بازدید مدیرکل و نیروهای محیط زیست استان تهران از باغ‌وحش صفادشت

پایگاه خبری دیده‌بان محیط زیست ایران (IEW): صبح روز گذشته مدیرکل به‌همراه نیروهای یگان و کارشناسان حفاظت محیط زیست استان تهران سرزده از باغ‌وحش صفا دشت بازید کردند. در جریان این بازدید کلیه فضاها، شرایط نگهداری و موارد قانونی توسط کارشناسان محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در حاشیه این بازدید گفت: ایرادات و اشکالات مختلفی در باغ‌وحش صفادشت مجموعه وجود دارد.

دکتر سعید محمودی اظهار داشت: نتیجه بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته به این مرکز اعلام شده و نواقص مربوطه می‌بایست هرچه سریع‌تر برطرف گردد.

محمودی افزود: باغ‌وحش صفادشت و سایر مراکز نگهداری حیوانات می‌بایست کلیه ضوابط و استانداردهای تعیین شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست را به‌دقت رعایت کنند.

این ضوابط شامل شرایط و فضای نگهداری، امکانات دام‌پزشکی و کلینیکی، وضعیت تغذیه، اصول ایمنی و بهداشتی، ضوابط زادوولد و تکثیر گونه‌ها، اصول اخلاقی نگهداری از حیوانات و… می‌باشد.

این شرایط به‌صورت دقیق و دوره‌ای توسط نیروها و کارشناسان محیط زیست استان تهران، پایش شده و در صورت عدم انطباق با دستورالعمل‌ها و استانداردها با مراکز مربوطه طبق قانون برخورد می‌شود.

+21
0
  

1 دیدگاه

  1. باغ وحش زندانی ست برای پول در آوردن. نه فقط در ایران بلکه در کل جهان همین است. حال اگر آنجا قانون را نیز رعایت نکنند، می شود زندان + شکنجه گاه. این است واقعیت باغ وحش در جهان. باور کنید همین است. در سال های پنجاه نوجوان بودم با پدر به خانه ی خواهر ما به تهران رفتیم. پدر خواست برای ما صحنه ای دوست داشتنی ایجاد کند. پس ما را به باغ وحش تهران برد. همینکه در مُحَوَّطه ای بسته تعدادی آهوی وارفته ی خسته را دیدم، احساس کردم باغ وحش جای بسیار بدی است. وقتی از باغ وحش تهران در آمدیم، نفس راحتی کشیدم. اما اندوه آن آهوان دربندِ خسته، هرگز از یاد نرفت. هنوز قیافه های غمناک شان را به یاد دارم. موجوداتی دربند که با زندگی طبیعی و شادمانی بیگانه بودند. حالات ایستادن، با بی رمقی حرکتی کردن، … کوتاه: هیچ چیزشان طبیعی نبود. بی هیچ سخنی، داد می زدند که ما زندانی هستیم، و اینگونه بودن، بیشک همراه است با شکنجه.

    در ضمن در آینده اگر دوستانی خطاب به من نکته ای نوشتند؛ جواب شان را در وبگاهِ «جنگل مظلوم» خواهم نوشت. روز جمعه همین هفته به نکاتی خواهم پرداخت که ایمان عزیز و زیتون گرامی خطاب به من مطرح کرده اند. نکته ای هم خطاب به هم میهن گرامی منصور دهقانی دارم که آن را نیز آنجا می نویسم.

    پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>