ثبت تصویر پلنگ پس از شکار یک گاو اهلی در الموت غربی

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (IEW): به دنبال دریافت گزارشی از شکار یک گاو اهلی توسط پلنگ در الموت‌غربی کارشناسان محیط زیست استان قزوین با همکاری محیط‌بانان عازم محل مذکور شده و به‌جهت بررسی موضوع اقدام به تعبیه دوربین در مقابل لاشه گاو نمودند.

نیروهای محیط زیست پس از چند روز اقدام به بازبینی حافظه دوربین نموده و متوجه شدند یک پلنگ بالغ شبانه جهت تغذیه از گاو شکار شده بر روی لاشه آن حاضر شده است.

پس از اثبات موضوع حمله پلنگ به گاو اهلی به منظور جبران خسارت دامدار پرونده‌ای در این رابطه تنظیم به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شده است.

منطقه شکار و تیراندازی ممنوع الموت غربی یکی از زیستگاه‌های مهم پلنگ در استان قزوین به‌شمار می‌رود که پیش از این نیز شواهد و تصاویر متعددی از حضور پلنگ در این منطقه وجود دارد.

تهیه فیلم: سیاوش رضازاده و محیط‌بان احمد غفوری
 

.

+53
0
  

2 دیدگاه

  1. ایمان می‌گوید:

    یع پلنگ دیگه کشته شد

    پر طرفدار Thumb up 9 Thumb down 0

  2. کلاری می‌گوید:

    فیلم خوبی بود کاش زمانش بیشتر بود ، ضمنا اگر ممکن است اطلاعات بیشتری درباره پلنگ ایرانی ، مانند زیستگاها و تفاوت‌هایشان ارائه دهید.

    پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>