عامل شکار یک کل وحشی در ثلاث باباجانی دستگیر و پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (iew): ساعت ۲ بامداد روز سه شنبه ۹۸/۱/۲۷ به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر حضور یک شکارچی در ارتفاعات جیور ثلاث باباجانی نیروهای محیط زیست این شهرستان عازم محدوده مذکور شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ثلاث باباجانی در این باره گفت: محیط بانان پس از مدتی جست و جو شکارچی را مشاهده نموده و جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شدند.

جهانگیر امیری اظهار داشت: شکارچی متخلف دستگیر و در بازرسی از وی لاشه یک کل وحشی تازه شکار شده کشف و ضبط شد.

با توجه به اینکه اسلحه همراه متهم نبود به احتمال زیاد وی دارای همدستانی بوده و با اسلحه خود را در کوه مخفی کرده است.

متهم پس از بازداشت و تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

متخلف همان روز مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیر مجاز یک کل وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا شش ماه و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از بیست و دو میلیون و پانصد هزار ریال تا چهل و پنج میلیون ریال محکوم خواهد شد.

+1
-29
  

5 دیدگاه

 1. سیدطالقانی می‌گوید:

  واریز به این سرعت یعنی این فرد از مردم بدبخت و بیچاره نیست و آقا دستش به دهنش میرسه و قریب به یقین ثروتمند!
  (جواب اونایی که میگن شکارچی ها از طبقه ضعیف جامعه اند! نه خیر انسان نیازمند برای تفریح شکار نمیکنه ! اوج تفریحش اینه دست زن و بچه رو بگیره برن پارک سر کوچه!!
  باید دنبال همدستانش بود احتمال شکار توسط آن ها هم بسیار زیاده !
  یکی گیر بیفته جریمه بینمون تقسیم شه و بقیه با اسلحه ها و شکار ها فرار کنند!
  طالقان عجیب زیبا شده.

  داغ Thumb up 15 Thumb down 18

  • خورشید می‌گوید:

   دقیقا همینطوره. قشر ضعیف و پایین دست جامعه اغلب اونقدر درگیر نیازهای اولیه و مشکلات اقتصادیشون هستن که فکرشون به تفریح کردن با جنازه ی حیوانات خدا نمی رسه!!
   اگر هم چنین غلطی بکنن بخاطر رفع نیاز و فقر شدیده و اونقدر فارغ و دست باز نیستن که فورا بتونن همون روز ده میلیون رو به راحتی پرداخت کنن! اونم در شرایط اقتصادی فعلی!!
   چنین جنایاتی با رویکرد تفریحی فقط از خودخواه ترین، بی خردترین و قسی القلب ترین و البته متمول ترین موجودات این کشور ویران (به جهت فرهنگی) برمیاد!

   داغ Thumb up 10 Thumb down 12

 2. ali می‌گوید:

  باید قانونی وضع شود که در مواردی که شکارچی اسلحه همراش نیست متهم در زندان بماند تا زمانی که اسلحه اصلی را مشخص کند و اسلحه ای که توسط متهم معرفی میشه با هزینه خود متهم برای تشخیص دقیق استفاده از همان اسلحه در شکار مورد کارشناسی دقیق قرار بگیرد . والا این جنایتکاران هر اسلحه ای را بعنوان اسلحه بکار رفته در شکار معرفی میکنند

  داغ Thumb up 11 Thumb down 20

 3. یانان دیریم از زابل می‌گوید:

  الان دیگه شلیک به چهارپایان خیلی بی انصافیه. ماده های آبستن آماده زایمان هستند و صدای گلوله ممکن است باعث سقط جنین شود.

  پر طرفدار Thumb up 30 Thumb down 3

 4. منصوردهقانی می‌گوید:

  سلام با احترام به محیط بانان زحمتکش کشور عزیزمان
  هر آنچه که ما تلاش کنیم و زحمت بکشیم بهرحال عده ای از مردم جهان و کشور عزیزمان شکار کردن را دوست دارند و ان را ورزشی سالم میپندارند ما بعنوان مسولان این کشور وظیفه داریم که هم از حیوانات محیط زیست نگهداری کنیم و هم محیطی برای اندسته از دوستداران شکار فراهم اوریم و ان نمیشود الا با بوجود اوردن شکارگاه که اگر نمیتوانیم باید دست افرادی را باز بگذاریم که اینگونه شکارگاهها را بوجود بیاورند که هم افرادی که دوستدار شکار کردن هستند بتوانند به شکار خود بپردازند و هم از حیوانات و نسل انان بتوان حفاظت نمود
  هنگامیکه عده ای از هموطنان ما چه شکارچی و چه محیط بان در این راه جانشان را فدا میکنند ما وظیفه داریم که فکری برای این معضل بزرگ بیاندیشیم همیشه که نمیتوانیم این درد جامعه را بحال خود رها کرده و هر روز بزرگتر و بزرگتر شود یا اگر نمیتوانیم باید دست افراد متخصص این فن را باز بگذاریم تا چاره ای بیاندیشند بدترین چیز برای جامعه لاینحل ماندن کارها و شانه خالی کردن از انهاست که کاری مهمتر از این پیش روی ماست کدام …

  پر طرفدار Thumb up 38 Thumb down 5

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>