رئیس جمهور: اگر تلاش‌های دولت یازدهم و دوازدهم نبود، شهریور سال ۹۶ چیزی به نام دریاچه ارومیه وجود نداشت

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): رئیس جمهور در جمع مردم تبریز با اشاره به روند احیای دریاچه ارومیه قول داد تا پایان دولت دوازدهم یک متر به ارتفاع آب دریاچه افزوده شود.

حسن روحانی که امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت در جمع مردم تبریز سخنرانی می‌کرد گفت: اگر تلاش‌های دولت یازدهم و دوازدهم از سال ۹۲ نبود، شهریور سال گذشته یعنی شهریور ۹۶ شما چیزی به نام دریاچه ارومیه نداشتید.

خواهش می‌کنم دانشمندان، محققین و صاحب‌نظران و دانشگاهیان توضیح دهند که اگر روند دریاچه ارومیه روند گذشته بود در شهریور ۹۶ دریاچه ارومیه به طور کامل خشک شده بود.

امروز من به شما اعلام می‌کنم دولت یازدهم دوهزار و دویست میلیارد تومان برای دریاچه ارومیه هزینه کرده است.

من به شما قول می‌دهم دریاچه ارومیه به عنوان نگین ایران باقی خواهد ماند.

دولت به عنوان یکی از تعهداتش به وظایفش در قبال دریاچه ارومیه عمل خواهد کرد.

بیش از هزار میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه همین الان طرح و پروژه‌های متعدد در دست اجرا است.

من از مسئولین ستاد احیاء و کسی که مسئول این ستاد بوده در دولت یازدهم اکنون در هیات وزیران دولت دوازدهم بهره می‌گیرم.

ایشان الان معاون رئیس‌جمهور است و من از ایشان خواسته‌ام و ایشان هم قول داده تا پایان دولت دوازدهم ارتفاع آب دریاچه ارومیه یک متر افزایش یابد.

+2
-132
  

3 دیدگاه

 1. آریا می‌گوید:

  اقای روحانی مراقب باشید اینجوری که احیا میکنید یه دفعه شمالغرب کشور زیر اب نره !!! شما در جایی حرف از احیا دریاچه ارومیه می زنید که کل مردمان اون منطقه به همراه مسئولین بی کفایت و زیاده خواهشون بزرگترین ضربه را به دریاچه ارومیه زده اند. شما آنجا ایستادید و از احیا دریاچه صحبت میکنید اما در همان لحظه در هر دقیقه هزاران لیتر از حق ابه دریاچه از استان آذربایجان‌غربی به سمت تبریز میرود. شما که دم از احیا دریاچه میزنید خوبه که بدانید فاز دوم انتقال اب زرینه رود به تبریز به دستان شما در حال اجرا هست آن هم در ابعاد بسیار وسیع و از یکی از بزرگترین و پر اب ترین سد های شمال غرب کشور. همون شخصی که کنار دست شما نشسته و محیط زیست رو به گند کشیده باید به خاطر ضرر هایی که به دریاچه زده پاسخگو باشه. خواهشا دم از احیا دریاچه نزنید که ما یکی خندمون میگیره.

  پر طرفدار Thumb up 25 Thumb down 3

 2. سهراب می‌گوید:

  بله، من تشکر میکنم از دولت
  اگر تلاش دولت نبود مردم نمیدانستند که سخت ترین وسیله روی زمین در ایران زمین سنگ پای قزوین نیست، بلکه روی دولت یازدهم و دوازدهم است،
  خدا رو شکر میکنم که میتوان از روی آن به عنوان ساینده دائمی اعصاب مردم استفاده کرد که هیچگاه نه کم میشود و نه تغییر میکند.

  پر طرفدار Thumb up 20 Thumb down 1

 3. حقوق دان می‌گوید:

  بله برادر اگر شما نبودید الان دریاچه ارومیه خشک شده بود،دلار ۱۰هزار تومن شده بود،به ایران حمله نظامی شده بود! تورم کشور هم ۱۰۰درصد شده بود و رشد کشور منفی هزار درصد! بین اقایان و خانم ها هم در پیاده رو ها دیورا کشیده شده بود…! مشکلی هست؟ شما منشا خیر هستید.بسه دیگه اقا،تا هرچه می شود می گویند اگر ما نبودیم این می شد و..! آقا جان مشکل اصلی دریاچه ارومیه کجاست!؟ اگر مشکل از کشاورزی منطقه است که سرچشمه های دریاچه رو بستند و نمی گذارند آب به دریاچه برسد، خب اعاده به وضع سابق کنید.اگر آن دریاچه خشک گردد تا طوفانی بگیرد و گردو خاکی ایجاد شود ،ذرات نمک و مواد سمی خشک شده از دریاچه هم به آن اضافه می شوند و منطقه را نابود خواهند کرد!حتی امکان دارد به سمت تهران و شهر های شمالی برود و سلامت مردم استان های دیگر هم تهدید شود،این مصداق اقدام علیه سلامت و بهداشت ملت است و جرم هم محسوب می شود،جلوی این فاجعه را بگیرید.قوه قضائیه هم حمایت کند لطفا.
  در شرایطی که مردم بسیاری از نقاط ایران آب شرب برای خوردن ندارند این همه هزینه می کنید؟!خب اگر ریشه تمام این مشکلات به کشاورزی از اب رود هایی است که باید به دریاچه می ریخت، چرا هزینه اضافه به کشور تحمیل شود!؟ چرا بحران ملی ایجاد شود،خب نگذارید، البته منکر زحمات شما نیستم،بسیار هم زحمت کشیدید.

  پر طرفدار Thumb up 11 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>