عامل شکار دوازده کبک و یک تشی از روی تصویری که متهم در آن حضور نداشت شناسایی و در دادگاه محکوم شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (iew): چندی قبل تصویری از شکار غیرمجاز دوازده کبک و تصویر جداگانه ای از شکار یک جوجه تیغی در یک کانال تلگرامی منتشر و به دست اداره محیط زیست شهرستان خدابنده رسید.

رییس اداره محیط زیست شهرستان خدابنده در این باره گفت: با شکایت اداره محیط زیست خدابنده و هماهنگی قبلی با دستگاه قضایی و پلیس فتا در مورد پیگیری جرائم محیط زیستی، ادمین کانال مذکور به پلیس فتا احضار و شماره تماس ارسال کننده تصویر را در اختیار مامورین گذاشت.

سید رضا معافی مدنی اظهار داشت: نهایتا پس از تحقیقات و جست و جوی زیاد متهم در یکی از روستاهای خدابنده شناسایی و احضاریه دادگاه به منزل پدر وی ارسال شد.

متهم پس از آنکه متوجه پیگیرد قضایی گردید متواری شده و در دادگاه حاضر نشد.

در جریان رسیدگی به این پرونده، دادگاه با استناد به تصاویر موجود در پرونده، گزارش نیروهای محیط زیست و تحقیقات پلیس فتا (ضابطین قضایی) و عدم ارائه دفاعیات توسط متهم بزهکاری وی را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه با استناد به ماده ۱۲ قانون شکار و صید متهم را به پرداخت هجده میلیون ریال جزای نقدی محکوم نمود.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک کبک معادل دو میلیون ریال و تشی هشت میلیون ریال تعیین شده است. بنابراین متهم می بایست مبلغ ۳۲ میلیون ریال نیز بابت ضرر و زیان وارده به محیط زییست به حساب دولت واریز نماید.

+7
-40
  

3 دیدگاه

 1. خورشید می‌گوید:

  چقدددر باید عقده و احساس کمبود و خودکم بینی در یک ظاهرا انسان انباشته شده باشه که با کشتار چند پرنده ی کوچک و یک جونده ی بی آزار و بی دفاع و انتشار تصاویرشون دنبال خودنماپی و جلب توجه باشه ….
  به نظر بنده لازم این نیست از چنین درمونده ای اون ۵ میلیون رو بگیرن.
  بهتره ببرن یه گوشه بستریش کنن و بهش یاد بدن که یک انسان از راه های خیلی بهتر و بی ضررتری می تونه برای خودش کسب وجهه و ابراز وجود کنه ….

  داغ Thumb up 5 Thumb down 20

 2. زیتون می‌گوید:

  بعد میگن هولوکاست نسل کشی بوده ….یکی بیاد ببینه اینجا چه خبره…..

  داغ Thumb up 5 Thumb down 21

 3. محسن رزاقی می‌گوید:

  چه میشه گفت؟ ننگ بر آن دامانش که به خون آلوده است.
  آدم از داشتن چنین هموطنانی شرم داره.

  داغ Thumb up 4 Thumb down 20

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>