دو شکارچی مجهز پیش از رسیدن به مناطق حساس جنگلی منطقه حفاظت شده البرز مرکزی و اقدام به شکار دستگیر شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (IEW): روز پنجشنبه ۹۸/۶/۲۱ نیروهای محیط زیست منطقه حفاظت شده البرز مرکزی‌‌(نوشهر) مستقر در چادرهای گا‌وبانگی یک گروه شکارچی متخلف را پیش از ورود به مناطق حساس جنگلی ویسر و اقدام به شکار دستگیر نمودند.

رییس منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در این باره گفت: از متخلفین یک قبضه اسلحه خفیف مجهز به صداخفه‌کن، یک قبضه اسلحه شکاری ساچمه‌زنی به‌همراه فشنگ چارپاره (فشنگ غیرمجاز مخصوص شکار پستانداران بزرگ جثه)، دوربین دید در شب، چراغ‌قوه و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

مهدی کیا اظهار داشت: در این رابطه دو متهم دستگیر و جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

متهمین با استناد به ماده ۱۵ قانون شکار و صید به جرم شروع به شکار جانوران وحشی محاکمه و به حبس یا جزای نقدی محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۰ قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز»، هر کس مبادرت به تغییر در کالیبر، لوله و آلات متحرک هر نوع سلاح نماید یا شماره یا نشانه (آرم) سلاح را جعل نماید به جزای نقدی از ۲۰ میلیون تا ۸۰ میلیون ریال محکوم خواهد شد.

همچنین بر اساس بند «ع» آیین نامه اجرایی قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز، دوربین دید در شب جزو تجهیزات نظامی محسوب شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون مذکور «هر کس به طور غیرمجاز اقلام یا مواد تحت کنترل را خریداری، نگهداری یا حمل نماید و یا به توزیع یا فروش آنها اقدام کند و یا هر گونه معامله دیگری با آنها انجام دهد به به مجازات حبس تعزیری از ۹۱ روز تا شش ماه محکوم می‌شود.»

بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط میشود.

+35
-3
  

2 دیدگاه

 1. خورشید می‌گوید:

  زنده باد.
  دستانشون پرتوان!
  دستگیری سلاخ ها پیش از وقوع جرم خیلی خیلی بهتر و مفیدتر از دستگیری بعد از وقوع جرمه.
  خدا رو شکر که هیچ حیوانی این وسط قربانی نشد.

  داغ Thumb up 33 Thumb down 48

 2. زیتونو می‌گوید:

  با فرض دو قولوزای(برای مبارزه با خودکشی کلا آدم باید خوشبین باشه) با این پیشگیری ۴ و ۵ تا مارال به جمعیت مارال کشور اضافه شد …..

  داغ Thumb up 22 Thumb down 31

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>