عاملین شکار غیرمجاز یک کل وحشی در ارتفاعات البرز مرکزی دستگیر شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): ساعت ۶:۵۰ صبح مورخ ۹۶/۰۹/۰۶ مامور یگان حفاظت محیط بانی هریجان واقع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی شمالی در حین گشت زنی در مناطق پوشیده از برف ردپای چند نفر را مشاهده نمود که در اولین فرصت موضوع به فرمانده یگان حفاظت منطقه کندوان اطلاع داده شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چالوس در این باره گفت: محیط بانان به جست و جو و رد زنی در برف مشغول شده و در ساعت ۱۰/۳۰ صدای شلیک یک گلوله شنیده شد.

ابوالقاسم محمدپور اظهار داشت: بلافاصله نیروهای کمکی نیز به ارتفاعات رسیده و در ساعت ۱۴٫۳۰ حین دوربین کشی چهار شکارچی متخلف را مشاهده نمودند.

مامورین جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و پس از چندین ساعت تعقیب و گریز در ساعت ۱۰٫۳۰ شب دو نفر از شکارچیان را دستگیر نموده و دو نفر دیگر متواری شدند.

از متخلفین لاشه یک کل وحشی ۸ ساله کشف و متهمین دستگیر شده به پاسگاه انتظامی تحویل شدند.

متهمین پس از یک شب بازداشت و تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم و معرفی همدستان خود به مراجع قضایی معرفی شدند.

بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک کل یا بز  وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهمین می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نمایند.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی در منطقه حفاظت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.

+2
-27
  

3 دیدگاه

 1. محسن رزاقی می‌گوید:

  نسبت به آمار بالای شکار بز وحشی و نیز گوسفند وحشی مبلغ جریمه این دو مورد بسیار ناچیز میباشد. از مسئولین محترم افزایش این مبلغ را خواستارم.
  با آرزوی رسیدن به درک واقعی و ممنوعیت کامل هر گونه صید و شکار.

  داغ Thumb up 55 Thumb down 61

 2. ولاش گرین می‌گوید:

  مگه نمیگن جریمه ناشی از ضرر وارد شده به محیط زیسته.اگه راست میگن بیان این مبلغ رو خرج همون محیط کنن مثل تهیه علوفه و…نه بره تو حساب دادگاه و دولت

  پر طرفدار Thumb up 57 Thumb down 8

 3. میر شکار می‌گوید:

  جواب شمارو تو بحث هزینه جریمه برای محیط زیست زیبا داده بودم گویا به آقایون برخورد حذفش کردن .اگه جنبه شنیدن انتقاد ندارید حد اقل وقت ملت رو برای نظر دادن نگیرید .هر کس هر ناسزایی به شکارچی گفت میزارید ولی ماکه مودبانه جواب آقایون رو با مدرک و دلیل میدیم حذف میشه

  موافقم / مخالفم Thumb up 1 Thumb down 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>