حمله سگ‌های گله به یک پلنگ در رازوجرگلان با دخالت نیروهای محیط زیست و همراهی دامداران به‌خیر گذشت

پایگاه خبری دیده‌بان محیط زیست ایران (IEW): بیش از ۱۵ سال از آخرین گزارش حضور پلنگ در رازوجرگلان می‌گذرد (آن پلنگ نیز ۱۵ سال قبل پس از حمله به یک چوپان توسط مردم محلی کشته شد). تقریبا تمامی مردم محلی و نیروهای محیط زیست از حضور پلنگ در این شهرستان ناامید شده و نسل پلنگ را در این منطقه منقرض شده می‌دانستند.

ساعت دو بامداد روز گذشته (چهارشنبه ۹۹/۷/۲۳) اهالی روستای تنگ‌ترکمن رازوجرگلان با اداره محیط زیست این شهرستان تماس گرفته و اعلام کردند جانوری وحشی پس از آنکه به گله‌ای از دام‌های اهلی نزدیک شده با سگ‌های گله درگیر شده است.

بلافاصله اکیپی از نیروهای محیط زیست عازم محل شده و با هدایت چوپانان به سمت محلی رفتند که سگ‌ها با پلنگ درگیر شده بودند.

محیط‌بانان پس از مدتی پیاده‌روی مساهده نمودند پلنگ به بالای درخت پناه برده و توسط سگ‌ها محاصره شده است.

پلنگ به محض مشاهده انسان‌ از بالای درخت به پایین پرید تا به‌سمت جنگل فرار کند اما سگ‌ها که با نزدیک شدن انسان انرژی و جسارت مضاعفی پیدا کرده بودند دوباره به پلنگ حمله کرده کرده و با پلنگ درگیر شدند.

پس از حدود یک دقیقه درگیری، با دخالت محیط‌بانان و فریادهای چوپانان سگ‌ها پلنگ را رها کرده و به سمت گله آمدند. پلنگ نیز مسیر جنگل را در پیش گرفته و از محل دور شد.
 

.

+337
-125
  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>