضربه روحی که از پخس فیلم در قضای مجازی بر کودکان و..وارد شده چیزی نیست این موضوع هم ادامه همان بیتوجهی ها ست.

  پر طرفدار Thumb up 38 Thumb down 6

 9. میرشکار می‌گوید:

  بله جناب زیتون ، اکوسیستم و حیات وحش و محیط زیست و فهم شعور و علامگی دهر و … فقط برای شماست و بقیه کشورها باید از شما یاد بگیرن.
  فقط نمیدونم با این همه دانایی شماها چرا ما این همه مشکلات تو زمینه محیط زیست داریم و اونا ندارن.

  داغ Thumb up 14 Thumb down 18

 10. منصور دهقانی می‌گوید:

  سلام تا زمانیکه مامردم نخواهیم به محیط زیستمان اهمیت داده نمیشود تا زمانیکه ما مردم از انانیکه از محیط زیست پشتیبانی میکنند وبا تصمیمات غلط دولت مخالفت میکنند وبراشون مشکلاتی پیش میاید پشتیبانی نکنیم وضعیت محیط زیست همینه که میبینی چرا ما نمیخواهیم بدانیم که دربعضی مناطق کشور جنگلها را اتش میزنند که زمینها را تصرف کنند چرا چرا ما به اجرا نشدن قوانینی که خودمون تصویب کردیم هیچ چیزی نمیگوییم چرا

  پر طرفدار Thumb up 12 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>