ماده آهوی سایت تکثیر دشت لاغری دوقلو زایمان کرد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نخستین زادآوری آهو در سال ۱۳۹۲ در سایت تکثیر و پرورش پناهگاه حیات وحش دشت لاغری در شهرستان بردسکن رخ داد و آهوی مادر دوقلو زایمان کرده است.

سایت تکثیر و مدیریت گونه‌های در خطر انقراض پناهگاه حیات وحش دشت لاغری بردسکن در سال ۸۷ با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون ریال در وسعت هفت هکتار افتتاح شد.

به طور کلی در استان خراسان رضوی حدود از سه هزار و پانصد راس آهو در طبیعت یصورت وحشی زیست میکنند و با وجود ۶ سایت تکثیر و پرورش، حدود ۱۰۰ آهو نیز در این سایت ها نگهداری می شوند.

+7
0
  

4 دیدگاه

 1. آریان می‌گوید:

  خداروشکر
  یا ضامن اهو از اهوان مشهد محافظت کن.

  پر طرفدار Thumb up 16 Thumb down 0

 2. مجتبی می‌گوید:

  خیلی خوشحال شدم
  ولی ای کاش این جور زاد ولد در حیات وحش به وجود میامد و تعداد این گونه حیوانات خوشگل در حیات وحش زیاد بود تا نیاز به تکثیر در اسارت نباشه

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 0

 3. ALI می‌گوید:

  تبریک تبریک تا باشه از این خبرای خوشحال کننده

  پر طرفدار Thumb up 6 Thumb down 0

 4. اسفندیار عزیزی می‌گوید:

  باسلام خدمت تمامی محیط بانان پرتلاش وبی ادعای کشور.
  خواستم اولاً خدارا شاکرباشم که چنین حیواناتی زیبابرای مشاهده انسان آفریده اند.
  ثانیاً پیشنهاد کنم که سازمان حفاظت محیط زیست بطور گستره ای درباره توجه مردم به حیوانت وجلوگیری از بیرحمی به آنان ازطرق مختلف برنامه ریزی نموده وبا استفاده از تمامی امکانات اقدام به تکثیربیشترحیوانتی که بیشتر با انسان مأنوس میگردند، نموده تا افرادی که مایل به نگهداری حیوانات درمنزل ویا محیط زندگی خود میباشند،تشویق وترغیب گردندمثلاً بجای انواع سگها که امکان انتقال بیماری های خطرناک به انسان هستند،از حیواناتی مانند آهواستفاده نمایند.
  ثالثاً برای تکثیرآنها درمسائل ومواردوشرائط اخذمجوزتجدید نظر نموده وبجای قواعد دست وپاگیربه امکانات وشخصیت ومیزان آگاهی وبویژه علاقمندی افرادآنهم با اخذ تعهدات قابل اجراء ومفیدتوجه گردد.
  تابمانندکشوورهائی که به حیوانت توجه دارند،شاهد آن باشیم که یک جوان درداخل خودرویش بجای سگ یک آهوی ویاایرانی ویا جبیروغیره داشته باشد.آنوقت چه شود…………….انس والفت ودوستی بین حیات وحش وانسان……….بیائید تفنگ هارا کناربگذاریم وشکار نکنیم بلکه ازدیدن زیبائی وحوش لذت ببریم

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>