تراز سطح آب دریاچه ارومیه پنج سانتی متر افزایش یافت

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): پس از آنکه تراز سطح آب دریاجه در روز دوم خرداد ماه سال جاری به بالاترین سطح در سه سال اخیر یعنی به ۱۲۷۱٫۱۵۵ متر از سطح دریا رسید، تراز سطح آب دریاچه همزمان باغ گرم شدن هوا، کاهش میزان بارندگی ها و افزایش تبخیر رو به کاهش نهاده و نهایتا در روز ۲۲ آذرماه سال جاری به ۱۲۷۰/۴۹ متر از سطح دریا رسید.

اما با شروع فصل سرما و پش از بارش های اخیر تراز سطح آب دریاچه در روز شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۵ پنج سانتی متر افزایش یافته و به ۱۲۷۰/۵۴ سانتی متر از سطح دریا رسید.

این تراز نسبت به روز مشابه در سال قبل (چهارم دی ماه ۹۴) ۳۳ سانتی متر افزایش نشان می دهد.

+48
-24
  

3 دیدگاه

 1. Eli می‌گوید:

  خوبه

  پر طرفدار Thumb up 6 Thumb down 1

 2. سلام دوستان
  این تغییر یک تغییر فصلی اندک است و هیچ امیدی را بر نمی انگیزد. باید در فروردین ۱۳۹۶ دید وضع دریاچه در چه حالی است. و آن نیز باز خیلی تعیین کننده نیست؛ پس باید در اواخر خرداد اندازه گیری شود تا شاید گویای خبری خوش باشد. در غیر این صورت باید شیوه ی کار را تغییر داد؛ زیرا دریاچه به هر قیمتی که شده باید نجات یابد. پس دوباره با مردم منطقه می توان به گفتگو نشست تا چاه های بیشتری بسته شود؛ آب کمتری برای کشاورزی برود؛ و بودجه خیلی بیشتری باید برای نجات در نظر گرفته شود. کوتاه سخن: هر بندی که حال دریاچه را می گیرد باید فورن از بین برود؛ یعنی امروز و فردا کردن بسیار خطرناک است، زیرا اگر در پاییز ۹۶ ما تغییرات اساسی امیدبخش نداشته باشیم؛ دیگر امید چندانی به نجات نخواهد بود.
  به این فاجعه، یعنی خشکیدن دریاچه به هیچ رو نباید تن در داد.

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 1

 3. کاسپین می‌گوید:

  بهترین راه نجات دریاچه ارومیه انتقال آب از دریاچه وان ترکیه است

  موافقم / مخالفم Thumb up 2 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>