واکنش غیر مسئولانه محیط زیست اردبیل در خصوص پلنگی آسیب‌دیده در خلخال

پایگاه خبری دیده‌بان محیط زیست ایران (IEW): طی روزهای اخیر فیلم‌هایی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌هد یک پلنگ در جاده روستایی نساز-برندق در شهرستان خلخال رفتاری کاملا غیر طبیعی خود از خود بروز داده و در وسط جاده در کنار خودروهای عبوری نشسته یا به آرامی حرکت می‌کند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست اردبیل در واکنشی غیر مسئولانه اظهار داشته است: «…شرایط جسمی پلنگ عادی بوده و فعلا مورد خاصی در خصوص گونه مذکور قابل مشاهده نیست.»

بر خلاف این ادعای بی‌پایه و اساس، رفتار این پلنگ (گیجی و لختی) کاملا غیر طبیعی بوده و بیانگر بروز ضایعه در سیستم عصبی مرکزی حیوان است.

به اعتقاد دامپزشکان، بروز ضایعه در سیستم عصبی این پلنگ بر اثر تروما (ضربه به جمجمه) یا ابتلا به بیماری‌هایی چون دیستمپر رخ داده است.

بدون شک جان این گونه ارزشمند به‌شدت در خطر است. لذا ضروری است نیروهای محیط زیست اردبیل با حضور دائمی در منطقه نسبت به بررسی شرایط اقدام و از بروز آسیب به پلنگ یا مردم محلی پیش‌گیری نمایند.
 

.

.

+23
0
  

1 دیدگاه

  1. آن پلنگ حتمن مشکل دارد. یا بیمار است؛ یا در بدنش شکستگی و یا ساچمه و گلوله دارد؛ یا گرسنگی او را به میان مردم کشانده. البته گرسنگی این همه پلنگ را بی پروا نمی سازد. روباه و بعضی حیوانات دیگر در زمان گرسنگی به انسان ها نزدیک می شوند؛ ولی این کار برای پلنگ امری معمول نیست.

    در ضمن خبری بسیار بسیار شادی آور را می توانید در وبگاهِ «جنگلِ مظلوم» بخوانید.

    پر طرفدار Thumb up 3 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>