حیات وحش استان اصفهان در کم آبی روزهای سختی را سپری می کنند‎

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: خشکسالی و دمای بالای هوا باعث کم آبی در چشمه ها و آبشخورها گردیده و هم اکنون حیات وحش در زیستگاه های استان اصفهان به سختی زندگی می کنند.

کلانتری بیان نمود عملیات آبرسانی به وحوش با سرعت در حال انجام است و تاکنون هیچگونه تلفاتی در این خصوص به وجود نیامده است.

…………………………….تیهو و جوجه هایش بر سر آبشخوری در پارک ملی کلاه قاضی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان عنوان نمود در این برهه از زمان که گرما طاقت فرسا می باشد از مردم عزیز استان برای حفاظت از حیات وحشی که برای رفع تشنگی به مزارع و کشتزارها روی می آورند درخواست همکاری و کمک داریم.

………………………………………کل و بز بر سر آبشخوری در پارک ملی کلاه قاضی

کلانتری افزود: تقریبا نیمی از جمعیت حیات وحش شاخص شامل کل و بز ،آهو و قوچ و میش کشور در زیستگاه های استان اصفهان زیست می کنند و این یک سرمایه ملی تلقی می گردد.

وی افزود: ۲ میلیون هکتار از عرصه های طبیعی استان اصفهان تحت عنوان مناطق چهارگانه و شکار و تیراندازی ممنوع توسط محیط بانان حفاظت و مدیریت می شود.

…………………………………………گرگ بر سر آبشخوری در پارک ملی قمیشلو

مناطق چهارگانه تحت مدیریت محیط زیست استان اصفهان عبارتند از: پارک ملی کلاه قاضی، پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو، پناهگاه حیات وحش موته، پناهگاه حیات وحش عباس آباد، منطقه حفاظت شده قمصر و برزک، منطقه حفاظت شده کرکس، منطقه حفاظت شده کهیاز، منطقه حفاظت شده دالانکوه،

+2
0
  

4 دیدگاه

 1. سعید هاشمی می‌گوید:

  حالا دیگه شکارچی ها هم راهی ابشخورها میشن
  و باید شاهد فجایع دیگه ای باشیم

  پر طرفدار Thumb up 6 Thumb down 0

 2. sg می‌گوید:

  ۱۰۰ درصد

  موافقم / مخالفم Thumb up 2 Thumb down 0

 3. رضا می‌گوید:

  واقعا زیبان.

  پر طرفدار Thumb up 4 Thumb down 0

 4. سعید هاشمی می‌گوید:

  اون جوجه تیهو ها خیلی بامزه هستن نه؟
  خدا نابود کنه کسی رو که اینا رو بکشه یا از مادرشون جدا کنه

  پر طرفدار Thumb up 5 Thumb down 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>