عاملین شکار چهار آهو در موته دستگیر شدند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست ایران (IEW): چهارشنبه شب مورخ ۹۸/۵/۲ میروهای محیط زیست پارک ملی و پناهگاه حیات وحش موته متوجه شدند گروهی از شکارچیان متخلف شبانه وارد منطقه شده اند.

فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان در این باره گفت: محیطبانان بلافاصله عازم محل مورد نظر شده و حین جست و جو در تاریکی شب متوجه صدای شلیک گلوله شدند.

مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: نیروهای محیط زیست از جهت صدای شلیک گلوله متوجه محدوده حضور شکارچیان شده و پس از مدتی سه نفر را در تاریکی شب دستگیر نمودند.

از متخلفین لاشه یک آهو پوست کنده شده و یک قبضه اسلحه شکاری قاچاق کشف و ضبط شد.

با توجه به اینکه یکی از سه متهم دستگیر شده از دامداران و روستاییان ساکن منطقه بود، نیروهای محیط زیست موضوع را با مقام قضایی مطرح نموده و همان شب حکم قضایی ورود به منزل متهم را اخذ نمودند.

محیطبانان و مامورین پاسگاه انتظامی بلافاصله وارد منزل متهم شده ‌ در بازرسی از این ممان نیز اجزای بدن سه آهوی دیگر را کشف و ضبط نمودند.

متهمین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم شکار غیرمجاز چهار آهو و حمل سلاح شکاری غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی شدند.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک آهو معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است. بنابراین متهمین می بایست مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال به حساب دولت واریز نمایند.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس بند الف ماده ۶ قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز» مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس بطور غیرمجاز سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل نماید به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.

همچنین بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح ها، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می شود.

0
-75
  

5 دیدگاه

 1. داریوش2016 می‌گوید:

  نرخ جریمه ها واقعا خنده دار هست باید دستکم جریمه ها ضربدر ده بشه و بدون بخشش و فامیل بازی و مظلوم نمایی تروریستها اعمال بشه

  پر طرفدار Thumb up 37 Thumb down 19

 2. خورشید می‌گوید:

  لعنت… نفرین… شرمساری….
  تمام مردانگی و شجاعتتون رو برای چهارتا موجود ضعیف و بی پناه خرج می کنین اونهم در تاریکی شب مثل دزدهای حقیر! پهلوون پنبه های بی خاصیت زبون نفهم!!

  پر طرفدار Thumb up 35 Thumb down 16

 3. محسن رزاقی می‌گوید:

  خجالت آوره، آیا شما شرم نمیکنید، انسان نماها؟!!

  پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 9

 4. سیدطالقانی می‌گوید:

  پهلوون پنبه های بی خاصیت زبون نفهم…
  این یک دنیا معنی میده اجازه بدید واژه نادان هم اضافه بشود:
  پهلوون پنبه های نادان بی خاصیت زبون نفهم .

  پر طرفدار Thumb up 18 Thumb down 9

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>